Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το εχω στην δουλειά μου κ υγρό οξυγόνο, εχω εμπειρία στην χρήση τούς.

Kαλα....ολα τα περιμενα απο σενα.....δεν μου κανει τιποτα εντυπωση....καλα κανεις και το ''ψαχνεις''....αλλα
στην τελικη βρε Γιαννη δεν κυνηγουμε και στην Σιβηρια....το τραβηξες πολυ απο τα μαλλια ρε φιλε!!!
 
Εγώ την τέκνα την είχα βάλει σε καταψικτη για 2μερες -18 κ μετέφερα τα Φυσίγγια σε ψυγιακι το οποίο ήταν μέχρι την μέση γεμάτο με πάγο κ αυτό μέσα στον καταψύκτη μέχρι την μεταφορά κ δεν την άκουσε καθόλου.
Η επόμενη θα είναι με υγρό άζωτο.
Εχω περιέργεια αν θα κάνει έστω κ μπαμ στους -180

Γιαννη στους +2 τα φυσεκια και +2 εξω.....ειχα διαφορα στα 15 -20m/s απο το στο+18 τα φυσεκια και μειδεν
βαθμους εξω.....
 
Γιαννη στους +2 τα φυσεκια και +2 εξω.....ειχα διαφορα στα 15 -20m/s απο το στο+18 τα φυσεκια και μειδεν
βαθμους εξω.....
Εγώ είχα 10βαθμους ατμόσφαιρα κ συγκρίναμε 2 που ειχα έξω με 2 που έβγαλα από κατάψυξη. Διαφορά δεν μου έδωσε ο ταχογραφο. Όταν άνοιξα το ψυγιακι έδειχνε-10
 
ΛΟΙΠΟΝ Παλικαρια....Εστησα και δοκιμασα το σεταπ του ΤΕΟ.... με ΤΕΚΝΑ σε 12/76 καλυκα
και 2,15Χ42 +2 αλευρι.....
Εριξα 2 μονο βολες.....η καλη μερα απο το πρωι φαινεται...εννοω οτι καλο σεταπ φαινεται απο την
πρωτη τουφεκια....
Εριξα μια τουφεκια με την Α390 Beretta.....Και μια με το ποζε το Boito με αχρωμιωτες καννες...
Μην βιαστειτε να βγαλετε συμπερασμα για την αχρωμιωτη καννη....με μια τουφεκια συμπερασμα δεν
βγαινει....θα ακολουθησουν και αλλες δοκιμες για εχουμε ΣΩΣΤΟ συμπερασμα.....
Σημασια εχει οτι το σεταπ ειναι παρα πολυ καλο....και παντα με τα δικα μου κριτηρια...

Φωτο θα βαλει ο καλος ο φιλος ο Αλεξ..... και τον ευχαριστω.....και τα συμπερασματα για την δοκιμη
δικα σας παιδες!!!!

ΥΓ. Το Boito εχει σκληρες σκανδαλες,,,,εκει οφειλεται το μη κεντρο της τουφεκιας...το οπλο δεν το εχω
συνηθησει....επαιρνα βαθια ανασα....για να ριξω.... ;)
 
ΛΟΙΠΟΝ Παλικαρια....Εστησα και δοκιμασα το σεταπ του ΤΕΟ.... με ΤΕΚΝΑ σε 12/76 καλυκα
και 2,15Χ42 +2 αλευρι.....
Εριξα 2 μονο βολες.....η καλη μερα απο το πρωι φαινεται...εννοω οτι καλο σεταπ φαινεται απο την
πρωτη τουφεκια....
Εριξα μια τουφεκια με την Α390 Beretta.....Και μια με το ποζε το Boito με αχρωμιωτες καννες...
Μην βιαστειτε να βγαλετε συμπερασμα για την αχρωμιωτη καννη....με μια τουφεκια συμπερασμα δεν
βγαινει....θα ακολουθησουν και αλλες δοκιμες για εχουμε ΣΩΣΤΟ συμπερασμα.....
Σημασια εχει οτι το σεταπ ειναι παρα πολυ καλο....και παντα με τα δικα μου κριτηρια...

Φωτο θα βαλει ο καλος ο φιλος ο Αλεξ..... και τον ευχαριστω.....και τα συμπερασματα για την δοκιμη
δικα σας παιδες!!!!

ΥΓ. Το Boito εχει σκληρες σκανδαλες,,,,εκει οφειλεται το μη κεντρο της τουφεκιας...το οπλο δεν το εχω
συνηθησει....επαιρνα βαθια ανασα....για να ριξω.... ;)
Προσωπικά δεν περίμενα τέτοιες τουφεκιές στα 50μ.
Πολύ καλές.
 
Εγώ την τέκνα την είχα βάλει σε καταψικτη για 2μερες -18 κ μετέφερα τα Φυσίγγια σε ψυγιακι το οποίο ήταν μέχρι την μέση γεμάτο με πάγο κ αυτό μέσα στον καταψύκτη μέχρι την μεταφορά κ δεν την άκουσε καθόλου.
Η επόμενη θα είναι με υγρό άζωτο.
Εχω περιέργεια αν θα κάνει έστω κ μπαμ στους -180
Μην κάνεις καμιά απερισκεψία.
Μπορεί να πάθεις μεγάλη ζημιά.

Στους -180 ο κάλυκας θα γίνει τόσο εύθραυστος που μπορεί να αποσπαστεί και να φύγει μαζί με την γόμωση με άγνωστα αποτελέσματα.

Ίσως και διάρρηξη κάνης.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΦΙΛΕ ....

Σε ευχαριστώ για το τέστ στους -18, αν και δεν γεμίζω ... ακόμα ...
 
Προσωπικά δεν περίμενα τέτοιες τουφεκιές στα 50μ.
Πολύ καλές.

Εχω και μια ακομα δοκιμη στα ιδια μετρα....ριγμενο το φυσιγγιο το ποζε το Boito.....ΡΕΛΙ στα 50 μετρα
θα δεις....και θα μου πεις.....Με ΤΕΚΝΑ και αυτη η δοκιμη....και το στησιμο του ΤΕΟ....κατω Ν4 και απο
πανω Ν1.....Με την ιδια σχεδον ταχυτητα.....και πολυ καλη αποτυπωση για ρελι στα τοσα μετρα !!!

ΦΩΤΟ θα μπουν αργοτερα..... :)
 
Εχω και μια ακομα δοκιμη στα ιδια μετρα....ριγμενο το φυσιγγιο το ποζε το Boito.....ΡΕΛΙ στα 50 μετρα
θα δεις....και θα μου πεις.....Με ΤΕΚΝΑ και αυτη η δοκιμη....και το στησιμο του ΤΕΟ....κατω Ν4 και απο
πανω Ν1.....Με την ιδια σχεδον ταχυτητα.....και πολυ καλη αποτυπωση για ρελι στα τοσα μετρα !!!

ΦΩΤΟ θα μπουν αργοτερα..... :)
Σε 70αρη Καλ Νίκο ;
 
Εχω και μια ακομα δοκιμη στα ιδια μετρα....ριγμενο το φυσιγγιο το ποζε το Boito.....ΡΕΛΙ στα 50 μετρα
θα δεις....και θα μου πεις.....Με ΤΕΚΝΑ και αυτη η δοκιμη....και το στησιμο του ΤΕΟ....κατω Ν4 και απο
πανω Ν1.....Με την ιδια σχεδον ταχυτητα.....και πολυ καλη αποτυπωση για ρελι στα τοσα μετρα !!!

ΦΩΤΟ θα μπουν αργοτερα..... :)
Φωτο του ΝικουΠ
 

Attachments

  • IMG-ec5ec509f45d63f5bfd87214df837f97-V.jpg
    IMG-ec5ec509f45d63f5bfd87214df837f97-V.jpg
    184,3 KB · Προβολές: 56
  • IMG-b750d966a1c1a7a205e946ecf35d5fcc-V.jpg
    IMG-b750d966a1c1a7a205e946ecf35d5fcc-V.jpg
    203,8 KB · Προβολές: 56
  • IMG-355069cf20c34d887d7344b5d9999f13-V.jpg
    IMG-355069cf20c34d887d7344b5d9999f13-V.jpg
    186,7 KB · Προβολές: 56
Status
Not open for further replies.
Back
Top