Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πάντος είδες.....Στο Νο:5 με το 1* και με το 2* ΜΟΝΟ 7 σκάγια διαφορά.... ;) (φαντάζομαι το Νο:6)...σίγουρα πικνότερη κατανομή.

Το Bior Άρη δίνει ρέστα με τα 4* στα 30m....
Σίγουρα δουλευτεί φέτος......hunter.
Την επόμενη που θα τα πάμε όπως πρέπει στο χαρτί πιστεύω θα δείξει τα δόντια του ο 1* ως προς τη πυκνότητα!
Το bior από ότι έδειξε θα είναι ότι πρέπει και για καρτερι και για περπατητο!
 
Χθές με το συντοπίτη Κώστα κάναμε 4 δοκιμές αλλά λίγο βιαστικά ελλείψει χρόνου. Χαρτόνια 80*80 και από θερμοκρασία 23 βαθμούς. Οι ντουφεκιες με τα 5ρια για τον φίλο Νικολή, αλλά μας έφυγαν λίγο.....







Τις ευχαριστίες και στον Κώστα για την βοήθεια.....
Ωραιο οντως το bior, τα μετρα ειναι μετρημενα με μετροταινια?
 
Ωραιο οντως το bior, τα μετρα ειναι μετρημενα με μετροταινια?
Είναι μετρημένα με μετροταινία και ακριβείς σημαδούρες.....
Καί το 34άρι το μάλλινο ν.5 πάρα πολύ καλό ,απλά στραβοτουφεκήσατε ....:rolleyes:
Λάμπη απλά ο χρόνος μας ήταν περιορισμένος και όταν υπάρχει η πίεση του χρόνου .....καταλαβαίνεις....
 
Έγινε η δοκιμή με το S/P που με λέγαμε χθες με τον ΡΙΤ με φυσίγγι συγκεντρωτικό αντί (διασποράς) με τσοκάρισμα 5* στα 15m.....(πρόχειρα βιβλία και περιοδικά τελικά δν βρείκα να τσεκάρω διάτρηση)...κάποια άλλη φορά....

Χαρτόνι : 80cm×80cm
Φυσίγγι: J&B Super 33gr No:9
Πυρίτιδα: ΜΒ 32






all gas
Πάντος δν περίμενα τόσο ανοιχτή και ικανοποιητική κατανομή στα 15m από φυσίγγι με συγκεντρωτήρα....
Και πάλι όμως ψιλοκρατάει κέντρα η τουφεκιά....
 
Έγινε η δοκιμή με το S/P που με λέγαμε χθες με τον ΡΙΤ με φυσίγγι συγκεντρωτικό αντί (διασποράς) με τσοκάρισμα 5* στα 15m.....(πρόχειρα βιβλία και περιοδικά τελικά δν βρείκα να τσεκάρω διάτρηση)...κάποια άλλη φορά....

Χαρτόνι : 80cm×80cm
Φυσίγγι: J&B Super 33gr No:9
Πυρίτιδα: ΜΒ 32






all gas
Πάντος δν περίμενα τόσο ανοιχτή και ικανοποιητική κατανομή στα 15m από φυσίγγι με συγκεντρωτήρα....
Και πάλι όμως ψιλοκρατάει κέντρα η τουφεκιά....
Ουαου τπτ άλλο δν έχω να πω. Δλδ τώρα αυτή η τουφεκιά έχει να ζηλέψει σε κάτι φυσιγγιο διασποράς? .think.
 
Έγινε η δοκιμή με το S/P που με λέγαμε χθες με τον ΡΙΤ με φυσίγγι συγκεντρωτικό αντί (διασποράς) με τσοκάρισμα 5* στα 15m.....(πρόχειρα βιβλία και περιοδικά τελικά δν βρείκα να τσεκάρω διάτρηση)...κάποια άλλη φορά....

Χαρτόνι : 80cm×80cm
Φυσίγγι: J&B Super 33gr No:9
Πυρίτιδα: ΜΒ 32






all gas
Πάντος δν περίμενα τόσο ανοιχτή και ικανοποιητική κατανομή στα 15m από φυσίγγι με συγκεντρωτήρα....
Και πάλι όμως ψιλοκρατάει κέντρα η τουφεκιά....
Ωραια κατανομη σου εβγακε Κωστα..βασικα ειναι αναμενομενο οταν εχεις να κανεις με mb32 και δεν ειναι παραξενο που κραταει και λιγο κεντρο γιατι προκειται για μια συγκεντρωτικη πυριτιδα
 
Έγινε η δοκιμή με το S/P που με λέγαμε χθες με τον ΡΙΤ με φυσίγγι συγκεντρωτικό αντί (διασποράς) με τσοκάρισμα 5* στα 15m.....(πρόχειρα βιβλία και περιοδικά τελικά δν βρείκα να τσεκάρω διάτρηση)...κάποια άλλη φορά....

Χαρτόνι : 80cm×80cm
Φυσίγγι: J&B Super 33gr No:9
Πυρίτιδα: ΜΒ 32






all gas
Πάντος δν περίμενα τόσο ανοιχτή και ικανοποιητική κατανομή στα 15m από φυσίγγι με συγκεντρωτήρα....
Και πάλι όμως ψιλοκρατάει κέντρα η τουφεκιά....
Ωραία κατανομή! το φυσίγγι είναι χειμωνιάτικο;
 
Έγινε η δοκιμή με το S/P που με λέγαμε χθες με τον ΡΙΤ με φυσίγγι συγκεντρωτικό αντί (διασποράς) με τσοκάρισμα 5* στα 15m.....(πρόχειρα βιβλία και περιοδικά τελικά δν βρείκα να τσεκάρω διάτρηση)...κάποια άλλη φορά....

Χαρτόνι : 80cm×80cm
Φυσίγγι: J&B Super 33gr No:9
Πυρίτιδα: ΜΒ 32






all gas
Πάντος δν περίμενα τόσο ανοιχτή και ικανοποιητική κατανομή στα 15m από φυσίγγι με συγκεντρωτήρα....
Και πάλι όμως ψιλοκρατάει κέντρα η τουφεκιά....
Φιλοι μου βλεπω μεινατε εκπληκτοι απο το αποτελεσμα.Χαιρομαι διοτι καποιοι απο εμας θα αναθεωρησουν πολλα πραγματα για τα οσα μεχρι σημερα πιστευαν.Ιδανικη τουφεκια με συγρατημενα τα κεντρα καθως και ομοιομορφη διασπορα στην περιμετρο.Το ανοιγμα της τουφεκιας ειναι αρκετο για να καλυψουμε πιθανη παρεκλιση στην σκοπευση μας.Δεν νομιζω κατα την αποψη μου να ζηταμε κατι παραπανω δεδομενου οτι η τουφεκια αυτη θα διατηρηθει και σε μεγαλυτερη αποσταση ικανοποιητικα που τυχον χρειασθει να μας κρατησει ενα θηραμα απο οποιοδηποτε τσοκ η φυσυγγιο διασπορας πιστεψτεμε.Μπραβο φιλε μου και σε ευχαριστω.
 
Φαντάσου στα 34 gr μ
δεν το χω ριξει στο χαρτι. τι να σου πω.. απο σκοτωματα δεν ειχα δει κατι ιδιαιτερο.
αντιθετα με το f2 το b&p σε 7αρι εχω κανει πολυ ωραιες ντουφεκιες!
δες εδω, φλεβαρη με ηλιο. μου ειχαν τελειωσει τα 6αρια κ τις ντουφεκουσα με 7αρια. παντα με f2.
καλυτερα σκοτωματα ειχα με το 7...

Αυτά τα φυσίγγια τα πάει τρομερά η HP κάννη των beretta και ειδικά με σχετικά ανοιχτά τσοκ βγάζει τουφεκιές που τρίβεις τα μάτια σου
 
Φιλοι μου βλεπω μεινατε εκπληκτοι απο το αποτελεσμα.Χαιρομαι διοτι καποιοι απο εμας θα αναθεωρησουν πολλα πραγματα για τα οσα μεχρι σημερα πιστευαν.Ιδανικη τουφεκια με συγρατημενα τα κεντρα καθως και ομοιομορφη διασπορα στην περιμετρο.Το ανοιγμα της τουφεκιας ειναι αρκετο για να καλυψουμε πιθανη παρεκλιση στην σκοπευση μας.Δεν νομιζω κατα την αποψη μου να ζηταμε κατι παραπανω δεδομενου οτι η τουφεκια αυτη θα διατηρηθει και σε μεγαλυτερη αποσταση ικανοποιητικα που τυχον χρειασθει να μας κρατησει ενα θηραμα απο οποιοδηποτε τσοκ η φυσυγγιο διασπορας πιστεψτεμε.Μπραβο φιλε μου και σε ευχαριστω.
Εγώ προσωπικά δν περίμενα τόσο ανοιχτή τουφεκιά από τέτοιο φυσίγγι....Τουλάχιστο στα 15m τη περίμενα πολύ πιο κλειστή....Ηλικρινά....
Θεωρώ πως ακόμη και στα 20m έχεις τη μπεκάτσα στο χέρι άνετα με τα 5*... ;)
 
Εγώ προσωπικά δν περίμενα τόσο ανοιχτή τουφεκιά από τέτοιο φυσίγγι....Τουλάχιστο στα 15m τη περίμενα πολύ πιο κλειστή....Ηλικρινά....
Θεωρώ πως ακόμη και στα 20m έχεις τη μπεκάτσα στο χέρι άνετα με τα 5*... ;)
Και άλλα 5 μέτρα εάν βάλεις η τουφεκιά θα είναι εξαιρετική
 
Εγώ προσωπικά δν περίμενα τόσο ανοιχτή τουφεκιά από τέτοιο φυσίγγι....Τουλάχιστο στα 15m τη περίμενα πολύ πιο κλειστή....Ηλικρινά....
Θεωρώ πως ακόμη και στα 20m έχεις τη μπεκάτσα στο χέρι άνετα με τα 5*... ;)
Στα 10? ;)
 
Και άλλα 5 μέτρα εάν βάλεις η τουφεκιά θα είναι εξαιρετική
Στα 20 θα'ναι πάλι αρκετά καλή....
Στα 10? ;)
Εδώ βάζεις δύσκολα Κωστή....Αν τη βάλω στα 25m με 5* λογικά θα βγει σαν σκόρπια διαδήλωση του ΚΚΕ..... .sarcastic. .sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top