Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Προσωπικά δε ξέρω.......

Η tecna παίζει μπάλα πιο ψηλά σε γομωση!
Μιλαω για έναν κυκλο γομωσης από 28-30 έως 34-35 γρ σε πιο χοντρά!
Φίλε πέρα από την πλάκα εγώ έκαψα μισό κιλό από τη μια κ μισό από την άλλη, τελευταίες παρτίδες... Πιο πολύ για περιέργεια τις είχα πάρει... Με την s4 έβγαλα κ τρία ωραία φυσίγγια που θα τα ξαναριχνα ένα στα 29, ένα στα 33 κ ένα διασποράς στα 34 που ενώ δεν τα πάω τα διασποράς αυτό ήταν πολύ δυνατό... Τώρα για τη sipe μπορεί να έχω φτιάξει φυσίγγια με καλές συγκεντρώσεις κ καλές ταχύτητες αλλά στο κυνήγι δεν την πάω καθόλου... Δεν μου αρέσει με τίποτα από 29 μέχρι 37 γρ... Δεν βλέπω τίποτα το παραπάνω από αυτά που άκουγα κ δεν νομίζω να την δοκιμάσω κ ξανά...
Από τις δύο λοιπόν ψηφίζω s4, είναι πιο ζωηρή, σκορπίζει πιο εύκολα κ θέλει περισσότερο ψάξιμο αλλά εμένα μου ταίριαξε πολύ πιο εύκολα...
Οι πυρίτιδες είναι σαν τις γκόμενες, κάποια μπορεί να είναι χειρότερη από την άλλη αλλά εσένα να σε καψουρευει κ να κολλάς...
 
Το θέμα είναι ότι βλητικές δοκιμές, συνήθως γίνονται από τους ιδιογομωτές και από αυτούς πάλι, δύο ή τρεις ανεβάζουν δοκιμές, γιατί χρειάζεται πολύ κόπο και χρόνο. Νομίζω ότι αν υπήρχε νήμα, μόνο για δοκιμές με φυσίγγια εμπορίου, θα έπιανε αράχνες. Παράλληλα, δοκιμές χωρίς τιην συνταγή του φυσιγγίων, νομίζω είναι μισή δουλειά.
Συμφωνώ απόλυτα δεδομένου ότι δεν είδα καμιά δοκιμή εργοστασιακού φυσιγγίου!
 
Φίλε πέρα από την πλάκα εγώ έκαψα μισό κιλό από τη μια κ μισό από την άλλη, τελευταίες παρτίδες... Πιο πολύ για περιέργεια τις είχα πάρει... Με την s4 έβγαλα κ τρία ωραία φυσίγγια που θα τα ξαναριχνα ένα στα 29, ένα στα 33 κ ένα διασποράς στα 34 που ενώ δεν τα πάω τα διασποράς αυτό ήταν πολύ δυνατό... Τώρα για τη sipe μπορεί να έχω φτιάξει φυσίγγια με καλές συγκεντρώσεις κ καλές ταχύτητες αλλά στο κυνήγι δεν την πάω καθόλου... Δεν μου αρέσει με τίποτα από 29 μέχρι 37 γρ... Δεν βλέπω τίποτα το παραπάνω από αυτά που άκουγα κ δεν νομίζω να την δοκιμάσω κ ξανά...
Από τις δύο λοιπόν ψηφίζω s4, είναι πιο ζωηρή, σκορπίζει πιο εύκολα κ θέλει περισσότερο ψάξιμο αλλά εμένα μου ταίριαξε πολύ πιο εύκολα...
Οι πυρίτιδες είναι σαν τις γκόμενες, κάποια μπορεί να είναι χειρότερη από την άλλη αλλά εσένα να σε καψουρευει κ να κολλάς...
Σίγουρα δεν τις δοκίμασα όσο εσυ, αλλά και γω γερνω προς την S4, νομίζω είναι πιο ακαριαία!!!
 
Φίλε πέρα από την πλάκα εγώ έκαψα μισό κιλό από τη μια κ μισό από την άλλη, τελευταίες παρτίδες... Πιο πολύ για περιέργεια τις είχα πάρει... Με την s4 έβγαλα κ τρία ωραία φυσίγγια που θα τα ξαναριχνα ένα στα 29, ένα στα 33 κ ένα διασποράς στα 34 που ενώ δεν τα πάω τα διασποράς αυτό ήταν πολύ δυνατό... Τώρα για τη sipe μπορεί να έχω φτιάξει φυσίγγια με καλές συγκεντρώσεις κ καλές ταχύτητες αλλά στο κυνήγι δεν την πάω καθόλου... Δεν μου αρέσει με τίποτα από 29 μέχρι 37 γρ... Δεν βλέπω τίποτα το παραπάνω από αυτά που άκουγα κ δεν νομίζω να την δοκιμάσω κ ξανά...
Από τις δύο λοιπόν ψηφίζω s4, είναι πιο ζωηρή, σκορπίζει πιο εύκολα κ θέλει περισσότερο ψάξιμο αλλά εμένα μου ταίριαξε πολύ πιο εύκολα...
Οι πυρίτιδες είναι σαν τις γκόμενες, κάποια μπορεί να είναι χειρότερη από την άλλη αλλά εσένα να σε καψουρευει κ να κολλάς...
Την δυναμη που εχω δει πανο στα μεγαλα παπια με την s4 στα 34 γρ.ειναι που με κρατησε κοντα της με την sipe δεν τα βρηκαμε
 
ένα σεταπ με σιπε στα 36 γρ δείτε πως δίπλωσε το χηναρι!!
Αν είναι η shotkam και μου πείς περίπου μήκος πουλιού από ράμφος μέχρι ουρά (όπως πετά) θα σου υπολογίσω απόσταση. ;)
Μπορείς να δώσεις και εύρος πχ 55cm-75cm.
 
Αν είναι η shotkam και μου πείς περίπου μήκος πουλιού από ράμφος μέχρι ουρά (όπως πετά) θα σου υπολογίσω απόσταση. ;)
Μπορείς να δώσεις και εύρος πχ 55cm-75cm.
Ασπρωμετωπη είναι τώρα δεν τη μέτρησα σε μήκος να σου πω πόσο είναι αλλά ποσό περίπου υπολογίζεις την απόσταση;;shotkam είναι η κάμερα
 
Με ν 6 τέτοιο δίπλωμα στα 40 μ τόσο μεγάλο πουλι λίγο έως πολυ δυσκολο μου φαίνεται, εγώ σαν εικόνα την υπολογίζω στα 25 μ την τουφεκια
Αν δεν έχεις shotkam δεν μπορείς να υπολογίσεις κανεί ζουμ x4 η Τουφεκιά την πήρε κέντρο είχε πάνω από 15 σκάγια πάνω της!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top