Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
και εγω αυτες κοιταξα Κωστή...τις τσαμπες...ειναι καλη και για μενα...επισης, ημουν ετοιμος να ρωτησω το Βασιλη αν εχει φωτο και τα περιφερειακα τα υπολοιπα...διοτι απο τις βολες που εχω κανει 1/10 παει κεντρο..δεν το χω ρε παιδι μου...ειμαι λιγο τουφεκαλευρης....big smile.

Εαν ησουν τουφεκαλευρης θα ησουν ευτυχισμενος Ανδρεα !!!
Το αλευρι στο φυσιγγιο σε βγαζει ασπροπροσωπο στα ευκολα και στα δυσκολα φιλε μου !!! ;)
 
37% στα 45μ λέω εγώ
80 σκάγια
:)

Εγω λεω κατω απο 40%....το 45% δεν το εχει....
Ωστοσο με την απορια θα μεινουμε....δεν λερωνω οπλο...ουτε τον ''σιδεριά'' το ΒΟΙΤΟ για τετοιο σεταπ !!!

ΥΓ. Δεν εχει ταχυτητα Βασιλη μου....Τα χοντρα σκαγια θελουν ''γκαζια'' για να μπουν στον στοχο...η πολυ
καλη ποιοτητα σκαγιων η αλευρι ....Αυτο ειναι κανονας....με επινικελωνα η ''απλα'' με αλευρι θα
βλεπαμε αλλη τουφεκια φιλε !!!
Εαν ηταν και στο 1,95Χ36+1,5 αλευρι.....τοτε θα ηταν φονιάς !!!!
 
Βαγγελα μου συγνωμη.....αλλα την μπερετα δεν την λερωνω για τετοια τουφεκια .....να ηταν καποια
αλλη αξιολογη....να την λερωσω και να την καθαρισω 10 φορες!!!
Το εχω ξανα πει.... και το ξανα λεω.....Τουφεκιά που στα 35 μετρα με 3* δεν εχει τουλαχιστον ενα
65% μεσα στον κυκλο παντα....για μενα ειναι για τα σκουπιδια!!!
Δεν εχεις υπογραψει συμβολαιο με τον λαγο....ωστε να σου βγει μεχρι τα 35 μετρα....και αν σου βγει στα
40 ( ? ) τι θα κανεις ??
Καλα δεν λεω για 45....εκει τον κρατας μονο απο τυχη....και γιατι εχεις 4 νουμερο σκαγια!!!
Αν την ριξω αυριο αυτην την τουφεκια στα 45 μετρα....τι ποσοστο συγκεντρωσης πιστευεις οτι θα εχει ??

Ενω αυτη η τουφεκια....και ας εχει Ν5....με την ταχυτητα που εβγαλε ( = διατρηση ) και την συγκεντρωση
ο λαγος δεν εχει καμια τυχη μεχρι και τα 50 μετρα... με το ιδιο τσοκ .

Ευχομαι.....να μην παρεξηγηθω απο κανεναν φιλο η συναδελφο....αλλα ετσι το βλεπω εγω..... και
ετσι κυνηγαω.


View attachment 48927
Πτανα ιδιογομωσ ‼️αλλ τσ ανιβαιζ κι άλλ τσ ριχνς στα τάρταρα‼️
 
Εγω λεω κατω απο 40%....το 45% δεν το εχει....
Ωστοσο με την απορια θα μεινουμε....δεν λερωνω οπλο...ουτε τον ''σιδεριά'' το ΒΟΙΤΟ για τετοιο σεταπ !!!

ΥΓ. Δεν εχει ταχυτητα Βασιλη μου....Τα χοντρα σκαγια θελουν ''γκαζια'' για να μπουν στον στοχο...η πολυ
καλη ποιοτητα σκαγιων η αλευρι ....Αυτο ειναι κανονας....με επινικελωνα η ''απλα'' με αλευρι θα
βλεπαμε αλλη τουφεκια φιλε !!!
Εαν ηταν και στο 1,95Χ36+1,5 αλευρι.....τοτε θα ηταν φονιάς !!!!
37% είπα !!! στα 45 μέτρα.
Το βρήκα από τους πίνακες αχαχαχαχ

Αυτό τι ήταν απλά μολύβδινα ?
 
Οκ...Σωστα το ειπες....εγω δεν το καταλαβα...Ναι απλα Ν4,- 3,10 διαμετρο 58 σκαγια στα 10 γραμμαρια.
Με τις λίγες δοκιμές που έχω κάνει τα εμπορικά ή κόπιες αυτών βγάζουν max μέσο όρο 70% με κλασικό τσοκ mod και max μέσο όρο 80% με κλασικό τσοκ φουλ .

Ούτε εγώ θα λέρωνα το όπλο για τουφεκιά 60% + 10% με 3*.
Είναι τυπική.
 
Βαγγελα μου συγνωμη.....αλλα την μπερετα δεν την λερωνω για τετοια τουφεκια .....να ηταν καποια
αλλη αξιολογη....να την λερωσω και να την καθαρισω 10 φορες!!!
Το εχω ξανα πει.... και το ξανα λεω.....Τουφεκιά που στα 35 μετρα με 3* δεν εχει τουλαχιστον ενα
65% μεσα στον κυκλο παντα....για μενα ειναι για τα σκουπιδια!!!
Δεν εχεις υπογραψει συμβολαιο με τον λαγο....ωστε να σου βγει μεχρι τα 35 μετρα....και αν σου βγει στα
40 ( ? ) τι θα κανεις ??
Καλα δεν λεω για 45....εκει τον κρατας μονο απο τυχη....και γιατι εχεις 4 νουμερο σκαγια!!!
Αν την ριξω αυριο αυτην την τουφεκια στα 45 μετρα....τι ποσοστο συγκεντρωσης πιστευεις οτι θα εχει ??

Ενω αυτη η τουφεκια....και ας εχει Ν5....με την ταχυτητα που εβγαλε ( = διατρηση ) και την συγκεντρωση
ο λαγος δεν εχει καμια τυχη μεχρι και τα 50 μετρα... με το ιδιο τσοκ .

Ευχομαι.....να μην παρεξηγηθω απο κανεναν φιλο η συναδελφο....αλλα ετσι το βλεπω εγω..... και
ετσι κυνηγαω.


View attachment 48927
Τώρα θα με κάνεις να λερωσω τη δικιά μου.......χαχα.... Πιστεύω ότι στη συγκεκριμένη δοκιμή κάτι ίσως δεν πήγε καλά...... Το συγκεκριμένο φυσίγγι είναι από τα πλέον καταξιωμένα στο κυνήγι του λαγού......
 
Τώρα θα με κάνεις να λερωσω τη δικιά μου.......χαχα.... Πιστεύω ότι στη συγκεκριμένη δοκιμή κάτι ίσως δεν πήγε καλά...... Το συγκεκριμένο φυσίγγι είναι από τα πλέον καταξιωμένα στο κυνήγι του λαγού......
Μπουμπούνησε ένα στα 35 και ένα στα 45.

Προγνωστικά ...
60% + 10% με 3* στα 35
35% + 5% με 3* στα 45

ps
Τι θέλω και μιλάω ώρες ώρες ?
 
Τώρα θα με κάνεις να λερωσω τη δικιά μου.......χαχα.... Πιστεύω ότι στη συγκεκριμένη δοκιμή κάτι ίσως δεν πήγε καλά...... Το συγκεκριμένο φυσίγγι είναι από τα πλέον καταξιωμένα στο κυνήγι του λαγού......
Το κλεισιμο.....Ήθελε 3ο στάδιο.
 
Εαν ησουν τουφεκαλευρης θα ησουν ευτυχισμενος Ανδρεα !!!
Το αλευρι στο φυσιγγιο σε βγαζει ασπροπροσωπο στα ευκολα και στα δυσκολα φιλε μου !!! ;)
Προς αποκτασταση της δημοκρατίας και της εύρυθμης λειτουργίας του πολιτεύματος (εεε του σαιτ, παρασύρθηκα) ο ορος τουφεκαλευρης δεν εμπεριειχε κανενα υπονοουμενο προς τους ιδιογομωτες... Απλα δε βρισκω κεντρο λεμε... fgr2
 
Τώρα θα με κάνεις να λερωσω τη δικιά μου.......χαχα.... Πιστεύω ότι στη συγκεκριμένη δοκιμή κάτι ίσως δεν πήγε καλά...... Το συγκεκριμένο φυσίγγι είναι από τα πλέον καταξιωμένα στο κυνήγι του λαγού......

Καλημερα Βαγγελα μου !!! Να το λερωσεις φιλε μου....και δοκιμασε το....Για μενα υπαρχουν πολυ
καλυτερα 4ρια που βγαζουν Ελληνες βιοτεχνες...
Τα ιδια μας ελεγαν για ''περιφημα'' καψουλια που τους εβαζαν....και μας ''πεθαναν'' στις αφλογιστιες !!!

Απο την ''αλλη''.....περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...ο καθε ενας βαζει στο οπλο του αυτο που νομιζει οτι
ειναι το καλυτεροτερο......οκ.... !!!
Αυτο αλλωστε εκανα και εγω στο παρελθον....Μεχρι που την πάτησα και γυρισα σελιδα φιλε!!!
 
Προς αποκτασταση της δημοκρατίας και της εύρυθμης λειτουργίας του πολιτεύματος (εεε του σαιτ, παρασύρθηκα) ο ορος τουφεκαλευρης δεν εμπεριειχε κανενα υπονοουμενο προς τους ιδιογομωτες... Απλα δε βρισκω κεντρο λεμε... fgr2
Πάρε Λάμπρο κίτρινα και βάλε Μπιγκλ στην ομάδα!!!ffff.hunter.

Υ.Γ. Σε πειράζω Αντρέα...:):):)
 
Προς αποκτασταση της δημοκρατίας και της εύρυθμης λειτουργίας του πολιτεύματος (εεε του σαιτ, παρασύρθηκα) ο ορος τουφεκαλευρης δεν εμπεριειχε κανενα υπονοουμενο προς τους ιδιογομωτες... Απλα δε βρισκω κεντρο λεμε... fgr2

Εαν δεν βρισκεις κεντρο....θελεις αλλα φυσιγγια... Ψαξε για κατι τετοιο Ανδρεα!!!:)


εικόνα_Viber_2021-01-07_20-09-01.jpg
εικόνα_Viber_2021-01-07_20-09-49.jpg
ή ακομα καλυτερα κατι τετοιο ....

εικόνα_Viber_2021-12-22_13-13-21-805.jpg
Να ειναι ομως με σκαγια σε στρωσεις.....Σιγουρα δεν θα σου γλυτωσει λαγος !!! ;)
 
Καλημέρα,
και 80% να βγάζει ένα νορμάλ φυσίγγι στα 36, στα 45 ζήτημα να πιάνει 50%.
Άρα τι "κερδίζουμε" (με βάση τα ποσοστά) ;;;

Μεγαλύτερη σημασία έχει η σταθερή αρχική σε συνθήκες ψύχους, οι μεγαλύτερες μένουσες και η σκόπευση, παρά τα ποσοστά αυτά καθαυτά.

Με μια φυσιολογική συγκέντρωση για 3* το φυσίγγι έβαλε 20 σκάγια περισσότερα από τα ελάχιστα απαιτούμενα για λαγό.
Με ένα φυσίγγι με 80% συγκέντρωση τα ίδια σκάγια θα τα είχαμε πόσο ;;; .... 6 μέτρα μακρύτερα ;;;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top