Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εχουμε εμπορικο στα 20γρ

Το αγαπημενο μου ειναι ενα 25γρ
Σε ν10
Πολυ καλες κατανομες και το ριχνω και ατο περπατητο στην τσιχλα
Εμεις ουτε δικανο ουτε 20-25 εχουμε θα τα προτιμουσα παντως σε μικρα θυραματα
 
Εγώ διαβάζοντας για πυρίτιδες, σκάγια, βύσματα κτλ έχω μια βασική ερώτηση.

Τελικά υπάρχει ο συνδιασμός υλικών που βγάζει φυσίγγι από νο2-6, στα 35-40gr με
1. Άνω της αποδεκτής συγκέντρωσης
2. Άριστη διάτρηση
3. Το οποίο να δουλεύει εξίσου καλά στους -10 έως +35, με υγρασία ή χωρίς ;

Μην μου απαντήσετε ότι εξαρτάται το όπλο, ή ότι κάθε καιρός-θήραμα θέλει το φυσίγγι του για να πάρεις το μέγιστο που μπορείς.

Μιλάμε για το ιερό δισκοπότηρο των φυσιγγίων.
Ένα για όλα ...
Μπορεί να κατασκευαστεί αυτό το πράγμα ;

Αν μιλάμε για εμπορικά πχ κυνηγάει κανένας με 1 φυσίγγι όλο τον χρόνο από πέρδικα και πάνω, χωρίς να λαμβάνουμε υπόψη το κόστος ;

Ή τελικά αυτή είναι μια ερώτηση άνευ ουσίας ;
.think..think..think.
 
Μια χρονια στην εναρξη και εχοντας τελειωσει η μερα συνανταω σε καφενειο κατι γνωστους τα λεμε για το πως τα πηγαμε ειχανε παει νευροκοπι δραμας σηκωσανε καμια 50 ορτυκια ουτε ενα μου λεει δε μπορεσαμε να παρουμε και γυρνωντας στο αυτοκινιτο συνανταμε ενα πιτσιρικα δημοτικου με φλομπερ 9mm να χει ενα κρεμασταρι να μη μπωρει να το κουβαλισει απο τοτε ξανα ουτε απ εξω περνανε αχαχαχαχα
 
Μια χρονια στην εναρξη και εχοντας τελειωσει η μερα συνανταω σε καφενειο κατι γνωστους τα λεμε για το πως τα πηγαμε ειχανε παει νευροκοπι δραμας σηκωσανε καμια 50 ορτυκια ουτε ενα μου λεει δε μπορεσαμε να παρουμε και γυρνωντας στο αυτοκινιτο συνανταμε ενα πιτσιρικα δημοτικου με φλομπερ 9mm να χει ενα κρεμασταρι να μη μπωρει να το κουβαλισει απο τοτε ξανα ουτε απ εξω περνανε αχαχαχαχα
Σούτυχε να βλέπεις γύρω- γύρω μετά απο κλαμπάνισμα άγριο να δείς αν κάποιος σ'έχει δεί ;:D:D:D:D
 
Σούτυχε να βλέπεις γύρω- γύρω μετά απο κλαμπάνισμα άγριο να δείς αν κάποιος σ'έχει δεί ;:D:D:D:D
Πριν λιγα χρονια σε φερμαριστη περδικα 3 τουφεκιες κ εφυγε....
Ακουω κατι γελια γυρναω κ βλεπω ενα συναδελφο στα 50 μετρα να χτυπιεται κυριολεκτικα.
Στο 1 μετρο απο τον τυπο σηκωνεται ενας λαγαρος θεριό του ριχνει 3 τουφεκιες κ φευγει.
Απο εκει που γελουσε μουγκαθηκε κ αρχισα να γελαω εγω .sarcastic.
 
Πριν λιγα χρονια σε φερμαριστη περδικα 3 τουφεκιες κ εφυγε....
Ακουω κατι γελια γυρναω κ βλεπω ενα συναδελφο στα 50 μετρα να χτυπιεται κυριολεκτικα.
Στο 1 μετρο απο τον τυπο σηκωνεται ενας λαγαρος θεριό του ριχνει 3 τουφεκιες κ φευγει.
Απο εκει που γελουσε μουγκαθηκε κ αρχισα να γελαω εγω .sarcastic.
Θεία Δίκη !.yel.
 
Σούτυχε να βλέπεις γύρω- γύρω μετά απο κλαμπάνισμα άγριο να δείς αν κάποιος σ'έχει δεί ;:D:D:D:D
Κάθομαι στο καρτέρι με τον κολλητό (την μαυρογατα) και πίνουμε καφέ.Βλεπω ξαφνικά να κουρεύουν τα έλατα μπροστά μας καμια 10αρια φασσες.Πιανω την 302 γκλίτσα και σηκώνομαι...3-0!Ακούω από πίσω... Είναι σερνικες!... Είναι Μπερέτα απαντάω... Καλά να πάθεις μου λέει!!... Δίνω το όπλο πίσω στην μαυρογατα και του λέω... Μήτσο έχουμε εξέδρα σήμερα, κανόνισε!!:D:D:D
 
Πριν λιγα χρονια σε φερμαριστη περδικα 3 τουφεκιες κ εφυγε....
Ακουω κατι γελια γυρναω κ βλεπω ενα συναδελφο στα 50 μετρα να χτυπιεται κυριολεκτικα.
Στο 1 μετρο απο τον τυπο σηκωνεται ενας λαγαρος θεριό του ριχνει 3 τουφεκιες κ φευγει.
Απο εκει που γελουσε μουγκαθηκε κ αρχισα να γελαω εγω .sarcastic.
Μην αναγελασεις για θα σκυψεις να το πιασεις λεγαν οι παλιοι
Ετσι επαθε και αυτος

Καποτε ´´κοροιδευά´´ εναν θειο της γυναικας γιατι εχανε συνεχεια τους λαγους
Μεχρι που εχασα κατι αχαστους και απο τοτε εβαλα νου
Ολοι θα χασουμε
Και ολοι θα παρουμε
Πρεπει να μαθουμε ολοι να βλεπουμε εμεις τι κανουμε
Οπως εχουμε δυο ματια μπροστα να νιωθουμε πως εχουμε και δυο στην πλατη
Να βλεπουν και να διορθωνουν τι κανουμε εμεις
 
Σούτυχε να βλέπεις γύρω- γύρω μετά απο κλαμπάνισμα άγριο να δείς αν κάποιος σ'έχει δεί ;:D:D:D:D
Οταν παω κυνηγι ξερω τι μου γινετε οποτε ξερω που ειναι τα χαχανα αλλα μια φορα κοροηδεψα ενα τουφεκι οσο κατεβαζα τα πραγματα για καρτερι τσιχλας και εριξα 100 φυσεκια με αποτελεσμα ενα φτερο ουρας και απο τοτε δε το ξανακανα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top