Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ρε συ αλεξ ποτε θιχτικα εγω δεν εχω κανη αστρολουξ στη μπενελλι μου χαβαλε κανω κατι δε καταλαβες καλα και ουτε εχω καμια καλη τουφεκια να δειξω με μπενελλι αχαχαχαχαχαχ τι να κανω δεν εχω φραγγα για αλλαγες αλιως θα κανα μια μπρο
Γραψε λαθος τοτε Τολη, θα βαλω εγω στη Ρεμι κανη απο μπενελι για να κανω την διαφορα...θα σας φυγουν τα μαλλια λεμε...
 
Καλημερα στην παρεα, γραφεται συνεχεια για υψηλες ταχυτητες φυσιγγιων οταν εχει κρυο, γιατι αλλιως δεν θα εχει αποδοση το φυσιγγι...για μενα δεν ισχυει αυτο.
Οσα φυσιγγια εχω δοκιμασει, γρηγορα και πιο αργα ολα σκοτωνουν μακρια και πανω κατω ιδια δυναμη εχουν στα 50 μετρα η στα 60 μετρα, δεν καταλαβα καποια διαφορα σε δυναμη σε τενεκε που εχω κανει δοκιμες.
Ολο το θεμα ειναι στις μενουσες και οχι στις αρχικες ταχυτητες, επισης το rem nitro ειναι απο τα πιο αργα φυσιγγια αλλα δεν κολωνει πουθενα!
Σας βαζω μια παλια δοκιμη με το ic του οπλου, φυσιγγι Ρουμελιωτης 34 νο6 και αποσταση 36 μετρα,αν ειχα κανει πιο σωστα τον κυκλο θα ειχα περιπου 200 σκαγια μεσα.
View attachment 27796
ωραιο ic . Οντως λιγα cm πιο ψηλα ειναι η θεση του κυκλου και αλλα 15-16 σκαγια μεσα
 
Ρε παιδια δεν ξερω τι λετε , εγω παντως με μια κυριολεκτικα λιωμενη benelli m1 (18.3) τα παω μια χαρα και στο κυνηγι αλλα και στο σκοπευτηριο... οτι και να τις βαλω το ριχνει, και το ριχνει πολυ καλα... και κανενα προβλημα με τραυματισμενα θηραματα! ΤΥΧΑΙΟ? δεν νομιζω...
 
Ρε παιδια δεν ξερω τι λετε , εγω παντως με μια κυριολεκτικα λιωμενη benelli m1 (18.3) τα παω μια χαρα και στο κυνηγι αλλα και στο σκοπευτηριο... οτι και να τις βαλω το ριχνει, και το ριχνει πολυ καλα... και κανενα προβλημα με τραυματισμενα θηραματα! ΤΥΧΑΙΟ? δεν νομιζω...
Αμα κολησεις μικροβιο σκορπιοτουφεκιας θα χαλασει και σενα αχαχαχαχαχαχ
 
Ποιό βολφράμιο ορέ ;;;;; 4 μπριζόλες η τουφεκιά ;;;;
Έβγαλα την 1187 από την ναφθαλίνη.
Πάνω από 60μ 1187.
Κάτω από 30μ Μ2.
Το πρόβλημα είναι τώρα από 30 μέχρι 60 τι κάνω :) :) :)
Παρε φρανκι αντε γτ πολυ την αφησαμε απ εξω και αυτην αχαχχαχααχαχαχαχαχ
 
Ποιό βολφράμιο ορέ ;;;;; 4 μπριζόλες η τουφεκιά ;;;;
Έβγαλα την 1187 από την ναφθαλίνη.
Πάνω από 60μ 1187.
Κάτω από 30μ Μ2.
Το πρόβλημα είναι τώρα από 30 μέχρι 60 τι κάνω :) :) :)
Στα ευκολα κολλας...?
30 μεχρι 59 δεν θα τουφεκας...μολις πατησει τα 60 θα το μπουμπουνάς!!!
 
Πλακα πλακα εχω μια καννη μπενελι 71 με εσωτερικα που παει πολυ καλα με μαμα κ με κικς.
Επισης πριν μερικα χρονια σε κυνηγι τσιχλας παρατηρησα οτι καποιος ειχε πολυ καλα σκοτωματα. Να μην τα πολυλογω αγορασα αυτο το οπλο μια black eagle 66 η 67cm δεν θυμαμαι καλα, με αυλο 18.5 κ εσωτερικα.
Το οπλο σκοτωνε με τη σκεψη.
Αναγκαστηκα κ το πουλησα σε φιλο γιατι ολη η παρεα ηθελε να κυνηγαει με αυτο κ με ειχαν πρηξει.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top