Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τφεκ ❓ τσιοκ(μαμά)❓σούπερ τφικιες‼️
Συγνώμη παράλειψη.. Το τουφέκι είναι η κλασσική καραμπίνα που έχω η 391 18.3 αυλο. Πάνω αριστερά γράφω τσοκ και απόσταση. Ότι είναι με αστρα είναι τα εργοστασιακά, το αφτερμαρκετ το γράφω..
 
Ωραίες τουφεκιές. Το 4αρι σού τσοκ δεν είναι για 35μ ,Ποιο αποδοτικό θα σου είναι για περπατητο, στο καρτέρι μόνο άμα ανέβεις σε γραμμάρια θα έχει απόδοση μέχρι 35 μέτρα.
κι όμως Κώστα το 4αρι σου θα γεμίζει καλύτερα από 1* και 3* την τσάντα με τσιχλίτσες μέχρι τα 35 μ
είχε δίκιο ο Τζωννυ που ενίσταται
ομπτζεξον σαστειντ
 
Ωραίες τουφεκιές. Το 4αρι σού τσοκ δεν είναι για 35μ ,Ποιο αποδοτικό θα σου είναι για περπατητο, στο καρτέρι μόνο άμα ανέβεις σε γραμμάρια θα έχει απόδοση μέχρι 35 μέτρα.
Συμφωνώ απλά 1ον ήθελα να δω τα όρια του (ίσως με νο9 σκάγια να επαρκεί οριακά) και 2ον να κάνω μια σύγκριση με την φρανκι του φίλου μου που είχε ρίξει με αυτό τον συνδυασμό την προηγούμενη φορά (****αστρα-35μετρα-ιδιο φυσιγγιο) αλλα με 7-8 βαθμους χαμηλότερη θερμοκρασία. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο η διαφορά θερμοκρασίας αλλά η φράνκι του φίλου έβαλε πιο πολλά σκάγια(+23) στον κύκλο. Εννοείται πως το ****αρι τσοκ το χρησιμοποιώ μόνο στο περπατητο. DSC_0079.JPGDSC_0116.JPG
 
κι όμως Κώστα το 4αρι σου θα γεμίζει καλύτερα από 1* και 3* την τσάντα με τσιχλίτσες μέχρι τα 35 μ
είχε δίκιο ο Τζωννυ που ενίσταται
ομπτζεξον σαστειντ
Να σου πω την αλήθεια στο περπατητο πάντα δούλευα **** 30-32γρ/9 νούμερο αλλά με τις τιμές στα ύψη πειραματιζομαι με τα 28αρια να δω αν επαρκούν. Θα δείξει στην πράξη..
 
Συγνώμη παράλειψη.. Το τουφέκι είναι η κλασσική καραμπίνα που έχω η 391 18.3 αυλο. Πάνω αριστερά γράφω τσοκ και απόσταση. Ότι είναι με αστρα είναι τα εργοστασιακά, το αφτερμαρκετ το γράφω..
Πτανα 391‼️ τουφεκιές υπογραφή έχει‼️
 
Σκάγια ;;;
Στο σωστό συνδυασμό μετά από μελέτη για την κανη σου των υλικών εκεί οφείλεται και πουθενά αλλού η διαφορά του δικού σου φυσιγγιου με του έμπορα .Θα μπορούσε και ο έμπορας αλλά στα φρύδια του έχει τόσους που αν δε αρέσει σε εσένα θα αρέσει σε κάποιον άλλο.
 
Συμφωνώ απλά 1ον ήθελα να δω τα όρια του (ίσως με νο9 σκάγια να επαρκεί οριακά) και 2ον να κάνω μια σύγκριση με την φρανκι του φίλου μου που είχε ρίξει με αυτό τον συνδυασμό την προηγούμενη φορά (****αστρα-35μετρα-ιδιο φυσιγγιο) αλλα με 7-8 βαθμους χαμηλότερη θερμοκρασία. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο η διαφορά θερμοκρασίας αλλά η φράνκι του φίλου έβαλε πιο πολλά σκάγια(+23) στον κύκλο. Εννοείται πως το ****αρι τσοκ το χρησιμοποιώ μόνο στο περπατητο. View attachment 49186View attachment 49187
Πέφτεις ένα νουμερακι στα σκάγια στο περπατητο κ δεν θες τίποτα άλλο... Σκούπα θα είναι...
 
Πέφτεις ένα νουμερακι στα σκάγια στο περπατητο κ δεν θες τίποτα άλλο... Σκούπα θα είναι...
Κάπως έτσι θα συνεχίσω στην πεπατημένη τόσων ετών με το νο9 και **** αστρα στο περπατητο. Τώρα τα 2-3 γρ λιγότερα της γόμωσης ευελπιστώ να μην μου κόψουν κάτι στην απόδοση στις ψιλομακρινες. Εσύ Άρη τι συνδυασμό δουλεύεις στα τσιχλοπερπατητα?
 
Στο σωστό συνδυασμό μετά από μελέτη για την κανη σου των υλικών εκεί οφείλεται και πουθενά αλλού η διαφορά του δικού σου φυσιγγιου με του έμπορα .Θα μπορούσε και ο έμπορας αλλά στα φρύδια του έχει τόσους που αν δε αρέσει σε εσένα θα αρέσει σε κάποιον άλλο.
Θεωρώ πως επίτηδες οι έμποροι δεν επιδιώκουν τα υψηλά επίπεδα στην συγκέντρωση για να πιάνουν τον μ.ο των καταναλωτών που μπορεί να μην έχουν κοντάκι στα μέτρα τους, να μην ασχολούνται τη νεκρή περίοδο, να είναι κάποιας προχωρημένης ηλικίας κτλ κτλ. Με ένα φυσιγγιο ας πουμε που δίνει 60% στα 30-35 μέτρα θα σκοτώσουν οι περισσότεροι πιο εύκολα αλλά σε κάποιους λίγους που επιδιώκουν και πιο μακρινές τουφεκιες θα φανει ανεπαρκες.
 
Κάπως έτσι θα συνεχίσω στην πεπατημένη τόσων ετών με το νο9 και **** αστρα στο περπατητο. Τώρα τα 2-3 γρ λιγότερα της γόμωσης ευελπιστώ να μην μου κόψουν κάτι στην απόδοση στις ψιλομακρινες. Εσύ Άρη τι συνδυασμό δουλεύεις στα τσιχλοπερπατητα?
Κ 9,5 η 10 αν βρεις σε σκάγια ακόμα καλύτερα... Εγώ κύλινδρο η βελτιωμένο κύλινδρο δουλεύω, ανάλογα τις αποστάσεις, σκάγια νουμερο 10 κ 9 κ από σκάγια από 24 μέχρι 30, η ότι βρίσκω φθηνότερο η ότι ξεμένει από δοκιμές... Πολύ τα ωμέγα του Αγγελόπουλου έχω ρίξει τα τελευταία χρόνια...
 
Κ 9,5 η 10 αν βρεις σε σκάγια ακόμα καλύτερα... Εγώ κύλινδρο η βελτιωμένο κύλινδρο δουλεύω, ανάλογα τις αποστάσεις, σκάγια νουμερο 10 κ 9 κ από σκάγια από 24 μέχρι 30, η ότι βρίσκω φθηνότερο η ότι ξεμένει από δοκιμές... Πολύ τα ωμέγα του Αγγελόπουλου έχω ρίξει τα τελευταία χρόνια...
.shake hands.
 
Να σου πω την αλήθεια στο περπατητο πάντα δούλευα **** 30-32γρ/9 νούμερο αλλά με τις τιμές στα ύψη πειραματιζομαι με τα 28αρια να δω αν επαρκούν. Θα δείξει στην πράξη..
Τα 28 είναι μαγεία, επαρκούν και με το παραπάνω! Εδώ και τα 24 κάνουν καλή δουλειά αν ξέρεις να τα χρησιμοποιείς που,πως αποστάσεις κτλ!Να βρεις το κουμπί τους!
28,όμως, από μπασίματα μέχρι λήξη!
 
Τα 28 είναι μαγεία, επαρκούν και με το παραπάνω! Εδώ και τα 24 κάνουν καλή δουλειά αν ξέρεις να τα χρησιμοποιείς που,πως αποστάσεις κτλ!
Ετσι όπως πάμε με την αύξηση των φυσιγγίων θα τα δοκιμασουμε και αυτά αναγκαστικά. Φαντάσου σε ένα ολοήμερο τσιχλοπερπατητο (όταν έχει πουλιά) ρίχνεις 3-4 κουτιά. Βάλε βενζίνες, κάτι να φας, να πιεις θες ένα 50αρικο. Αντε κυνηγα μετά.. Πάντως τα 24αρια για το δικανο σε νο 9-9.5 δεν ακούγονται άσχημα. Στα κρύα πρωινά κοντά στους μηδέν βαθμούς δεν ξέρω αν θα την παλεψουν
 
Τα 28 είναι μαγεία, επαρκούν και με το παραπάνω! Εδώ και τα 24 κάνουν καλή δουλειά αν ξέρεις να τα χρησιμοποιείς που,πως αποστάσεις κτλ!Να βρεις το κουμπί τους!
28,όμως, από μπασίματα μέχρι λήξη!
Και του κένταυρου και του ρουμελιώτη τα 28άρια είναι πολύ καλά από συγκεντρώσεις.
Με τις πυρίτιδες του χρόνου δεν ξέρω τι θα γίνει.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top