Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.

Δοκιμές απο τον Ναυπλιώτη ... αναμενόμενα αποτελέσματα , αλλά για αρχή καλά ειναι ... μακάρι στη συνέχεια να δοκιμάσει και αλλά φυσιγγια ...
Πολύ ενδιαφέρον, το περιμένα αυτό το βίντεο. Όσον αφορά στο euromix 8-9 που το έχω ρίξει και δεν μ' άρεσε, σίγουρα θα έβγαζε στενές τουφεκιές με το όπλο μου, κρίνοντας από το βίντεο. Γι' αυτό ίσως δεν με βόλεψε. Βέβαια επειδή μιλάω για τουφεκιές στο φτερό, δεν βρήκα ποτέ και με τίποτα την προσκόπευσή του. Το mezzo32 που κι αυτό δεν το πάω με τίποτα, θα έπρεπε να μου έχει δώσει καλύτερα αποτελέσματα, αλλά βλέπω κι αυτό να βγάζει τουφεκιές που κρατάνε μέτρα, και έχω πάρει μακρυνά πουλιά, αλλά το ποσοστό επιτυχίας μου γενικότερα με αυτό πάρα πολύ χαμηλό. Επίσης δεν βρήκα ποτέ τις προσκοπεύσεις του. Εικάζω χωρίς να είμαι σίγουρος απόλυτα ότι είναι και τα δύο αρκετά πιο αργά φυσίγγια από το lambro tordo30 & mezzo30. Τέλος για το Tordo διασποράς που έριξα την καλή χρονιά 2016-2017 στις τσίχλες, βλέποντας πόσο ανοίγει με φουλ στα 27 μέτρα θα έπρεπε να μου έχει δώσει περισσότερα πουλιά. Ένα κουτί έριξα μόνο, δεν το βρήκα και δεν ξανασχολήθηκα μαζί του.
 
Τα χαρτονια ειναι 1.1×1.3 αν θυμαμαι καλα, τσοκ kicks xfull και αποσταση 51 και 61 μετρα.
Φυσιγγι NSI speed no6, 29 βαθμους ειχε και μπορει να μου εφυγαν λιγο γιατι ετρεχε ο ιδρωτας μεσα στα ματια μου.
RdBOA2u.jpg

BgE2Kdt.jpg
 
Τα χαρτονια ειναι 1.1×1.3 αν θυμαμαι καλα, τσοκ kicks xfull και αποσταση 51 και 61 μετρα.
Φυσιγγι NSI speed no6, 29 βαθμους ειχε και μπορει να μου εφυγαν λιγο γιατι ετρεχε ο ιδρωτας μεσα στα ματια μου.
RdBOA2u.jpg

BgE2Kdt.jpg
Παρά πολυ καλές κατα την γνώμη μου! Εκπληκτικές θα έλεγα! Τα μέτρα ειναι παρά πολλά! Να το δουλέψεις στις φασες!
 
Είναι ένα φυσίγγι που το έχω δουλέψει αρκετά τα τελευταία 3 χρόνια σε καρτέρι τσίχλας.ειναι εμφανές πως τα κατεβάζει τα πουλιά από πολύ ψηλά,ακόμα και με ανοιχτό τσοκ.
Εριξα πρωτα σε δυο τρυγονια και μετα πηγα να τα δοκιμασω στο χαρτονι, ριχνω το πρωτο ξερο το τρυγονι και ανακρουση μηδεν σε νο7 πηρα ενα κουτι για τα τρυγονια. Λεω απο μεσα μου σιγα να μην εχουν καλη συγκεντρωση τα 6αρια στα 50 και 60 μετρα, αλλα εχουν και παρα πολυ καλη.
 
Εριξα πρωτα σε δυο τρυγονια και μετα πηγα να τα δοκιμασω στο χαρτονι, ριχνω το πρωτο ξερο το τρυγονι και ανακρουση μηδεν σε νο7 πηρα ενα κουτι για τα τρυγονια. Λεω απο μεσα μου σιγα να μην εχουν καλη συγκεντρωση τα 6αρια στα 50 και 60 μετρα, αλλα εχουν και παρα πολυ καλη.
Είναι ένα φυσιγγι σταθμός για την nsi οπως το f2 classic για την B&P..προσωπικα την πρώτη φορά που το έβαλα,έμεινα με το στόμα ανοιχτό από που κατέβαζε τα πουλια.δες σε τι νούμερα το βγάζει...
5yrHU5z.jpg
 
Τα χαρτονια ειναι 1.1×1.3 αν θυμαμαι καλα, τσοκ kicks xfull και αποσταση 51 και 61 μετρα.
Φυσιγγι NSI speed no6, 29 βαθμους ειχε και μπορει να μου εφυγαν λιγο γιατι ετρεχε ο ιδρωτας μεσα στα ματια μου.
RdBOA2u.jpg

Ωραίες τουφεκιές Αλέξανδρε όπως μας έχει συνηθήσει η Remington 1100 με το Κicks.Την άλλη φορά που θα ξανακάνεις δοκιμή αν είναι εύκολο χάραξε στο χαρτόνι κύκλο 76 εκ. και μέτρησε τα σκάγια εντός του κύκλου.Γιάννη εξαιρετικό το speed μαζί με το classica τα καλύτερα φυσίγγια της nsi στα 32-34gr προσωπική άποψη.
 
Τα χαρτονια ειναι 1.1×1.3 αν θυμαμαι καλα, τσοκ kicks xfull και αποσταση 51 και 61 μετρα.
Φυσιγγι NSI speed no6, 29 βαθμους ειχε και μπορει να μου εφυγαν λιγο γιατι ετρεχε ο ιδρωτας μεσα στα ματια μου.
RdBOA2u.jpg

BgE2Kdt.jpg
Ωραίες τουφεκιές όπως μας έχει συνηθήσει η remington 1100 με το Kicks.Την άλλη φορά Αλέξανδρε που θα κάνεις δοκιμήαν σου είναι εύκολο χάραξε ένα κύκλο 76 εκ. και μέτρησε τα σκάγια εντός του κύκλου.Γιάννη το speed & το classica για εμένα είναι τα καλύτερα φυσίγγια της nsi στα 32-34 αντίστοιχα.
 
Είναι ένα φυσιγγι σταθμός για την nsi οπως το f2 classic για την B&P..προσωπικα την πρώτη φορά που το έβαλα,έμεινα με το στόμα ανοιχτό από που κατέβαζε τα πουλια.δες σε τι νούμερα το βγάζει...
5yrHU5z.jpg
Έχω πάρει ένα κουτι 7αρια και ένα το ίδιο πάλι 7αρι σε fibre μαζί με τα περκοσο και αυτά σε νο7 και συγκεντρωτηρα και fibre είναι αυτά που θα δουλέψω μαλον φέτος στην περδικα με 4* στην Beretta και ΜR στην άλλη πιστεύω κάποιο απόγευμα να ρίξω χαρτιά να δω αποστάσεις κυρίως 20 25 30 τα fibre γιατί θέλω να δω πόσο ανοίγουν για πρώτες τουφεκιές και τα άλλα 30 35 40 για 2ο η 3ο
 
ετοιμαστείτε απ'ότι φαίνεται ο καιρός θα μας κάνει το χατήρι

IMG_20180908_125734.jpg

IMG_20180908_130053.jpg


αν θέλετε να παρουσιάσω κάποιο τώρα στις "Γνώμες Φυσιγγίων" πείτε μου γιατί πήγα και ήρθα κέντρο και ακόμα καφέ δεν έχω πιεί
αυτό είναι το λεγόμενο percorso που ακούω από όλους εδώ η είναι το άλλο που υπάρχει; ενδιαφέρον θα ηταν το condor με 2* στα 35 μέχρι 45 μετρα
 
ετοιμαστείτε απ'ότι φαίνεται ο καιρός θα μας κάνει το χατήρι

IMG_20180908_125734.jpg

IMG_20180908_130053.jpg


αν θέλετε να παρουσιάσω κάποιο τώρα στις "Γνώμες Φυσιγγίων" πείτε μου γιατί πήγα και ήρθα κέντρο και ακόμα καφέ δεν έχω πιεί
Πηγαινε κανε καμια δοκιμη και ασε τις παρουσιασεις, αντε περιμενουμε τα αποτελεσματα γιατι εχεις παρει πολυ ενδιαφεροντα φυσιγγια
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top