Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Βικτωρα δεν πειραζει. Εσυ να εισαι καλα. Μονο κριμα για τον κοπο σου...
Οσο για το spreader αν μπορεσεις κανε δοκιμες σε διαφορες αποστασεις...
Καλυτερα δύο ντουφεκιές, μια στα 15 μ και μια στα 25 μ.
 
Το γελοιο ειναι πως τραβηξα και πολλες απο την τελευταια δοκιμη, μηπως κατι δε παει καλα με καποια. :(

Στα 15 μετρα δυστυχως δεν μπορω να δοκιμασω, υπαρχει ταμπελα που απαγορευει κατω απο τα 20 νομιζω. Αλλιως θα δοκιμασω και στα 20 και στα 30. Ολα αυτα ομως, μετα την επομενη Τεταρτη. Πιθανοτατα την επομενη Κυριακη απο την Κυριακη του Πασχα
 
Το γελοιο ειναι πως τραβηξα και πολλες απο την τελευταια δοκιμη, μηπως κατι δε παει καλα με καποια. :(

Στα 15 μετρα δυστυχως δεν μπορω να δοκιμασω, υπαρχει ταμπελα που απαγορευει κατω απο τα 20 νομιζω. Αλλιως θα δοκιμασω και στα 20 και στα 30. Ολα αυτα ομως, μετα την επομενη Τεταρτη. Πιθανοτατα την επομενη Κυριακη απο την Κυριακη του Πασχα
.cool.
υπαρχει ταμπελα που απαγορευει κατω απο τα 20 νομιζω
.xm..shake hands.
 
Oσoν αφορά την tekna.παλιά ήταν ΟΚ. ....μετα το χάος.
Διαφορετικη σημπεριφορά η σφραγισμένη απο την χύμα.Την γέμιζα 1.90/38/νο4.τα 2 τελευταία χρόνια το χάος ,νόμιζα οτι κατι επαθε το οπλο μου.Τώρα Μ92ς ΄΄2,20/686/39+1gr αλ. βρομης./LB6/se νο4/vo3 και νο1. και ξερο ψωμι.
 
Last edited by a moderator:
Oσoν αφορά την tekna.παλιά ήταν ΟΚ. ....μετα το χάος.
Διαφορετικη σημπεριφορά η σφραγισμένη απο την χύμα.Την γέμιζα 1.90/38/νο4.τα 2 τελευταία χρόνια το χάος ,νόμιζα οτι κατι επαθε το οπλο μου.Τώρα Μ92ς ΄΄2,20/686/39+1gr αλ. βρομης./LB6/se νο4/vo3 και νο1. και ξερο ψωμι.
Μια χαρα... Την Tecna τη γεμιζω στο 1,90-37 με 686 και την Μ92S στο 2,10-37+1 Buffer με Cx2000... ;)
 
Αυτά με το αλευρακι είναι... άλλα φυσιγγια, βαρδα μην πιάσει μόνο καμιά βροχή και γίνει ζυμαρι.
 
Γιαννη ειναι επαρκης για συμπερασμα η μια τουφεκια στην καθε αποσταση;
Θεωρητικά πέντε τουφεκιες σε κάθε απόσταση. Αλλά δύσκολο να γίνει.
Βικτορα την απαγόρευση για κάτω από είκοσι μέτρα, υποθέτω ότι την έβαλαν, γιατί ο πίνακας είναι από χοντρή λαμαρίνα και κάποιοι στην αρχή θαβγαλαν τα μάτια τους από εξωστρακισμους σκαγιων.Εγώ προτιμώ να στερεωνω χαρτί 1,2χ1,2 με μανταλακια σε συρματοπλεγμα.
 
Αυτά με το αλευρακι είναι... άλλα φυσιγγια, βαρδα μην πιάσει μόνο καμιά βροχή και γίνει ζυμαρι.
Δεν πειράζει Γιώργο, πας για κεφαλους και σαλπες που σου αρέσουν.
 
https://www.dropbox.com/s/327po5np90jilg7/forwardallowance.zip?dl=0
Forwardallowance όπως υποσχέθηκα... Όποιος το θέλει, ας το (προσπαθήσει να) κατεβάσει (καθώς πρώτη φορά χρησιμοποιώ το dropbox)
Unrar το φάκελο, διπλό κλικ στην εφαρμογή και παίζει αμέσως...
Περισσότερες οδηγίες: πατήστε εντός του παιχνιδιού το F1 και με το Tab ανοίγει το μενού για τις ρυθμίσεις του (που θα δείτε με το F1 πως να κάνετε αλλαγές).
Για μένα μου φαίνεται πιο ρεαλιστική η κίνηση αν το mouse sensitivity το πάω "τέρμα"...
 
Θεωρητικά πέντε τουφεκιες σε κάθε απόσταση. Αλλά δύσκολο να γίνει.
Βικτορα την απαγόρευση για κάτω από είκοσι μέτρα, υποθέτω ότι την έβαλαν, γιατί ο πίνακας είναι από χοντρή λαμαρίνα και κάποιοι στην αρχή θαβγαλαν τα μάτια τους από εξωστρακισμους σκαγιων.Εγώ προτιμώ να στερεωνω χαρτί 1,2χ1,2 με μανταλακια σε συρματοπλεγμα.

Την εβαλαν γιατι ολο και καποιος ηλιθιος θα δοκιμασει εννιαβολα ή μονοβολα σε πινακα δοκιμων σε αποστασεις κατω των 15 μετρων. Λες και εχουμε πολλα αγριογουρουνα εδω κατω, ή θα δεις κατι σημαντικο αν πυροβολησεις με 3αρια στα 10 μετρα. Αβυσσος η βλακεια ορισμενων.
 
Έχω φάει σφαιρακι από δυνατό αεροβολο, από αξωστρακισμο στα είκοσι μέτρα,
στο πρόσωπο και δεν είχε καθόλου πλάκα.
Το μάτι το βγαζει σίγουρα.
Μεγαλη προσοχή όταν δοκιμαζης σκαγια με 5% αντιμονιο.
Επίσης ποτέ σιδερενια σκαγια σε σιδερενιο πίνακα.
 
Καλημερα

Δυστυχως δεν εχω γυαλια για το σκοπευτηριο ακομα, αλλιως θα τα φοραγα και κατα τις δοκιμες. Παντως και γω δεν αισθανομαι ασφαλης να ριχνω σε πινακα μεταλλικο σε αποστασεις κατω των 20 μετρων. Ποτε δε ξερεις.

Α, ενα που ξεχασα σχετικα με τις προχτεσινες δοκιμες ειναι οτι στα περισσοτερα φυσιγγια, στα 30 μετρα που δοκιμαστηκαν, ειδα το βυσμα να αφηνει αποτυπωμα στο πινακα. Στους Piston Skeet νομιζω εγινε, δεν εχω και φωτογραφιες να το επιβεβαιωσω.
 
Δεν νομίζω ότι η απαγόρευση-προειδοποίηση έχει να κάνει με τους εξοστρακισμούς των σκαγιών. Θεωρώ ότι έχει να κάνει με την φθορά των πινάκων και τα βαθουλώματα.
Πάντα φοράμε γυαλιά ... .my man.
 
Να φοραμε βρε μαστορα, αλλα εχουμε και μυωπια και τα γυαλια ειναι πολυ ακριβο σπορ.

Ψαχνομαι τωρα να παρω γυαλια με frame μεσα για διορθωτικους φακους, αλλα διαβαζω διαφορα και κολλαω
 
Να φοραμε βρε μαστορα, αλλα εχουμε και μυωπια και τα γυαλια ειναι πολυ ακριβο σπορ.

Ψαχνομαι τωρα να παρω γυαλια με frame μεσα για διορθωτικους φακους, αλλα διαβαζω διαφορα και κολλαω

Εδώ σε έχω:

http://www.ebay.com/itm/16100179369...49&var=460164429938&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

http://www.ebay.com/itm/331250844977?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT
 
https://www.dropbox.com/s/327po5np90jilg7/forwardallowance.zip?dl=0
Forwardallowance όπως υποσχέθηκα... Όποιος το θέλει, ας το (προσπαθήσει να) κατεβάσει (καθώς πρώτη φορά χρησιμοποιώ το dropbox)
Unrar το φάκελο, διπλό κλικ στην εφαρμογή και παίζει αμέσως...
Περισσότερες οδηγίες: πατήστε εντός του παιχνιδιού το F1 και με το Tab ανοίγει το μενού για τις ρυθμίσεις του (που θα δείτε με το F1 πως να κάνετε αλλαγές).
Για μένα μου φαίνεται πιο ρεαλιστική η κίνηση αν το mouse sensitivity το πάω "τέρμα"...
.shake hands..shake hands..shake hands.
 

Λοιπον, κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου και γω, αλλα σ'ευχαριστω οπως και να χει. Εχω ακουσει ομως πως υπαρχει θεμα εστιασης επειδη το frame των διορθωτικων φακων ειναι πολυ κοντα στο ματι. Εχει κανεις καμμια ιδεα;
 
Είναι πολύ πονεμένη ιστορία τα inserts Βίκτωρα. Μόνο η λύση της Pilla με inserts είναι η απόλυτη αλλά μιλάμε για έναν μισθό κόστος.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top