Γάντια για το κυνήγι...

Ζηλιάρη ... τα ίδια έχω με την βοήθεια του @Bnllcrio

View attachment 32873
Τα DRY έχεις ή τα απλά? Ζηλιάρης? έχω ότι μάρκα γάντια θέλεις και τα χέρια μου ακόμη κρυώνουν! Πέρσι στις Φάσσες ένα πρωινό φόρεσα δυό ζευγάρια το ένα πάνω στο άλλο και πάλι κρύωναν! Εάν την πέτυχα με ε δαύτα θα σας ανάψω κερί σε όλους σας!
 
Τα DRY έχεις ή τα απλά? Ζηλιάρης? έχω ότι μάρκα γάντια θέλεις και τα χέρια μου ακόμη κρυώνουν! Πέρσι στις Φάσσες ένα πρωινό φόρεσα δυό ζευγάρια το ένα πάνω στο άλλο και πάλι κρύωναν! Εάν την πέτυχα με ε δαύτα θα σας ανάψω κερί σε όλους σας!
Δεν ξέρω, ... ότι μου είπε ο Τέλης. :)
Βγάζεις άκρη από αυτή την φωτό ;

IMG_20201224_160525.jpg
 
Το έχεις κοιτάξει;
Τι να κοιτάξω? Πάντα κρύωνα στα άκρα, από παιδί! Λένε ότι οι Υδροχόοι κρυώνουν, τι να σου πώ….. Τα πόδια τα έχω καλύψει με τις γαλότσες Aigle parcours neoprene και μπότες μπερέτα!
 
Last edited:
Δεν ξέρω σε τι συνθήκες πας και γενικά αλλά δεν είναι και φυσιολογικό να κρυώνουν τα χέρια τόσο πολύ όπως το παρουσιάζεις.Θα ξέρεις σίγουρα καλύτερα.Φιλικά.
Σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό γιατί οι συνθήκες είναι για όλη την παρέα, ίδιες! Είναι όμως και φυσιολογικό να μην καταλαβαίνω από ζέστη?
 
Μακάρι, γιατί δεν ξέρεις πώς κρυώνουν τα χέρια μου!
Υπάρχουν κάτι φακελάκια θερμαντικά, που μόλις ανοίξεις τη συσκευασία μετά από κάνα 15 λεπτο εκπέμπουν θερμότητα ικανή να σε ζεστάνει για πολλές ώρες. Ίσως εκεί να είναι η λύση που ψάχνεις.
 
Υπάρχουν κάτι φακελάκια θερμαντικά, που μόλις ανοίξεις τη συσκευασία μετά από κάνα 15 λεπτο εκπέμπουν θερμότητα ικανή να σε ζεστάνει για πολλές ώρες. Ίσως εκεί να είναι η λύση που ψάχνεις.
Και για εμάς που είμαστε παιδιά της δεκαετίας του 80 και μεγαλώσαμε με Τζον Ράμπο, Σβαντζενέγκερ Κομμάντο και Ρόκυ Μπαλμπόα, υπάρχει και η θερμαντική χεριών της Zippo που κρατάει πολλές ώρες δεν είναι μιας χρήσιως αλλά την έχεις για χρόνια:

https://www.petridi.gr/survival/θερμάστρες-τσέπης/zippo-hand-warmer-12h.html

zippo-hand-warmer-12h.jpg
 
Και για εμάς που είμαστε παιδιά της δεκαετίας του 80 και μεγαλώσαμε με Τζον Ράμπο, Σβαντζενέγκερ Κομμάντο και Ρόκυ Μπαλμπόα, υπάρχει και η θερμαντική χεριών της Zippo που κρατάει πολλές ώρες δεν είναι μιας χρήσιως αλλά την έχεις για χρόνια:

https://www.petridi.gr/survival/θερμάστρες-τσέπης/zippo-hand-warmer-12h.html
Έτσιιιιιι!!!! Χαχαχαχα
 
Και για εμάς που είμαστε παιδιά της δεκαετίας του 80 και μεγαλώσαμε με Τζον Ράμπο, Σβαντζενέγκερ Κομμάντο και Ρόκυ Μπαλμπόα, υπάρχει και η θερμαντική χεριών της Zippo που κρατάει πολλές ώρες δεν είναι μιας χρήσιως αλλά την έχεις για χρόνια:

https://www.petridi.gr/survival/θερμάστρες-τσέπης/zippo-hand-warmer-12h.html

View attachment 32907
Την έχεις δοκιμάσει, δουλεύει; Άμα είναι εύχρηστη παίρνεις δύο και καθάρισες!
 
Την έχεις δοκιμάσει, δουλεύει; Άμα είναι εύχρηστη παίρνεις δύο και καθάρισες!
Την είχα πριν πολλα χρόνια και θυμάμαι ότι δούλευε μια χαρά. Αρκεί να βάζεις ζιπέλαιο και όταν χρειαστεί αλλάζεις αυτο το σαν φιτίλι που έχει. Επίσης δε σβήνει μέσα στην τσέπη, δεν παίρνουν φωτιά τα ρούχα :rolleyes: και η θερμότητα είναι όσο πρέπει για να ζεσταίνει χέρια και όχι υπερβολική.
Βέβαια έχω πολλά χρόνια να πάρω καινούργια και δε ξέρω πως τις φτιάχνουν τώρα. Αλλά η Ζίπο δε νομίζω να αλλάζει τα προϊόντα της πολύ, και οι αναπτήρες ίδιοι είναι τόσες δεκαετίες.
 
Δεν ξέρω, ... ότι μου είπε ο Τέλης. :)
Βγάζεις άκρη από αυτή την φωτό ;

View attachment 32875
Εσύ έχεις τα grip
Ο φίλος πήρε τα dry σε ίδια παραλλαγή με τα δικά σου .....τώρα πρέπει να τα έβγαλε γιατί μέχρι περισυ τον χειμώνα θυμάμαι τα dry τα έβγαζε μονόχρωμα
 
Την είχα πριν πολλα χρόνια και θυμάμαι ότι δούλευε μια χαρά. Αρκεί να βάζεις ζιπέλαιο και όταν χρειαστεί αλλάζεις αυτο το σαν φιτίλι που έχει. Επίσης δε σβήνει μέσα στην τσέπη, δεν παίρνουν φωτιά τα ρούχα :rolleyes: και η θερμότητα είναι όσο πρέπει για να ζεσταίνει χέρια και όχι υπερβολική.
Βέβαια έχω πολλά χρόνια να πάρω καινούργια και δε ξέρω πως τις φτιάχνουν τώρα. Αλλά η Ζίπο δε νομίζω να αλλάζει τα προϊόντα της πολύ, και οι αναπτήρες ίδιοι είναι τόσες δεκαετίες.
Φαίνεται πολύ καλή θα την έχω υπόψη:)
 
Back
Top