Βλητικές δοκιμές

Ρίχνεις με 2 χαλασμένα Benelli ... βγάζεις σημαντικές διαφορές.
Δεν εξηγείται αλλιώς.
Δοκίμασε κανένα άλλο.

Ή έχεις την καλύτερη 391 που έχει κατασκευαστεί ποτέ. .yel.
Αλλά η Benelli με κώνο λογικά πρέπει να σου ρίχνει ... 😁
Πάνε οι μπενελι........ Να τανε κι άλλες........ Πήραν την αγουσα............
 
Να σου κλεισω ενα συμβολαιο με την NSI;Νικολα μας εχεις στειλει αδιαβαστους.

Να μην κλεισεις τιποτα....και ΑΚΟΥ !!! :)
Ηταν μεγαλη χαρα που ηρθε ο Βασιλης στο νησι !!!:)

Το τερπνον μετα του ωφελιμου....στην κυριολεξια !!!:):cool:

Απο την μια περασαμε πολυ ωραια....απο την αλλη εχω μαρτυρα για τις δοκιμες σε περιπτωση που τολμησει
να τις αμφισβητησει καποιος...
Σκεψου ο μικρος ...εβγαλε στο ιδιο σεταπ ( Ν4+Ν2 ) 87% και ο Βασιλης 85%....δλδ μιλαμε για τουφεκιες
καρμπον !!!
Αυτο και μονο εφτανε...!!!! Περα απο το οτι πρωτη φορα εκατσαν και οι δυο πισω απο την μηχανη ιδιογομωσης !!!
Με οποιον δασκαλο θα κατσεις λεει ο λαος μας...

Τωρα καποιοι ''ψαχνουν''....τις καλες καννες....Ορεξη να εχουν να ψαχνουν....Και οταν βρουν την χειροτερη...
να μου την στειλουν...να δουν τι διαμαντια θα βγαζει...

Δεν το λεω για να περιαυτολογησω....ουτε καλαμι ''καβαλησα'' ....Απλα παταω στην γη...και δεν πεταω
στα συννεφα καλέ μου φιλε !!!:)
 
Last edited:
Μας κρύβουν τις βλητικές υπεροχές για να μην σκοτώνουν οι κοινοί θνητοί ή δεν έχει σχεδόν καμία σημασία.
Εμενα ομως μου σπανε τα ουμπαλα οι δικοι μου με τις a400 αλαξε την Μ2 δεν κανει για σενα εισαι πισω δεν τρυπαει πανω απο τα 35μ δεν εχει δυναμη η ντουφεκια παρτο χαμπαρι αλλα οταν εμαθα σημερα δια στοματος beretta τον κωνο που εχουν μερικες οπως λει και ο Νικος για την δικη του τους λεω ρε κουφαλιτσες κρατατε και μυστικα και κανετε τα μαγκακια με τις steelium και οι δικες μας με τον 1.5 ποντο νεροσωληνες.Πεφτει καλαμπουρι μεγαλο παιδες ευτυχώς που εχουμε και θεμα να πειραζομαστε και να γελαμε λιγο.
 
Εμενα ομως μου σπανε τα ουμπαλα οι δικοι μου με τις a400 αλαξε την Μ2 δεν κανει για σενα εισαι πισω δεν τρυπαει πανω απο τα 35μ δεν εχει δυναμη η ντουφεκια παρτο χαμπαρι αλλα οταν εμαθα σημερα δια στοματος beretta τον κωνο που εχουν μερικες οπως λει και ο Νικος για την δικη του τους λεω ρε κουφαλιτσες κρατατε και μυστικα και κανετε τα μαγκακια με τις steelium και οι δικες μας με τον 1.5 ποντο νεροσωληνες.Πεφτει καλαμπουρι μεγαλο παιδες ευτυχώς που εχουμε και θεμα να πειραζομαστε και να γελαμε λιγο.
Παρε μαζι σου μια μερα το Βασιλη να τους ''στρωσει''.
 
Νικο ξερεις οτι ειμαι μεγαλο παιδι πλεον οπως και ο φιλος μου ο Bilis δεν σημειωσα κατι για να αμφισβητησω αλλα για για να αναδειξω το επιπεδο στο οποιο βρισκεσαι και ειναι ιδιαιτερη η χαρα μου που σε εχω συναντησει σημερα. Εχεις με την προσφορα σου αναδειξει τις παραμετρους που χρειαζεται ο καθενας για να καταλαβει τι παιζει ακριβως τι κανει την ουσιαστικη διαφορα με το αθλημα που ασχολουμεθα .Τωρα δεν εχω κανενα σχολιο πλεον απο το να παρακολουθω και να επιβραβευω τις προσπαθειες στο ποστ αυτο.
 
Έκοψες την φερμα?😕
Όχι για αυτό το λόγο Γιάννη ....... Έτσι κι αλλιώς πέρδικα,μπεκάτσα και ορτύκια τα κυνηγάω με δίκανο.......... Απλά οι συγκριτικές δοκιμές με την beretta - benelli με ξενέρωσαν εντελώς........
Να τη βλέπω δε θέλω.........
 
Νίκο, το boitto με την beretta κατά μέσο όρο τι διαφορά στην ταχύτητα έχουν ;

10 ΜΕΤΡΑ περιπου στο ιδιο σεταπ ...Λογω διαφορας μηκους στις καννες τους ..Το Βοιτο 76 εκατ. παντα δινει
μεγαλυτερη ταχυτητα απο τα 66 εκατ, της Μπερετα Λευτερη μου !!
 
Νικο ξερεις οτι ειμαι μεγαλο παιδι πλεον οπως και ο φιλος μου ο Bilis δεν σημειωσα κατι για να αμφισβητησω αλλα για για να αναδειξω το επιπεδο στο οποιο βρισκεσαι και ειναι ιδιαιτερη η χαρα μου που σε εχω συναντησει σημερα. Εχεις με την προσφορα σου αναδειξει τις παραμετρους που χρειαζεται ο καθενας για να καταλαβει τι παιζει ακριβως τι κανει την ουσιαστικη διαφορα με το αθλημα που ασχολουμεθα .Τωρα δεν εχω κανενα σχολιο πλεον απο το να παρακολουθω και να επιβραβευω τις προσπαθειες στο ποστ αυτο.

Να εισαι καλα....για τα καλα σου λογια !!!🥰
 
Του το κέρασε το τσάι κ ο μικρός του Βασίλη δηλαδή???? .yel.

Το ιδιο τσαγακι ηπιαν....Απλα το ενα ειχε γευση βατομουρου και το αλλο αγριοτριανταφυλλου !!!:D

Εψαχνα τις φωτο...τις βρηκα....δεν τις ειχα αποθηκευσει...
Για του λογου το αληθες ?? :)

εικόνα_Viber_2023-08-07_19-26-31-743.jpg
εικόνα_Viber_2023-08-07_19-27-58-483.jpg
εικόνα_Viber_2023-08-07_19-28-04-030.jpg
εικόνα_Viber_2023-08-07_19-32-42-502.jpg
 
Last edited:
Νίκο, το boitto με την beretta κατά μέσο όρο τι διαφορά στην ταχύτητα έχουν ;
Δεν θα βρεις άκρη.
Το boito κερδίζει από μήκος κανης και χάνει από κώνο
Το βερεττα κερδίζει από κώνο και χάνει από σύστημα αερίων και από μήκος κανης
 
Εμενα ομως μου σπανε τα ουμπαλα οι δικοι μου με τις a400 αλαξε την Μ2 δεν κανει για σενα εισαι πισω δεν τρυπαει πανω απο τα 35μ δεν εχει δυναμη η ντουφεκια παρτο χαμπαρι αλλα οταν εμαθα σημερα δια στοματος beretta τον κωνο που εχουν μερικες οπως λει και ο Νικος για την δικη του τους λεω ρε κουφαλιτσες κρατατε και μυστικα και κανετε τα μαγκακια με τις steelium και οι δικες μας με τον 1.5 ποντο νεροσωληνες.
Να σου δώσω 2-3 Rooster να πάνε να πάρουν Μ2 και αυτοί ?
Μην δουν το φυσίγγι που θα ρίξεις όμως 🤣
Περιμένουμε συγκριτικές.
Πεφτει καλαμπουρι μεγαλο παιδες ευτυχώς που εχουμε και θεμα να πειραζομαστε και να γελαμε λιγο.
Εεεε ναι ... μετά τι θα γράφαμε και πως θα γελάγαμε ?
Ίσως πρέπει να αλλάξω το "όλα σκοτώνουν το ίδιο" και να αρχίσω και εγώ το "οι Benelli σκοτώνουν καλύτερα".
 
Απλά οι συγκριτικές δοκιμές με την beretta - benelli με ξενέρωσαν εντελώς........
Γιατί Ωρε δεν κάνη εμπλοκές ποτέ!!!! Τι άλλο θες δηλαδή!!!!
Μήπως θέλετε ταχύρυθμα μαθήματα ιδιογόμωσης και οι δυό ... δωρεάν θα σας τα κάνω.
.sarcastic.
😍😍😍

ΑΣΤΕΙΟΟΟΟΟΟΟ
 
Back
Top