Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα!

Αυτή είναι η τουφεκιά με το bitourbo 38, αλλά έκανα βλακεία και την έκοψα καταλάθος.hair.. Τελος πάντων αυτο που ειδα ειναι οτι πήγε καλύτερα απο τα άλλα 2, δηλαδη απο το jordan 35.5 που ειναι παρακάτω έβαλε οσα και εκείνο και τα μισα ακομη.
Τα 3 παρακατω φυσιγγια τα εριξα στα 40 μετρα με 2 αστέρια.
View attachment 32758
View attachment 32759
Το overmax ειναι εκείνο που ακολουθεί και δεν θα ήθελα να το ξαναρίξω με ζέστη η αλήθεια ειναι χαχαχα......θα το θυμάται για αρκετό καιρό ακόμα ο ώμος μου...... βγήκε πολυ δυνατό. Μπορεί γιαυτό να σκόρπισε κιολλας......View attachment 32760

Και τωρα αυτά που με ενδιαφέρουν περισσότερο..... 45 μετρα 2 αστρα
View attachment 32761View attachment 32762

Ιδού η απορία μου τώρα.....πόσα σκάγια Νο2 θελει ο λαγός στο σώμα του για να πέσει σε αυτα τα μέτρα???
Βάλε 4άρι σε αυτά τα μέτρα με ν0 στα 380-400μ/δ περίπου..
Περισσότερα σκάγια και σίγουρη διάτρηση.

Άσε τα δυάρια για τα παπιά στα 100 :)
Υπερβολή στα 50μ ... εκτός αν ο λαγός φοράει αλεξίσφαιρο γιλέκο. ;)
 
Last edited:
δεν ξερω μπορει να ειναι και αυτο που λες, αλλα εχεις 3 φυσιγγια που δεν εχουν ουτε μια τρυπα θα σου πρωτηνα να μην τα δουλεψεις σε τετοιες αποστασεις
Αν λες τα 3 πρώτα είναι 4αρια και 5αρια. Δεν ξέρω αν μπορούν να τρυπήσουν τενεκέ σε τέτοια απόσταση αλλά σίγουρα δεν θα τα έβαζα σε λαγό, δεν μου αρέσουν…..εκτός από το bitourbo που κάτι εκανε αλλά όπως είπα έκοψα καταλαθος τη φωτο και δεν μπορείτε να δειτε όλη την τουφεκια.
Σε καμία περίπτωση.
Λες έ; Ναι αλλά γιατί ενώ είναι 2αρια( οι δυο τελευταίες τουφεκιές) του έκαναν κουκιδίτσες σαν 8ρια;.think.
Βάλε 4άρι σε αυτά τα μέτρα με ν0 στα 380-400μ/δ περίπου..
Περισσότερα σκάγια και σίγουρη διάτρηση.

Άσε τα δυάρια για τα παπιά στα 100 :)
Υπερβολή στα 50μ ... εκτός αν ο λαγός φοράει αλεξίσφαιρο γιλέκο. ;)
Πιο πολύ πειράματα κάνω για να περνάει η ώρα αφού δεν έχει τρυγόνια.
 
Αν λες τα 3 πρώτα είναι 4αρια και 5αρια. Δεν ξέρω αν μπορούν να τρυπήσουν τενεκέ σε τέτοια απόσταση αλλά σίγουρα δεν θα τα έβαζα σε λαγό, δεν μου αρέσουν…..εκτός από το bitourbo που κάτι εκανε αλλά όπως είπα έκοψα καταλαθος τη φωτο και δεν μπορείτε να δειτε όλη την τουφεκια.

Λες έ; Ναι αλλά γιατί ενώ είναι 2αρια( οι δυο τελευταίες τουφεκιές) του έκαναν κουκιδίτσες σαν 8ρια;.think.

Πιο πολύ πειράματα κάνω για να περνάει η ώρα αφού δεν έχει τρυγόνια.
Μιχάλη αφού δεν γεμίζεις , για λαγο πρέπει να έχεις 3 φυσίγγια μαζί σου ανάλογα το πεδίο.
Lambro καφέ σε νο 5 ή 4.
Remington express 35.5gr νο 4
Remington nitro mag. 42gr no 2.

Μην πετάς τα λεφτά σου αλλού.

* Το πρώτο δοκίμασε το μήπως και άλλαξε γτ έχω να το αγοράσω χρόνια.
 
Μιχάλη αφού δεν γεμίζεις , για λαγο πρέπει να έχεις 3 φυσίγγια μαζί σου ανάλογα το πεδίο.
Lambro καφέ σε νο 5 ή 4.
Remington express 35.5gr νο 4
Remington nitro mag. 42gr no 2.

Μην πετάς τα λεφτά σου αλλού.

* Το πρώτο δοκίμασε το μήπως και άλλαξε γτ έχω να το αγοράσω χρόνια.
Τα έχω όλα αυτά και όταν παίρνω την καραμπίνα με τέτοια τη γεμίζω συνήθως (remington). Απο τα καφέ έχω 5αρια από τα παλιά που γράφουν made in Italy στο κάλυκα αλλά και τα καινούργια είναι αρκετά καλά.

Το πρόβλημα είναι ότι τις πιο πολλές φορές εγώ πάω με το δικαννο όποτε θέλω κάτι πιο μαλακο μέχρι 34 γραμμάρια……μη το ξεχαρβαλωσω το καημένο, είναι και σχετικά παλιό :D.
 
Τα έχω όλα αυτά και όταν παίρνω την καραμπίνα με τέτοια τη γεμίζω συνήθως (remington). Απο τα καφέ έχω 5αρια από τα παλιά που γράφουν made in Italy στο κάλυκα αλλά και τα καινούργια είναι αρκετά καλά.

Το πρόβλημα είναι ότι τις πιο πολλές φορές εγώ πάω με το δικαννο όποτε θέλω κάτι πιο μαλακο μέχρι 34 γραμμάρια……μη το ξεχαρβαλωσω το καημένο, είναι και σχετικά παλιό :D.
Με το μπαικαλ πριν 8 χρόνια λαμπρό καφέ έριχνα.
Πάρε μερικά καινούργια που είναι πιο σοφτ.
 
Τα έχω όλα αυτά και όταν παίρνω την καραμπίνα με τέτοια τη γεμίζω συνήθως (remington). Απο τα καφέ έχω 5αρια από τα παλιά που γράφουν made in Italy στο κάλυκα αλλά και τα καινούργια είναι αρκετά καλά.

Το πρόβλημα είναι ότι τις πιο πολλές φορές εγώ πάω με το δικαννο όποτε θέλω κάτι πιο μαλακο μέχρι 34 γραμμάρια……μη το ξεχαρβαλωσω το καημένο, είναι και σχετικά παλιό :D.
Παρε το γερμανικο το roweill το χαρτινο σε νουμερο 5
Μαλακο φονικο παντως καιρου
Πριν ομως πεσμας για το δικαννο οπως και την κατασταση του
Να δουμε τι πιεσεις και δοκιμες εχει περασει
 
Παρε το γερμανικο το roweill το χαρτινο σε νουμερο 5
Μαλακο φονικο παντως καιρου
Πριν ομως πεσμας για το δικαννο οπως και την κατασταση του
Να δουμε τι πιεσεις και δοκιμες εχει περασει
Ενα lanber έχω μοντέλο 2082 αν δεν κάνω λάθος. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΕΠΙ. Απλώς εγώ δεν θέλω να το καταπονώ.Στις κάνες γράφει 1200 bares.
 
Τα έχω όλα αυτά και όταν παίρνω την καραμπίνα με τέτοια τη γεμίζω συνήθως (remington). Απο τα καφέ έχω 5αρια από τα παλιά που γράφουν made in Italy στο κάλυκα αλλά και τα καινούργια είναι αρκετά καλά.

Το πρόβλημα είναι ότι τις πιο πολλές φορές εγώ πάω με το δικαννο όποτε θέλω κάτι πιο μαλακο μέχρι 34 γραμμάρια……μη το ξεχαρβαλωσω το καημένο, είναι και σχετικά παλιό :D.
Μην χαλασεις αλλα Πυρκαλ σε ντενεκεδες γιατι θα βαλω τα κλαμματα
 
Ε ναι, αν εχεις πολλα ριξε μερικα σε λαγους κ περδικες να τα ευχαριστηθεις κ κρατα κ για τη συλλογη
Αυτό σκεφτομαι να κάνω να ρίξω 5-6 σε κανα λαγό και να κρατήσω τα υπόλοιπα, αλλά έπρεπε να δω και αν είναι καθόλου καλά σαν φυσίγγια. Εγώ δυστυχώς δεν την πρόλαβα την πυρκαλ…….
 
Η αλήθεια είναι ότι σε αυτά τα γραμμάρια 32–34 με το Νο2 έχεις λιγα σκάγια οπότε χάνεις σε πυκνότητα, άρα το 4αρι πιστεύω θα είναι αρκετά καλύτερο.
Βεβαια με ιδιογόμωση ίσως ακόμη και με τόσο λίγα σκάγια να μπορεις να φτιάξεις κάτι καλό-συγκεντρωτικό.

Μιχαλη μου...Παιδευσαι....''αδικα'' !!! Τα Ν2 σκαγια θελουν ''γραμμαρια'' τουλαχιστον 50 .
Τα Ν2 ειναι για 50+ μετρα φιλε...και καλυτερο στο παπι...
Εαν επιμενεις για λαγο....ξερω οτι μπορεις να κλεισεις αυτο....Φτιαχτο - κλεισε αυτο φιλε!!! :)

εικόνα_Viber_2021-01-29_19-40-09.jpgεικόνα_Viber_2021-01-29_19-43-18.jpg

Εγω για λαγο...και 40-45 μετρα θα σου προτεινα αυτο.

εικόνα_Viber_2021-02-06_12-36-13.jpgεικόνα_Viber_2021-02-06_12-36-23.jpg

Το ιδιο σεταπ με Ν2 σκαγια....αυτη ειναι η αποτυπωση..

εικόνα_Viber_2021-02-06_12-41-33.jpg

Εαν θελεις σε 36 γραμμαρια...εχω και σε Ν5 και Ν4.
 
Μιχαλη μου...Παιδευσαι....''αδικα'' !!! Τα Ν2 σκαγια θελουν ''γραμμαρια'' τουλαχιστον 50 .
Τα Ν2 ειναι για 50+ μετρα φιλε...και καλυτερο στο παπι...
Εαν επιμενεις για λαγο....ξερω οτι μπορεις να κλεισεις αυτο....Φτιαχτο - κλεισε αυτο φιλε!!! :)

View attachment 32783View attachment 32784

Εγω για λαγο...και 40-45 μετρα θα σου προτεινα αυτο.

View attachment 32785View attachment 32786

Το ιδιο σεταπ με Ν2 σκαγια....αυτη ειναι η αποτυπωση..

View attachment 32787

Εαν θελεις σε 36 γραμμαρια...εχω και σε Ν5 και Ν4.
Βρε Νικο σε ευχαριστώ πολύ αλλά τα αποφεύγω λίγο τα μαγκνουμ…..δεν τα γουστάρω και πολύ. Στα συν ότι με το δίκανο δεν μπορώ να ρίξω μαγκνουμ είναι απλές οι θαλάμες.
Τωρα οσον αφορά τα 36 γραμμάρια αν έχεις να προτείνεις κανένα καλό σεταπ θα το ήθελα, ειδικά αν είναι με Τέκνα. Αν θυμάμαι καλά στο 1,90 πρέπει να είχες βάλει καποια δοκιμή αλλά δεν θυμάμαι λεπτομερειες, αν δεν σου κάνει κόπο γράψε το σεταπ.
 
Βρε Νικο σε ευχαριστώ πολύ αλλά τα αποφεύγω λίγο τα μαγκνουμ…..δεν τα γουστάρω και πολύ. Στα συν ότι με το δίκανο δεν μπορώ να ρίξω μαγκνουμ είναι απλές οι θαλάμες.
Τωρα οσον αφορά τα 36 γραμμάρια αν έχεις να προτείνεις κανένα καλό σεταπ θα το ήθελα, ειδικά αν είναι με Τέκνα. Αν θυμάμαι καλά στο 1,90 πρέπει να είχες βάλει καποια δοκιμή αλλά δεν θυμάμαι λεπτομερειες, αν δεν σου κάνει κόπο γράψε το σεταπ.


ΟΚ....Κανε αυτο...φιλαρα.....εαν σου αρεσει ...βεβαια.....

εικόνα_Viber_2020-10-03_16-48-40.jpgεικόνα_Viber_2020-10-03_16-49-09.jpg

Εαν δεν κλεινεις στα 56,5....βαλε ενα χαρτακι cal 20 μεσα στο βυσμα....και κλεισε στα 57...
Θα χρειαστει να κανεις δοκιμη....να δεις τι θα σου δωσει φιλε!!! ;) :)
 
ΟΚ....Κανε αυτο...φιλαρα.....εαν σου αρεσει ...βεβαια.....

View attachment 32789View attachment 32790

Εαν δεν κλεινεις στα 56,5....βαλε ενα χαρτακι cal 20 μεσα στο βυσμα....και κλεισε στα 57...
Θα χρειαστει να κανεις δοκιμη....να δεις τι θα σου δωσει φιλε!!! ;) :)
Αν μου αρέσει λεει. Αυτό πρέπει να είναι φωτιά.
Το μόνο που δεν καταλαβα είναι τι καψούλι έχεις βάλει…..cx1000?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top