Βaikal 27....θα αντεξει....?

Τους απείλησαν με χαρακίρι!
Ίσως :) αλλά το πιο πιθανό είναι να τους έγραψαν "τι μαλακίες κάνετε ?". 🤣
Ο αντιπρόσωπος έχει πρόσβαση σε όλα τα manual, ακόμα και τα service manual της εταιρίας.
Είναι θέμα λεπτών να το βρει και να το στείλει με email .. οπότε απλά κάποιος βαριόταν να κάνει την δουλειά του.
To user manual περιλαμβάνει και οδηγίες ασφαλείας.
Είναι υποχρεωμένοι να το δώσουν.
Για αυτό φόρτωσα.

Απλώς αυτός με τον οποίο ήρθα σε επαφή θα είπε ... έλα μωρέ τον μαλάκα τώρα δεν με αφήνει να πιω τον καφέ μου. 🤣
Πρέπει ΝΑ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ αυτό το οποίο δικαιούμαστε.

Όταν αναφέρουμε στον αντιπρόσωπο ή σε οποιαδήποτε εταιρία ένα πρόβλημα με το προϊόν τους, ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ώστε να βρουν το πρόβλημα και να αλλάξουν πιθανόν τις διαδικασίες παραγωγής τους, με τελικό αποτέλεσμα λιγότερους δυσαρεστημένους πελάτες που είναι και ο αντικειμενικός στόχος κάθε εταιρίας.

Η κάνη πχ για εμάς κοστίζει 600€, για την εταιρία πχ 200€.
Η υπηρεσία που τους προσφέρεις για τα προβλήματα παραγωγής τους κοστίζει πολλαπλάσια.

Αυτό δεν έχουμε καταλάβει εμείς τα κουτσαβάκια ...

ps
Βέβαια υπάρχουν και αυτοί που έκαναν την μαλακία και θα προσπαθήσουν να αντικαταστήσουν το προϊόν στην εγγύηση.
Αλλά οι μηχανικοί των εταιριών δεν είναι τσομπάνηδες ... κατά 99,9% θα καταλάβουν τι έγινε.
 
Νομίζω ότι η ευρωπαϊκή νομοθεσία προβλέπει εγγύηση 5 χρόνια ελάχιστο σε όλα τα καινούργια προϊόντα την οποία τη διεκπεραιώνει το κατάστημα απ' όπου αγοράστηκε.
2 χρόνια είναι ... αλλά πολλοί δίνουν ένα.
Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.
 
Για το αν θα αντέξει ένα baikal σε σκοπευτική χρήση η δική μου απάντηση είναι ναι για μη εντατική χρήση.
Για εντατική χρήση η δική μου απάντηση είναι όχι αλλά στην εντατική χρήση υπάρχουν πολύ άλλοι λόγοι που θα σε δυσκολέψει ένα baikal, οπότε θα το αφήσεις στην άκρη και θα πάρεις ένα άλλο όπλο για να κάνεις πιο άνετα την δουλειά σου.

Αλλά αυτές είναι υποθέσεις ... και τα συμπεράσματα βγαίνουν μόνο από ικανό στατιστικό δείγμα.
Αν υπήρχαν πολλοί οι οποίοι χρησιμοποιούσαν τα baikal εντατικά στο σκοπευτήριο θα ξέραμε σίγουρα.

Η καλύτερη εγγύηση που απόλαυσα ήταν από τη leatherman και το πλαίσιο . Καινουργιο προϊόν no question asked
Οθόνη LG ... no question asked, δούλευε κανονικά και ένα πλαστικό είχε λίγο κενό ... έπρεπε να το προσέξεις για να το δεις.
- Να σας πω ποιό είναι το πρόβλημα
- Όχι κύριε, ορίστε η καινούργια και μάλιστα το νέο μοντέλο.
 
Αν ο Ρώσος περιοριζει το κάτοχο του όπλου ως προς τις φορές που θα παει σκοπευτήριο κ ποσες βολές θα ρίξει αυτό δεν το ξερω.........
Αλλα μου θυμίζει έναν υγιή που παει στον γιατρό κ τον ρωταει να του πει το ποτε θα αρρωστήσει....

Όλα είναι σχετικά....
Δεν ειναι θεμα οτι σε περιοριζει ο Ρωσος το ποσο θα ριξεις οσο βασταει η τσεπη σου ριχνεις τωρα το ποτε θα αρρωστησει σε θεμα μηχανουργικής ποτε δεν βαζεις το χερι σου στη φωτια ,απο πρωσοπικη εμπειρία με το iz 27 το κυνηγετικο που ειχα κ εριχνα σκοπευτηριο ενα 3μηνο περιπου 1000+ φυσιγγια ενα ελατηριο στην βελονα πρεπει να ηθελε αλαγη τις 2 σκανδαλης κ λιγο τζογο οι σκανδαλες αυτα επεσαν στην αντηλιψη μου,κ οι αυτοματοι εξολκλεις κουφετο στο δουλεμα ουτε κιχ
Το ζητημα ειναι οτι αν εχεις σκοπο να πας 2-3 φορες την εβδομαδα κ ριχνεις απο 2 πουλες το ελαχιστο θεωριτε τακτικη προπονηση οποτε αν τα βαλεις κατω τα χρηματα μπορειε να ξεκινησεις με μια καλητερη βαση σαν οπλο απο το να παρεις ενα φτινω <<baikal>> μονο για σκοπευτηριο εκτος αν το εχεις απο πριν κ κυνηγας η το παρεις κ για κυνηγι κ πεις θα παω κ σκοπευτηριο (προσωπική αποψη παντα)
 
Αν το ζητούμενο είναι η αντοχή,θ'αντεξει!
Ότι μπορεί να γεννήσει προβληματακια είναι μεγάλο ενδεχόμενο....
Ότι θα αντικατασταθεί με κάτι ,δικαίως πιο ονομαστό,σε βάθος χρόνου,θα αντικατασταθεί.
Αν ο χρήστης ανεβάσει τον πήχη των απαιτήσεων του και δεν αρκεστεί στο "ρίχνω για την πλακιτσα μου"....
Αυτό γίνεται από την προτροπή του περίγυρου κι από την σύγκριση με άλλα όπλα.
Καλός,χρυσός ο μπολσεβικος,όμως δεν αντέχει σε σύγκριση με αναγνωρισμενα-δοκιμασμενα όπλα σε πολλούς τομείς.
 
Εγώ πάντως για να πω την αμαρτία μου, αν δεν πετύχαινα την περίπτωση του browning με 1000€, το οποίο ήταν κατακαινουργιο και ατουφεκιστο, θα έπαιρνα η μονοδκανδαλο baikal με τσοκ, η το ata sporter, με προτίμηση στο δευτερο
 
Και λες Baikal είναι έχει πουλήσει χιλιάδες στην Ελλάδα ο αντιπρόσωπος θα έχει πλήθος ανταλλακτικά ,που πας ρε καραμητρο;;;;Φθηνό όπλο είναι το ότι κάποια στιγμή έγινες πελάτης δεν σημαίνει ότι σε έχει και υπόληψη.Και οποίος θέλει να ακούσει ένα ανέκδοτο αποφάσισα χωρίς να έχει κάποιο πρόβλημα, να κάνω το πλάγιο από μονοσκανδαλο δισκανδαλο ,εδώ γελάνε δεν υπάρχει τίποτα .
 
Αν κάποιος αποφασίσει να ασχοληθεί εντατικά με το σκοπευτήριο το λιγότερο έξοδο που θα προκύψει είναι η απόκτηση ενός καλου όπλου.
Το βαρέθηκε στην πορεία? Θα πάρει αρκετα λ7 πίσω.
Πιάτα, φυσίγγια, βενζινες είναι τα πολλά έξοδα τα οποία γίνονται σκόνη.
 
Back
Top