Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
έριξα μερικες τ πρωι 7 για την α ακρίβεια δεν είχα πολλά χαρτονια την άκουσα γενικώς και από τα 34αρια και κυρίως τα 36αρια αλλά θα καταλήξω μαλον στα 34 για τώρα κάποια στιγμή θα ανεβάσω και τα άλλα
αυτή είναι απ την 391 στα 40μετρα με μαμά 4* περκοσο νο7 το χαρτονι ειναι 1χ0,80

Αναμενόμενη τουφεκιά για το συγκεκριμένο φυσίγγι και 4*
Τα 40 μέτρα τα έχει ψωμοτυρι

36,5 m
σε παρακαλώ Παύλο μου παρεκτρέπεσαι

Για πες μας Πανο μου μιας και εχεις και Benelli φτιαγμενη απο οτι θυμαμαι πως τα βλεπεις τα πραγαματα σε σχεση με την 391think.sarcastic.
 
36,5 m
σε παρακαλώ Παύλο μου παρεκτρέπεσαι

Για πες μας Πανο μου μιας και εχεις και Benelli φτιαγμενη απο οτι θυμαμαι πως τα βλεπεις τα πραγαματα σε σχεση με την 391think.sarcastic.
Επειδη την εφτιαξα τελη γεναρη εχω λιγες παραστασεις η 391 ηρθε τωρα στη κατοχη μου ειναι οι πρωτες τουφεκιες που κανω εχω ομως την 400 θεωρω και παντα προσωπικη μουγνωμη οτι μετα τις μετατροπες νομιζω οτι ριχνει ΣΑΝ beretta .sarcastic. μακαρι να χει θηραμα να μαστε καλα να ριξω τουφεκιες και εδω ειμαστε να γραψουμε;)εγω παντως δε μετανιωσα που τη σκαλισα και ευτυχως που ακουσα και το λιακο για το πορτινγκ και πιστευω το οπλοριχνει σαν αεριων
 
Θελω τωρανα δω το περκοσο τι κανει στα 30 απο περιεργεια αν και πανω κατω ξερω τι να πεειμενω να δω και τα 34αρια και επισης να ριξω και του κουτουμανου τα 33γρ που μου αφησαν αριστες εντυπωσεις περισυ πιστευω τριτη απογευμα να τα καταφερω
 
Πολύ ενδιαφέρον, το περιμένα αυτό το βίντεο. Όσον αφορά στο euromix 8-9 που το έχω ρίξει και δεν μ' άρεσε, σίγουρα θα έβγαζε στενές τουφεκιές με το όπλο μου, κρίνοντας από το βίντεο. Γι' αυτό ίσως δεν με βόλεψε. Βέβαια επειδή μιλάω για τουφεκιές στο φτερό, δεν βρήκα ποτέ και με τίποτα την προσκόπευσή του. Το mezzo32 που κι αυτό δεν το πάω με τίποτα, θα έπρεπε να μου έχει δώσει καλύτερα αποτελέσματα, αλλά βλέπω κι αυτό να βγάζει τουφεκιές που κρατάνε μέτρα, και έχω πάρει μακρυνά πουλιά, αλλά το ποσοστό επιτυχίας μου γενικότερα με αυτό πάρα πολύ χαμηλό. Επίσης δεν βρήκα ποτέ τις προσκοπεύσεις του. Εικάζω χωρίς να είμαι σίγουρος απόλυτα ότι είναι και τα δύο αρκετά πιο αργά φυσίγγια από το lambro tordo30 & mezzo30. Τέλος για το Tordo διασποράς που έριξα την καλή χρονιά 2016-2017 στις τσίχλες, βλέποντας πόσο ανοίγει με φουλ στα 27 μέτρα θα έπρεπε να μου έχει δώσει περισσότερα πουλιά. Ένα κουτί έριξα μόνο, δεν το βρήκα και δεν ξανασχολήθηκα μαζί του.
ποσες φορες θα το λεω και θα το πω για να το ξερουν ολοι , οτι τα φυσιγγια του εμποριου , ειναι σαν να παιζεις ΛΟΤΟ , και μην κολατε σε μαρκες , σχεδον ολοι αλαζουν συνεχος την συνταγη του φυσιγγιου και δεν ειναι ΠΟΤΕ σταθερη , ακομα και αυτα που εχουν τα ιδια υλικα απο το ιδιο κουτι φυσιγγι με φυσιγγι διαφερη , γιατι τα υλικα του ογκομετριουντε , και οχι ζυγηζωντε , με γρηγορο τροπο απο μηχανες , και ποτε , θα ειναι στο 1,60 η πυρητυδα , και ποτε στο 1,65 , και τα σκαγια θα ειναι στα 32 γραμμαρια , 31,5 , 32,5 πραγμα που αλαζει τελιος την βλητηκη συμπερηφορα του φυσιγγιου ,μονο με την ιδιογωμοση θα εχεις παντα σταθεροτητα
 
η πρώτη είναι απ'τη benelli μου με κάνη breda άυλο 18.4 κωνος 5εκ και πορτινγκ από Λιάκο τσοκ brain MR
η άλλη 391 4* μαμά
φυσιγγι fibre percosso 36gr n7
Γιατί μου φένεται πως δεν έχουν σχεδόν καμία διαφορά αυτή στα 30 με αυτή στα 40 μέτρα με τα 4* και το percorso;δεν επρεπε να έχει παει μπάλα στα 30 η πιο ανοιχτή στα 40;
 
Γιατί μου φένεται πως δεν έχουν σχεδόν καμία διαφορά αυτή στα 30 με αυτή στα 40 μέτρα με τα 4* και το percorso;δεν επρεπε να έχει παει μπάλα στα 30 η πιο ανοιχτή στα 40;
Αργεί να ανοίξει Δημήτρη...ουσιαστικά ο αποσπωμενου πατου παρακάμπτει το τσοκαρισμα σχεδόν μέχρι τα 40 μέτρα!
 
Γιατί μου φένεται πως δεν έχουν σχεδόν καμία διαφορά αυτή στα 30 με αυτή στα 40 μέτρα με τα 4* και το percorso;δεν επρεπε να έχει παει μπάλα στα 30 η πιο ανοιχτή στα 40;
Δημητρη ειναι fibre το γραφω με ταπα δες στο μαγαζι που τα βρηκες αν εχει fibre σε παρακαλω και ποσα
 
Δηλαδή τι διαφορά έχει από το κανονικό,ειναι πιο συγκεντρωτικό;θα σας πω την άλλη εβδομάδα...
Οχι δημητρη ειναι με μαλινη ταπα και καλα το λεει percoso caccia fibre πιο ανοικτο ειναι και το κανονικο με τον αποσπωμενου πατου συγκεντρωτηρα percoso caccia
 
Δηλαδή τι διαφορά έχει από το κανονικό,ειναι πιο συγκεντρωτικό;θα σας πω την άλλη εβδομάδα...
Η κανονική μάλλινη τάπα έχει την ιδιότητα να διαβάζει μέσα σε εισαγωγικά την πραγματική σύσφιξη του τσοκ και να διανέμει καλύτερα τα σκάγια.τωρα κατά πόσο αυτό επιτυγχάνεται με τις πλαστικές βυσματωσεις του σήμερα δεν το ξέρω.παντως το feltro και το percorso το fibre που έχω χρησ.κατα καιρούς έχουν αρκετά καλή απόδοση.γι αυτό μερικοί μπερδεύουν τη μάλλινη με διασπορας
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top