Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα σας.
Έκανα μια δοκιμή με την sipe στα 32 γραμμάρια σε διασποράς. Το βύσμα ήταν biorimentabile 18 , 20 γραμμάρια ν9 , κομμένος αποκεντρωτηρας (έκοψα το πιατάκι του) και τοποθετημένος ανάποδα μέσα στο ποτηράκι της μισοταπας, 2 χαρτάκια cal12 και πάνω τους 12 γραμμάρια ν8, κλείσιμο με τζαμακι.
Στα 15 μέτρα με 4 αστρα. Κύκλος 76 εκατοστά.
View attachment 35897
Είχα κρεμάσει το χαρτί στην πίσω μεριά του σιδερένιου πίνακα για να βρω τη βυσματωση μετά.
View attachment 35898
Με τόση φασαρία ρε στρατό εγώ θα ΧΑ πάρει τα ροτβαιλ τα πανφθηνα ααααχχα
 
Νικο εχθές μου βγήκε ο λαγός όμορφα και ωραία του εριξα τρεις 6αρες κι αυτός ένα ασσοδυο αψαχχαχαχαχα στα 50 μέτρα ξεκίνησε να φεύγει όταν με την άκρη του ματιού μου αντεληφθειν ένα άσπρο φουντακι να χοροπηδα μες την καλάμια στα 60 τον ξεκίνησα συν μία στα 80 αχαχαχαχα ακόμα πάει τα μέτρα τα ξέρω γτ ξέρω πόσο είναι το χωράφι ακρυβως

Δεν τον κρατας με Ν6 βρε Τολη μου σε αυτα τα μετρα.....Ουτε με ΤΑΜΑ στην Παναγια.....
Εδω κατι αρχισε να κινειται......ευτυχως γιατι παρα λιγο να παθω καταθλιψη φιλε!!!! :)
 
Δεν τον κρατας με Ν6 βρε Τολη μου σε αυτα τα μετρα.....Ουτε με ΤΑΜΑ στην Παναγια.....
Εδω κατι αρχισε να κινειται......ευτυχως γιατι παρα λιγο να παθω καταθλιψη φιλε!!!! :)
Η μαλακια είναι ότι είχα κάτι μηδενικά δικά σου και δε τα έβαλα έλπιζα να σηκωθει κοντά και αν την έτρωγε μαχρινκαι τα 20 μέτρα σκέτος Κίμας αλλά ήταν έξυπνος τελικά γι αυτό και μεγάλωσε τόσο
 
Ροτβαιλ??? What is this???
Δεν είναι φασαρία ρε Τόλη...ευχαρίστηση είναι....
Εκείνα τα φθηνά φυσίγγια σε πράσινο κουτί βρε με τα λιγότερα ενδεδειγμένα σκάγια και την υψηλότερη ενδεδηγμενη τιμή αχαχαχαχαχ
 
Η μαλακια είναι ότι είχα κάτι μηδενικά δικά σου και δε τα έβαλα έλπιζα να σηκωθει κοντά και αν την έτρωγε μαχρινκαι τα 20 μέτρα σκέτος Κίμας αλλά ήταν έξυπνος τελικά γι αυτό και μεγάλωσε τόσο

Δεν μου λες.....ακομα την νεροσωληνα την μπενελι εχεις ???
Με αυτην πας στο κυνηγι ???
Καμια ΜΠΕΡΕΤΑ δεν υπαρχει στην οικογενεια ??? :D
 
Καλημέρα σας.
Έκανα μια δοκιμή με την sipe στα 32 γραμμάρια σε διασποράς. Το βύσμα ήταν biorimentabile 18 , 20 γραμμάρια ν9 , κομμένος αποκεντρωτηρας (έκοψα το πιατάκι του) και τοποθετημένος ανάποδα μέσα στο ποτηράκι της μισοταπας, 2 χαρτάκια cal12 και πάνω τους 12 γραμμάρια ν8, κλείσιμο με τζαμακι.
Στα 15 μέτρα με 4 αστρα. Κύκλος 76 εκατοστά.
View attachment 35897
Είχα κρεμάσει το χαρτί στην πίσω μεριά του σιδερένιου πίνακα για να βρω τη βυσματωση μετά.
View attachment 35898
Απο ανοιγμα εισαι καλα, ισως λιγοτερα σκαγια για να μην χαλαει το πουλι , αλλα αν το μερος ειναι πολλη πυκνο εισαι ο.κ.
 
Απο ανοιγμα εισαι καλα, ισως λιγοτερα σκαγια για να μην χαλαει το πουλι , αλλα αν το μερος ειναι πολλη πυκνο εισαι ο.κ.
Ευχαριστώ Σάκη. Μια λύση που σκέφτηκα είναι να τα βάλω όλα ν9 μήπως και ανοίξει περισσότερο η τουφεκιά,και μια άλλη σκέψη να βάλω 7αρια κάτω και 9αρια πάνω. Θα κάνω άλλη μια δοκιμή (το ίδιο σεταπ στα ίδια μετρα)με κύλινδρο να δω πως θα πάει.
 
Ευχαριστώ Σάκη. Μια λύση που σκέφτηκα είναι να τα βάλω όλα ν9 μήπως και ανοίξει περισσότερο η τουφεκιά,και μια άλλη σκέψη να βάλω 7αρια κάτω και 9αρια πάνω. Θα κάνω άλλη μια δοκιμή (το ίδιο σεταπ στα ίδια μετρα)με κύλινδρο να δω πως θα πάει.
Δοκίμασε obturator Diana φελο αν χτρειαζεται ανάμεσα στα 2 και σε στρώσεις 7αρια κάτω 9αρια πάνω.... Ή αν θες λίγο πιο χοντρά 6κατω 8 πάνω σε αναλογία 40 χοντρά 60 ψιλά.
Με ανοιχτό τσοκ δοκίμασε το
 
Δοκίμασε obturator Diana φελο αν χτρειαζεται ανάμεσα στα 2 και σε στρώσεις 7αρια κάτω 9αρια πάνω.... Ή αν θες λίγο πιο χοντρά 6κατω 8 πάνω σε αναλογία 40 χοντρά 60 ψιλά.
Με ανοιχτό τσοκ δοκίμασε το
Ευχαριστώ Κώστα. Εκείνο που δεν ξέρω είναι αν το χαρτάκι ανάμεσα στα 2 νούμερα σκαγιων ακυρώνει με κάποιο τρόπο την διασπορά των ψιλων σκαγιων (πάνω) από τα πιο χοντρα όταν τα βάζουμε από κάτω.
 
Ευχαριστώ Κώστα. Εκείνο που δεν ξέρω είναι αν το χαρτάκι ανάμεσα στα 2 νούμερα σκαγιων ακυρώνει με κάποιο τρόπο την διασπορά των ψιλων σκαγιων (πάνω) από τα πιο χοντρα όταν τα βάζουμε από κάτω.
Δεν θα βάλεις κάτι ανάμεσα στα σκάγια... Πρώτα θα βάλεις τα χοντρά κάτω και μετά τα ψιλά από πάνω! Τα χοντρά ουσιαστικά θα εμβολισουν τα ψιλά και θα γίνει η διασπορά
 
Ευχαριστώ Σάκη. Μια λύση που σκέφτηκα είναι να τα βάλω όλα ν9 μήπως και ανοίξει περισσότερο η τουφεκιά,και μια άλλη σκέψη να βάλω 7αρια κάτω και 9αρια πάνω. Θα κάνω άλλη μια δοκιμή (το ίδιο σεταπ στα ίδια μετρα)με κύλινδρο να δω πως θα πάει.
Οπως ειναι με μουφα κ καθαρισες . Αν εισαι κομπλε με το οπλο σου εισαι μια χαρα, οι μπεκατσες δεν πεταν μονο καθετα , πανε παραληλα με το εδαφος , γληφουν χωμα πριν σηκωθουν , σηκωνονται απο τον κωλο του σκυλου η πεταν πανω απο το σκυλο και αλλα τοσα τα ξερεις. Οι πιο μεγαλη διασπορα δεν ειναι πανακια , εχουμε σκυλο η η σκυλους κ συγκυνηγο απεναντι
 
Οπως ειναι με μουφα κ καθαρισες . Αν εισαι κομπλε με το οπλο σου εισαι μια χαρα, οι μπεκατσες δεν πεταν μονο καθετα , πανε παραληλα με το εδαφος , γληφουν χωμα πριν σηκωθουν , σηκωνονται απο τον κωλο του σκυλου η πεταν πανω απο το σκυλο και αλλα τοσα τα ξερεις. Οι πιο μεγαλη διασπορα δεν ειναι πανακια , εχουμε σκυλο η η σκυλους κ συγκυνηγο απεναντι
Πολύ σωστά...κι άμα μας φύγει και καμία δε χάθηκε ο κόσμος.
 
Παλικαρια , μερικες δοκιμες σημερινες με S4 σε διαφορετικα υψη ρελιασματος με διαφορετικα
βυσματα και καψουλια . Το μονο ΣΤΑΘΕΡΟ τα 30 μετρα και τα 3* αστρα της Α390.

Το φυσιγγιο του ΦΑΝΤΟΜ ( Αντωνη ) ΔΕΝ το εριξα.....ο λογος ειναι οτι το κλεισιμο δεν εγινε σωστο...
με την εννοια ...αλλος καλυκας ( δεν ειχα fiem ) αλλη ογκομετρια....οποτε θα αδικουσα την τουφεκια του
Φαντομ.
Οταν ερθουν οι FIEM θα το κλεισω σωστα...και βλεπουμε....Αλλωστε δεν νομιζω να εχει και ιδιαιτερο νοημα....
Καποια απο τις τουφεκιες μου.....πιστευω οτι θα πλησιαζει την τουφεκια του Φαντομ.

Μια δοκιμη μου που εδωσε 92,5% και μου ''εβγαλε τα ματια'' ,,,,,θα την ξανα τσεκαρω αυριο....μην λαβετε
υπ'οψιν σας....
Ολες οι αλλες ειναι σε φυσιολογικα πλαισια....παντα κατα την γνωμη μου....και τα ''γουστα'' μου..

Παλικαρια δεκτες οι οποιες παρατηρησεις....γνωμες....συμβουλες.... και συμπερασματα σας!!!! :)


εικόνα_Viber_2021-11-17_12-21-00-107.jpgεικόνα_Viber_2021-11-17_12-21-09-068.jpgεικόνα_Viber_2021-11-17_12-21-44-368.jpgεικόνα_Viber_2021-11-17_12-21-53-932.jpg

Αυτη η δοκιμη....θα τσεκαριστει παλι αυριο....Πρωτα ο Θεος.... Συνεχεια με φωτο δοκιμων..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top