Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τόλη Καλημέρα!

80 μέτρα! Το λέμε όλοι αλλά...Είναι ενα 25όροφο κτίριο. Μπορεί να σκοτώνουν κάποια όπλα + φυσίγγια εκεί... αλλά ποιος σημαδεύει...Εγώ προσωπικά ...του Καραγκιόζη ο γάμος!!!.sarcastic.

Υ.Γ:

View attachment 39785
Πύργος Απόλλων - 80 μέτρα Το ιδίου ύψους με το Atrina κτίριο αποτελεί την υψηλότερη οικιστική κατασκευή στην χώρα. Διαθέτει 25 ορόφους και μία ιδιομορφία. Στον ουρανοξύστη, της οδού Λουίζης Ριανκούρ, που ολοκληρώθηκε το 1973, στα ασανσέρ του δεν θα βρεις μπουτόν για τον 13ο όροφο. Οι κατασκευαστές του το είχαν για γρουσουζιά.
Έχουμε τέτοιο πράγμα στην Ελλάδα????
Λουιζης Ριανκουρ εκεί που είχε τη γιάφκα ο Κουφοντινας?
 
Νέες δοκιμές ... Ανά νούμερο σκαγιού ποιά προτιμάτε ;;; Αριστερή (Α) ή Δεξιά (Δ) ;;;

View attachment 39786

View attachment 39788

View attachment 39787

Δεν θελω να σε στεναχωρησω.....Αλλα για δικα μου γουστα...που μου αρεσουν οι συγκεντρωτικες
τουφεκιες.....Εαν ειναι με ΦΟΥΛ ΤΣΟΚ στα 36,5 μετρα....τα 40 τα εχουν.....Τα 45 μετρα πολυ δυσκολα
και τα 50 με τιποτα...
Οποτε φιλαρα καμμια δεν μου αρεσει...

Για τα 36,5 που ρωτας συμφωνω με τον Τζωννη!!!
 
Ίδιο μάτι έχουμε‼️βαράς τίπουτα ισι❓
Καλημέρα Τζοννυ, η πρώτη αριστερά έχει τα κενουδακια της κ σε παραπάνω μέτρα δεν... (έτσι νομίζω δηλ)
Μου αρέσουν οι τουφεκιες με μικρές ομάδες σκαγιων κοντά.
Δεν είμαι της ισοκατανομής φίλε.
Προτιμώ τα κέντρα.
Όλο κ κάτι βαράω, είναι τα σπίτια μας μέσα στα κυνήγια φίλε, αυτό είναι το καλο
 
Έχουμε τέτοιο πράγμα στην Ελλάδα????
Λουιζης Ριανκουρ εκεί που είχε τη γιάφκα ο Κουφοντινας?
Στέλιο.... μπας και την ξερω και εγώ καλά την Αθήνα; .sarcastic.

απ΄το ίντερνετ το "ψάρεψα"! αν ψάξεις "τα ψηλότερα κτήρια στην Ελλάδα" θα δεις...

Υ.Γ: μια ματιά που έριξα έχει και ψηλότερο 103 μέτρα ...!:oops:
 
Δεν θελω να σε στεναχωρησω.....Αλλα για δικα μου γουστα...που μου αρεσουν οι συγκεντρωτικες
τουφεκιες.....Εαν ειναι με ΦΟΥΛ ΤΣΟΚ στα 36,5 μετρα....τα 40 τα εχουν.....Τα 45 μετρα πολυ δυσκολα
και τα 50 με τιποτα...
Οποτε φιλαρα καμμια δεν μου αρεσει...

Για τα 36,5 που ρωτας συμφωνω με τον Τζωννη!!!
Είναι με αυτή την παλιοαδράνειας μωρέ γι αυτό.
Κ φτιαχτες με το χέρι να είναι, εχει μάθει το μάτι του Βασίλη στις "αναριες" τουφεκιες. .sarcastic.
 
Δεν θελω να σε στεναχωρησω.....Αλλα για δικα μου γουστα...που μου αρεσουν οι συγκεντρωτικες
τουφεκιες.....Εαν ειναι με ΦΟΥΛ ΤΣΟΚ στα 36,5 μετρα....τα 40 τα εχουν.....Τα 45 μετρα πολυ δυσκολα
και τα 50 με τιποτα...
Οποτε φιλαρα καμμια δεν μου αρεσει...

Για τα 36,5 που ρωτας συμφωνω με τον Τζωννη!!!
Με απλά φυσίγγια εμποριου....αυτές είναι οι αποστάσεις καρπωσης κυρίως για παπιά χοντρά κ αν μιλάμε για θερμοκρασίες μείον τα 36 μέτρα είναι οριακά στο παπί‼️(πράσινο)
 
Είναι με αυτή την παλιοαδράνειας μωρέ γι αυτό.
Κ φτιαχτες με το χέρι να είναι, εχει μάθει το μάτι του Βασίλη στις "αναριες" τουφεκιες. .sarcastic.

Του εχω πει βρε Στελιο !!! Παρε μια μπερετα να σε δει και ο Θεος....τιποτα αυτος....εκει ''μαζοχα''
με την μπενελι!!!!
.yelling.
 
Στέλιο.... μπας και την ξερω και εγώ καλά την Αθήνα; .sarcastic.

απ΄το ίντερνετ το "ψάρεψα"! αν ψάξεις "τα ψηλότερα κτήρια στην Ελλάδα" θα δεις...

Υ.Γ: μια ματιά που έριξα έχει και ψηλότερο 103 μέτρα ...!:oops:
Πιο καλά ξέρουμε τη Σιγκαπούρη από την Αθήνα πλάκα πλάκα...
Τα τελευταία χρόνια έμαθα λίιιιγο την Αθηνα.
Πέρυσι έτυχε κ με έγραψαν για παράβαση (παρκαρισμα) στους Αμπελόκηπους, είχα πάει Παπατσαρουχα κ είχα το αμάξι εκεί στη Ριανκουρ.
Γρουσούζικη η γιάφκα, 2 μήνες χωρίς πινακίδες κ δίπλωμα.
 
Με απλά φυσίγγια εμποριου....αυτές είναι οι αποστάσεις καρπωσης κυρίως για παπιά χοντρά κ αν μιλάμε για θερμοκρασίες μείον τα 36 μέτρα είναι οριακά στο παπί‼️(πράσινο)

Και αυτα που διαβαζω....για 50 και 60 μετρα...με τι τις κατεβαζουν με μπαζουκας Τζωννη μου ???
 
Με απλά φυσίγγια εμποριου....αυτές είναι οι αποστάσεις καρπωσης κυρίως για παπιά χοντρά κ αν μιλάμε για θερμοκρασίες μείον τα 36 μέτρα είναι οριακά στο παπί‼️(πράσινο)
Με εμπορικα πεσε κανα 10 αρι μετρα αχαχαχχααχ
 
Δημήτρη Καλημέρα!

Βλέπω λοιπόν...

1.Στο το σαιτ του gualandi, μέγιστη δοσολογία 12/70 , 615/CX1000, 1,50 X 33/34, αστεροειδές με πλαστικό συγκεντρωτήρα. Αυτό νομίζω ορθολογικά μεταφράζεται 1,45(καλοκαιρινό)/1,50(χειμωνιάτικο) Χ 33(ψιλά σκάγια)/34(χονδρά σκάγια), έτσι τουλάχιστον συστήνει ο κος Gualandi να μεταφράζουμε τις ταμπέλες...

1,60 Χ 34 νομίζω γίνεται χειμωνιάτικη δοσολογία, και πάλι με 12/70, 615/CX1000, στρογγυλό ρέλι με χαρτάκι και συγκεντρωτήρα, με χονδρά σκάγια (Νο 6 και πάνω), σύμφωνα με το σαιτ...

2.Εγω λογάριασα(!) (περίπου) 660 bar στους 30 βαθμούς. Νομίζω είναι καλά.


3.Τωρα για τις ταχύτητες , εγώ προσωπικά, πάλι με πινακάκια πάω....sarcastic.

View attachment 39782


Βλέπω λοιπόν ότι με σκάγια Νο 8 και 365 μ/δλ, ένα μεσαίου μεγέθους πτερωτό το παίρνω μέχρι τα 28 μετρά περίπου...

Τώρα και πάλι, γούστα είναι αυτά και ο καθένας κάνει αυτό που θέλει...συζήτηση κάνουμε...


Καλό υπόλοιπο της μέρας να έχουμε!
Εγω την δουλευω εκτος απο την μπεκατσα σε νο 8 σε χοντρα σκαγια κατα βαση σε παπι και λαγο σε νο 5-4 γιαυτο και το 1,6 στα 34 και τα τελευταια 2 χρονια παω με βαση τον ταχογραφο
 
Και αυτα που διαβαζω....για 50 και 60 μετρα...με τι τις κατεβαζουν με μπαζουκας Τζωννη μου ???
Να σου πω...μια φορά ήταν τρία όπλα... σηκώνεται ο πράσινος ....30 μέτρα 40 μέτρα 50 μέτρα....τα όπλα άδειασαν κ πήραν το τρίτο....ο παπος κόντευε τα 80+ όταν ο ξάδερφος χώνει στην 76αρα Frankie black magic ένα 27 Βόλο του Στόκα‼️ κ του καρφώνει ένα βόλι Να‼️
Από τότε ο ξάδερφος στο παπί ,μόνο με 27 βολα ‼️
 
Εγω την δουλευω εκτος απο την μπεκατσα σε νο 8 σε χοντρα σκαγια κατα βαση σε παπι και λαγο σε νο 5-4 γιαυτο και το 1,6 στα 34 και τα τελευταια 2 χρονια παω με βαση τον ταχογραφο
Σωστος με ταχογραφο γτ στο οπλο μες δε βγενουν οι ταχυτητες που λενε μονο στο κανονακι απο εμπορικα
 
Να σου πω...μια φορά ήταν τρία όπλα... σηκώνεται ο πράσινος ....30 μέτρα 40 μέτρα 50 μέτρα....τα όπλα άδειασαν κ πήραν το τρίτο....ο παπος κόντευε τα 80+ όταν ο ξάδερφος χώνει στην 76αρα Frankie black magic ένα 27 Βόλο του Στόκα‼️ κ του καρφώνει ένα βόλι Να‼️
Από τότε ο ξάδερφος στο παπί ,μόνο με 27 βολα ‼️
Και πες οτι εχει να πιασει πρασινο απο τοτε αχαχαχαχα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top