Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
ετοιμαστείτε απ'ότι φαίνεται ο καιρός θα μας κάνει το χατήρι

IMG_20180908_125734.jpg

IMG_20180908_130053.jpg


αν θέλετε να παρουσιάσω κάποιο τώρα στις "Γνώμες Φυσιγγίων" πείτε μου γιατί πήγα και ήρθα κέντρο και ακόμα καφέ δεν έχω πιεί
Σωραίος Παύλο περιμένουμε τις τουφεκιές με ανυπομονησία... Άμα γουστάρεις ρίξε και παρουσίαση...
Το ρολό από που το προμηθεύεσε???
 
Έχω πάρει ένα κουτι 7αρια και ένα το ίδιο πάλι 7αρι σε fibre μαζί με τα περκοσο και αυτά σε νο7 και συγκεντρωτηρα και fibre είναι αυτά που θα δουλέψω μαλον φέτος στην περδικα με 4* στην Beretta και ΜR στην άλλη πιστεύω κάποιο απόγευμα να ρίξω χαρτιά να δω αποστάσεις κυρίως 20 25 30 τα fibre γιατί θέλω να δω πόσο ανοίγουν για πρώτες τουφεκιές και τα άλλα 30 35 40 για 2ο η 3ο
Παναγιώτη να έχεις στο μυαλό σου ότι πρόκειται για συγκεντρωτικά φυσίγγια,ειδικά αυτά με τον αποσπώμενο πάτο.τα fibre σίγουρα θα ανοιγουν πιο πολύ...εγω στην πέρδικα πρώτο σίγουρα αλλα ίσως και δεύτερο ανάλογα ποσο μακριά σηκώνονται τα πουλιά θα έβαζα αυτό.το θεωρω ένα από τα κορυφαία φυσίγγια που έχω ρίξει.
lz8LLJX.png
 
Last edited:
Εδω Γιαννη το φερνουν συνηθως απο νο4 μεχρι νο9, κι εμενα με το στομα ανοιχτο με αφησε και ειχε και μυγες η καλαμιά....sarcastic.
Το speed φτιάχνεται με σκάγια σκληρά αντιμονίου 3% ή όπως προτιμούν να τα ονομάζουν οι Ιταλοί piombo temperato.
Δοκίμασε φυσιγγι με 5% αντιμόνιο συγκεντρωτηρα με αποσπώμενο πάτο .sarcastic.
 
Σιγουρα είναι το ίδιο απλά είναι παλιο-καινουριο;διότι έχω βρει και με τα 2 κουτιά πιο να πάρω αν είναι;
Εχε το νου σου γιατί τα πιο πολλά percorso που κυκλοφορανε ακόμα με το παλιό κουτί είναι τα fibre με την μαλλινη τάπα. Αν είναι αυτά πες σε τι τιμή τα βρίσκεις.
 
Στην NSI δεν ξέρω θα το κοιτάξω, στην B&P είναι το mygra colombaccio
Με αποσπώμενο πάτο και 5% αντιμόνιο! Το mygra δεν έχει πιστόνι με αποσπώμενο πάτο! Αυτούς τους βάζει αποκλειστικά η NSI ! Ούτε στο εμπόριο κυκλοφορούν τέτοια βύσματα αποσπώμενου πάτου από οτι ξερω! Παντως μπορεί να υπάρχει κάποιο της NSI γι αυτό σε ρώτησα!
 
Εχε το νου σου γιατί τα πιο πολλά percorso που κυκλοφορανε ακόμα με το παλιό κουτί είναι τα fibre με την μαλλινη τάπα. Αν είναι αυτά πες σε τι τιμή τα βρίσκεις.
Λόγω σπουδών τώρα δεν γίνεται αυτό,σε 10 μερες που θα κατέβω στα μέρη μου θα σας πω
 
Καλά το λες μπερδεύτηκα η b&p δεν έχει τέτοιο συγκεντρωτήρα, έριξα μια ματιά στην σελίδα της nsi,σχεδόν ολα ειναι piombo temperato.
Γραφει οτι ειναι φωτοδιασπομενος ο συγκεντρωτηρας απ το mygra τωρα τι σημαινει αυτο δεν ξερω, τι μανια σε εχει πιασει με το συγκεκριμενο? Θες να καταληξω να ριχνω 4 διαφορετικα φυσιγγια στη φασα?.yel. ειναι δηλαδη πιο συγκεντρωτικο απο το speed και το percorso?
 
Γραφει οτι ειναι φωτοδιασπομενος ο συγκεντρωτηρας απ το mygra τωρα τι σημαινει αυτο δεν ξερω, τι μανια σε εχει πιασει με το συγκεκριμενο? Θες να καταληξω να ριχνω 4 διαφορετικα φυσιγγια στη φασα?.yel. ειναι δηλαδη πιο συγκεντρωτικο απο το speed και το percorso?
Φωτοδιασπομενος δεν σημαίνει τπτ για το κυνήγι. Είναι οικολογικό πλαστικό που διασπαται από την ηλιακή ακτινοβολία
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top