Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κυρ Βασιλη δε φταινε τα τσοκακια σου, η καννη σου ειναι πολυ καλη για να ποτιζεις τα λαχανα και τα κουνουπιδια.
Αμα δε φυτευεις τετοια, ξεκινα, να μην παει τσαμπα και το οπλο!
Εγω σου κανω προσφορα να σε σωσω, ενα 200 ευρω τη Μ2, να την εχω για ανταλλακτικα για τη δικια μου!
Τοσο ψυχουλα ειμαι!!!! .big smile. .big smile. .big smile.
Α!!! Και ξεκινα ψαξιμο στο car για V3, πουλιούνται σωρηδόν τελευταία .big smile. .big smile. .big smile.
Ούτε να μου την χαρίσουν φίλε την V3 ....
 
Πως το φτιαχνεις??
Ιστορία ...
Το πιο "δύσκολο" είναι να βρεις την σωστή διάσταση του κύκλου.
Από το πλάτος 90cm βρίσκεις τα pixels που αντιστοιχούν σε αυτό το πλάτος και μετά αναλογικά τα pixels που αντιστοιχούν στα 76cm.
Σχεδιάζεις τον κύκλο και μετά μετράς σκάγια.

Δεν είναι τόσο εύκολο να σου εξηγήσω από μακρυά.

Αυτό είναι το πρόγραμμα
http://static.infomaniak.ch/photofiltre/utils/pf7/pf7-en-7.2.1.zip
Με αυτό το plugin για μετρήσεις
http://www.photofiltre-studio.com/plugins/plugins/Mesures.zip

Δεν είναι το ιδανικό πρόγραμμα αλλά το έχω συνηθίσει ...
2-3 λεπτά έκανα
 
Το όπλο θα τουφεκισει μια χαρά απλά βρες άλλο φυσίγγι τα συγκεκριμένα δεν τα τραβάει απλό πράγμα δεν ακυρώνεται ούτε ένα όπλο ούτε ένα τσοκ από ένα και δύο φυσίγγια . Ούτε σημαίνει ότι ένα φυσίγγι που είναι καλό για το δικό μου όπλο ότι έχει ίδια αποτελέσματα και στο δικό σου άμα ήταν έτσι Βασίλη θα είχαμε 5 μάρκες φυσιγγίων και όχι 5000 .Ένα τσοκ δεν το κρίνεις από μια και δυο διαφορετικές τουφεκιές πρέπει να παίξεις με γρ με νουμ και να σκεφτείς συνδυαστικά .Στο τέλος θα βγάλουμε άχρηστη τη μπενελι άχρηστα τα briley και δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό το έργο .
 
Η τουφεκιά με το percoso και το briley πολύ καλή. Απο οτι είχα δει και με τα δικά μου benelli ήθελαν να βρείς το φυσίγγι που θα της πάει.
Όσο αφορά τα τσόκ aftermarket, σταμάτησα να αγοράζω όταν είδα οτι έχω καλά αποτελέσματα με τα μαμά στα όπλα μου.
 
Έριξα μια ντουφέκια έτσι για την ιστορία πρό λίγου με ένα 4αρι του Θεοδωρίδη 40 γρ με τη γριά Μπράουνινγκ 2000 με φουλ στα 47 μέτρα ακριβώς αν και πρέπει να μου φύγε λίγο αριστερά λόγο 5 μποφόρ αέρα σε ξύλο 1/1 δεν φαίνεται και καλά θέλει ζουμ για να περάσει η ώρα .
 

Attachments

  • IMG_20210918_175930.jpg
    IMG_20210918_175930.jpg
    445,8 KB · Προβολές: 101
  • IMG_20210918_175426.jpg
    IMG_20210918_175426.jpg
    376,5 KB · Προβολές: 104
Δοκιμή στα 30μ με *** Beretta μαμά σε χαρτί Α4
12/67.40 Τecna 688 1.90 X35.50 BIORIENTABILE 18 n.5.5 6* 56.00
Λαμπη θεωρεις καλες τις δοκιμες σε κολλα Α4? Σε ρωταω απο αποψη εικονας τουφεκιας, γιατι το χαρτονι σου δειχνει ολη την τουφεκια ενω το Α4 μονο ενα μικρο μερος.
Ριχνω πλεον πλεον πολλες φορες σε Α4 για να τσεκαρω ενα φυσιγγι και αρκετα μακρια και θεωρω οτι μου δειχνει αυτα που πρεπει να δω...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top