Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η shotkam είναι μεγάλος ρουφιάνος.
Για όποιον έχει shotkam ...
Εύρεση απόστασης ... αλλάζετε μόνο τα κίτρινα κελιά ...
Μου το ζήτησε ένας φίλος οπότε το ποστάρω για να το χρησιμοποιήσει όποιος θέλει.

Η λειτουργία είναι η εξής ...
Με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας video μετακινήστε καρέ καρέ σε ένα στιγμιότυπο λίγο πριν την τουφεκιά.
Κάνετε ένα print screen.
Με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας κάνετε copy-paste την κουκίδα και βλέπετε πόσες κουκίδες (ή σταυροί) καλύπτουν τον στόχο (τους σταυρούς πρέπει να τους περιστρέψετε κατά μήκος του στόχου).
Εκτιμάτε λοιπόν τον αριθμό των κουκίδων και το πραγματικό μήκος του θηράματος και τα βάζετε στα κίτρινα κελιά (δεν έχει σημασία η σειρά).
Στα πράσινα κελιά βλέπετε την ελάχιστη, την μέγιστη και το μέσο όρο της απόστασης.

Καλές μετρήσεις και καλές τουφεκιές.
 

Attachments

  • Shotkam range_v2.zip
    22,2 KB · Προβολές: 12
Last edited:
S4 ή Sipe? Όποια να ναι είναι κορυφή. Λίγο πιο ζωηρή η S4 και λίγο ιδανικότερη στην διασπορά από την Sipe, ενώ η Sipe λίγο ιδανικότερη για πιο μακρινές βολές.
Οι ιταλοί αποκαλούν La Regina την μπεκάτσα και έχουν κολήσει και ως ιδανικότερη την S4 για αυτήν. Βέβαια είναι τόσο παθιασμένοι με αυτές τις 2 πυρίτιδες που επειδή δεν μπορούν πια να πρωτοδιαλέξουν τις αναμιγνείουν και τις 2 μαζί και την αποκαλούν SS! Αυτά είναι κατάλειπα από τα Ρωμαϊκά όργια να θέλιυν να παρτουζώνουν 2 αδερφάδες.....
Και τα δυο μιξ ωραια μου ακουγοντε αχαχαχαχαχαχ
 
Για όποιον έχει shotkam ...
Εύρεση απόστασης ... αλλάζετε μόνο τα κίτρινα κελιά ...
Μου το ζήτησε ένας φίλος οπότε το ποστάρω για να το χρησιμοποιήσει όποιος θέλει.

Η λειτουργία είναι η εξής ...
Με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας video μετακινήστε καρέ καρέ σε ένα στιγμιότυπο λίγο πριν την τουφεκιά.
Κάνετε ένα print screen.
Με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας κάνετε copy-paste την κουκίδα και βλέπετε πόσες κουκίδες (ή σταυροί) καλύπτουν τον στόχο (τους σταυρούς πρέπει να τους περιστρέψετε κατά μήκος του στόχου).
Εκτιμάτε λοιπόν τον αριθμό των κουκίδων και το πραγματικό μήκος του θηράματος και τα βάζετε στα κίτρινα κελιά (δεν έχει σημασία η σειρά).
Στα πράσινα κελιά βλέπετε την ελάχιστη, την μέγιστη και το μέσο όρο της απόστασης.

Καλές μετρήσεις και καλές τουφεκιές.
Εισαι δυναμη ρε φιλε τη shotcam να χα μονο
 
Για όποιον έχει shotkam ...
Εύρεση απόστασης ... αλλάζετε μόνο τα κίτρινα κελιά ...
Μου το ζήτησε ένας φίλος οπότε το ποστάρω για να το χρησιμοποιήσει όποιος θέλει.

Η λειτουργία είναι η εξής ...
Με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας video μετακινήστε καρέ καρέ σε ένα στιγμιότυπο λίγο πριν την τουφεκιά.
Κάνετε ένα print screen.
Με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας κάνετε copy-paste την κουκίδα και βλέπετε πόσες κουκίδες (ή σταυροί) καλύπτουν τον στόχο (τους σταυρούς πρέπει να τους περιστρέψετε κατά μήκος του στόχου).
Εκτιμάτε λοιπόν τον αριθμό των κουκίδων και το πραγματικό μήκος του θηράματος και τα βάζετε στα κίτρινα κελιά (δεν έχει σημασία η σειρά).
Στα πράσινα κελιά βλέπετε την ελάχιστη, την μέγιστη και το μέσο όρο της απόστασης.

Καλές μετρήσεις και καλές τουφεκιές.
Εχεις μεγααααλη υπομονη λεμε φιλε
Μπραβο για τον κοπο σου
Εγω αρωσταινω με αυτα
Αν θες να φρεζαρουμε κανα κηπο;
κανα κλαδεμα;
Να κοψουμε κανα κυβικο ξυλα;
Στα κανω αυτα και οταν παρω σοτκαμ αναλαμβανεις βιντεο μονταζ κλπ .big smile.
 
Καλησπέρα παίδες ! Ήθελα να δω τη γίνεται σε υψηλές θερμοκρασίες και δοκίμασα δύο σεταπ με πυρίτιδα Α1 το πρώτο με καψουλι 688 1,65x32 βύσμα Gt21 σκάγια νούμερο 7 ρελιασμενο με bn2 special στα 58,00 mm! Το δεύτερο κάλυκας maxan καψουλι uee 1,65x32 giovani 20 No7 ρελιασμενο με sp2special στα 57,50! Ξεκινώ από τη δεύτερη έχει 225 σκάγια από 320 δηλαδή 70% συγκέντρωση στα 36,50 μετρα με 3*IMG_20210623_192035.jpg τσοκ! Και η πρώτη 203 σκάγια από 320 δηλ ποσοστό 63,50% στα ίδια μέτρα με ίδιο τσοκ!IMG_20210623_194036.jpg
 
Ούτε εγώ έχω shotkam.
Ομολογώ ότι είναι πολύ ωραίο εργαλείο.

Τι να πρωτοπάρουμε, shotkam, gofish cam, gopro ;;;
Οποια καταφερει να ενωθει αυτοματα με τα ματια μας και στελνει το βιντεο αυτοματα ετοιμο στο κινητο μας κανοντας ολες τις διαδικασιες μουσικης υποκρουσης αργης κινησης κλπ διαβαζοντας τα θελω μας μεσω της σκεψης μας .big smile.
 
Καλησπέρα παίδες ! Ήθελα να δω τη γίνεται σε υψηλές θερμοκρασίες και δοκίμασα δύο σεταπ με πυρίτιδα Α1 το πρώτο με καψουλι 688 1,65x32 βύσμα Gt21 σκάγια νούμερο 7 ρελιασμενο με bn2 special στα 58,00 mm! Το δεύτερο κάλυκας maxan καψουλι uee 1,65x32 giovani 20 No7 ρελιασμενο με sp2special στα 57,50! Ξεκινώ από τη δεύτερη έχει 225 σκάγια από 320 δηλαδή 70% συγκέντρωση στα 36,50 μετρα με 3*View attachment 28491 τσοκ! Και η πρώτη 203 σκάγια από 320 δηλ ποσοστό 63,50% στα ίδια μέτρα με ίδιο τσοκ!View attachment 28490
Όταν έβαλες την 688 1.60 Χ32 ΄΄εγραψα το μήνυμα ''ανέβα +0.05 '' αλλά δεν το πόσταρα
διότι ποιός θ'άκουγε μετά τον κ.Νίκο :):):)

Υ.Γ Εκεί είσαι για πέρδικα Βαγγέλη .1.65
 
Οποια καταφερει να ενωθει αυτοματα με τα ματια μας και στελνει το βιντεο αυτοματα ετοιμο στο κινητο μας κανοντας ολες τις διαδικασιες μουσικης υποκρουσης αργης κινησης κλπ διαβαζοντας τα θελω μας μεσω της σκεψης μας .big smile.
η τεχνολογια υπαρχει, νομικα μεχρι το 2030 θα επιτραπει οι πρωτοι εθελοντες να βαλουν τσιπακι στον εγκεφαλο. μεχρι στιγμης μονο σε πιθηκους
 
Όταν έβαλες την 688 1.60 Χ32 ΄΄εγραψα το μήνυμα ''ανέβα +0.05 '' αλλά δεν το πόσταρα
διότι ποιός θ'άκουγε μετά τον κ.Νίκο :):):)

Υ.Γ Εκεί είσαι για πέρδικα Βαγγέλη .1.65
Λάμπη και εμένα Μ παρακίνησε η nobel sport που γεμίζει το velox έτσι.......... Αυτό που δε γνωρίζω είναι εάν το γεμίζει με τον GT 18 η το GT 21!!! Σε φυσίγγια με Α1 με σεταπ 686 1,65x32 πήγα καλά σε Πέρδικα με πολύ ζέστη μόνο,αλλά μόλις εσφιγγε λίγο ο καιρός δεν έκανε τίποτα........... Ξεπουπουλιασματα ,ζωντανά πουλιά κλπ
 
η τεχνολογια υπαρχει, νομικα μεχρι το 2030 θα επιτραπει οι πρωτοι εθελοντες να βαλουν τσιπακι στον εγκεφαλο. μεχρι στιγμης μονο σε πιθηκους
Εγω δεν το σκεφτηκα ετσι η αληθεια
Εγω σκεφτηκα οτι οπως ενας σενσορας διαβαζει παλμους κλπ σε ενα σμαρτ ρολοι ετσι θα μπορει να κανει εικονα το τι βλεπουμε σε ενα αποθηκευτικο χωρο

ειμαι καθετα εναντιων σε τσιπακια κλπ
 
Καλησπέρα παίδες ! Ήθελα να δω τη γίνεται σε υψηλές θερμοκρασίες και δοκίμασα δύο σεταπ με πυρίτιδα Α1 το πρώτο με καψουλι 688 1,65x32 βύσμα Gt21 σκάγια νούμερο 7 ρελιασμενο με bn2 special στα 58,00 mm! Το δεύτερο κάλυκας maxan καψουλι uee 1,65x32 giovani 20 No7 ρελιασμενο με sp2special στα 57,50! Ξεκινώ από τη δεύτερη έχει 225 σκάγια από 320 δηλαδή 70% συγκέντρωση στα 36,50 μετρα με 3*View attachment 28491 τσοκ! Και η πρώτη 203 σκάγια από 320 δηλ ποσοστό 63,50% στα ίδια μέτρα με ίδιο τσοκ!View attachment 28490
Ωραία τουφεκια η δευτερη!
Η διαφορά οφείλεται λόγω συγκεντρωτηρα σε συνδιασμο με το καψουλι;
Πιο είναι πιο ισχυρό 688 ή υεε;
Παρόλο που είναι πιο πατημενο αυτό με το uee πήγε καλυτερα!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top