Βελτιώσεις - παρεμβάσεις σε κυνηγετικά όπλα

Το να παινεύεις ένα οπλουργό γιατί του έχεις εμπιστοσύνη ΔΕΝ είναι αντιδεοντολογικό...... δεν επιμένω αφού δεν θες.
Θα σου εξηγήσω ...Εχω στήσει ένα όπλο το οποίο άλλος έχει φτιάξει πορτινγκ...Άλλος έχει φτιάξει κωννο...Άλλος κοντυνε την καννη και της πέρασε thin wall...Άλλος έφτιαξε τα ξύλα....Ποιον να σου πω...Θα αδικήσω κάποιον Γιατί είναι κορυφαίοι στην δουλειά τους όλοι...σε π.μ. να σου πω τα πάντα...
 
Καλημέρα λεβέντες.Όσοι παρακολουθήσατε και θυμόσαστε ήρθε πρόσφατα στην κατοχή μου ένα supersport με 6,5εκ κώνο.Πάνω σε αυτό λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω εάν τα τσοκ φρένου αποδίδουν εξίσου καλά βλητικα σε μια τέτοια καννη και τι να περιμένω να δω στις δοκιμές...
 
Καλημέρα λεβέντες.Όσοι παρακολουθήσατε και θυμόσαστε ήρθε πρόσφατα στην κατοχή μου ένα supersport με 6,5εκ κώνο.Πάνω σε αυτό λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω εάν τα τσοκ φρένου αποδίδουν εξίσου καλά βλητικα σε μια τέτοια καννη και τι να περιμένω να δω στις δοκιμές...
Αποδίδουν εξίσου καλά. Στις δοκιμές να είσαι έτοιμος να δεις υπερσυγκεντρώσεις στο κέντρο, πολλές ομάδες 3-4 σκαγιών μαζί και γενικά κάπως ατσούμπαλη εικόνα. Μην περιμένεις να δεις ομοιομορφες κατανομές και ομορφιές!
 
Καλημέρα λεβέντες.Όσοι παρακολουθήσατε και θυμόσαστε ήρθε πρόσφατα στην κατοχή μου ένα supersport με 6,5εκ κώνο.Πάνω σε αυτό λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω εάν τα τσοκ φρένου αποδίδουν εξίσου καλά βλητικα σε μια τέτοια καννη και τι να περιμένω να δω στις δοκιμές...
Αφου εχει κωνο φτιαγμενο θα δεις πιο συγκενυρωτικη τουφεκια που μαζι με το τσοκ φρενου θα σου παει πολυ μπαλα οπως ειπε και ο Γιωργος..αν θες δες την συμπεριφορα του οπλου με τα μαμα τσοκ αλλιως για να δεις και λιγο καλυτερη περιφερεια πηγαινε σε carslons που εκει πιστευω θα δεις ομορφα πραγματα
 
Αποδίδουν εξίσου καλά. Στις δοκιμές να είσαι έτοιμος να δεις υπερσυγκεντρώσεις στο κέντρο, πολλές ομάδες 3-4 σκαγιών μαζί και γενικά κάπως ατσούμπαλη εικόνα. Μην περιμένεις να δεις ομοιομορφες κατανομές και ομορφιές!
Αφου εχει κωνο φτιαγμενο θα δεις πιο συγκενυρωτικη τουφεκια που μαζι με το τσοκ φρενου θα σου παει πολυ μπαλα οπως ειπε και ο Γιωργος..αν θες δες την συμπεριφορα του οπλου με τα μαμα τσοκ αλλιως για να δεις και λιγο καλυτερη περιφερεια πηγαινε σε carslons που εκει πιστευω θα δεις ομορφα πραγματα
Δεν έχω και εμμονή με την ομοιομορφία της κατανομής...Η αποτύπωση στο χαρτί δεν είναι το παν...τα δυνατα σπασιματα και τα καθαρα σκοτωματα γίνονται και χωρίς ομοιομορφία από ότι έχω δει....terror.
 
Last edited by a moderator:
Δεν έχω και εμμονή με την ομοιομορφία της κατανομής...Η αποτύπωση στο χαρτί δεν είναι το παν...τα καθαρά σπασιματα και τα δυνατά σκοτωματα γίνονται και χωρίς ομοιομορφία από ότι έχω δει....terror.
Το όπλο σου πλέον,έχει γίνει μιδραλιο!!!:)
 
Δεν έχω και εμμονή με την ομοιομορφία της κατανομής...Η αποτύπωση στο χαρτί δεν είναι το παν...τα καθαρά σπασιματα και τα δυνατά σκοτωματα γίνονται και χωρίς ομοιομορφία από ότι έχω δει....terror.
Τότε προχωρα ;)
 
Δεν έχω και εμμονή με την ομοιομορφία της κατανομής...Η αποτύπωση στο χαρτί δεν είναι το παν...τα καθαρά σπασιματα και τα δυνατά σκοτωματα γίνονται και χωρίς ομοιομορφία από ότι έχω δει....terror.
Και γω της ιδιας φιλοσοφιας ειμαι οποτε go on..οταν δεις αυτο το οπλο τι κανει θα το ερωτευτεις παρολους τους ενδοιασμους που ελεγες..και στραγαλια να του βαλεις παλι θα σκοτωνει θεαματικα..ειναι γεννημενο για το τραπ να εχεις στο νου σου οποτε οπου βλεπεις ριχνε
 
Και γω της ιδιας φιλοσοφιας ειμαι οποτε go on..οταν δεις αυτο το οπλο τι κανει θα το ερωτευτεις παρολους τους ενδοιασμους που ελεγες..και στραγαλια να του βαλεις παλι θα σκοτωνει θεαματικα..ειναι γεννημενο για το τραπ να εχεις στο νου σου οποτε οπου βλεπεις ριχνε
Μιλτιάδη το συγκεκριμένο όπλο δεν έχει σχέση με τα άλλα super sport,μετά την επιμήκυνση έγινε άλλο οπλο!!!;)
 
Καλημέρα λεβέντες.Όσοι παρακολουθήσατε και θυμόσαστε ήρθε πρόσφατα στην κατοχή μου ένα supersport με 6,5εκ κώνο.Πάνω σε αυτό λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω εάν τα τσοκ φρένου αποδίδουν εξίσου καλά βλητικα σε μια τέτοια καννη και τι να περιμένω να δω στις δοκιμές...
...και άλλο να βελτιωθεί η τουφεκιά....αυτό που θα σου δώσει ο κώνος δεν θα το πάρεις από το τσοκ.
 
Μιλτιάδη το συγκεκριμένο όπλο δεν έχει σχέση με τα άλλα super sport,μετά την επιμήκυνση έγινε άλλο οπλο!!!;)
Και τα αλλα μια χαρα ειναι απο οσα εχω δει εγω και δεν υστερουν σε πολλα τουλαχιστον σε μενα που λογω ιδιογομωσης μπορω να καταφερω να παρω αυτα που θα επερνα με την επιμηκυνση..απλα ο κωνος πιστευω ειναι και η μοναδικη βελτιωση που μπορει να δεχτει αυτο το οπλο..κατα τα αλλα το θεωρω αψογο..και μιλαω τελειως αντικειμενικα γιατι ουτε μπενελακιας φανατικος ειμαι ουτε τιποτα για να χρυσωνω το χαπι στον Δημητρη
 
Last edited:
Και τα αλλα μια χαρα ειναι απο οσα εχω δει εγω και δεν υστερουν σε πολλα τουλαχιστον σε μενα που λογω ιδιογομωσης μπορω να καταφερω να παρω αυτα που θα επερνα με την επιμηκυνση..απλα ο κωνος πιστευω ειναι και η μοναδικη βελτιωση που μπορει να δεχτει αυτο το οπλο..κατα τα αλλα το θεωρω αψογο..και μιλαω τελειως αντικειμενικα γιατι ουτε μπενελακιας φανατικος ειμαι ουτε τιποτα για να χρυαωνω το χαπι στον Δημητρη
Επειδή τα έχω περάσει όλα αυτά,θα σου πω μόνο, πως αυτό που μπορείς να πάρεις με τον κώνο δεν μπορείς να το πάρεις σε καμία περίπτωση απ' την ιδιογομωση!!σίγουρα ένα καλό φυσίγγι θα κάνει τη διαφορά αλλά μέχρι εκει!!
 
Επειδή τα έχω περάσει όλα αυτά,θα σου πω μόνο, πως αυτό που μπορείς να πάρεις με τον κώνο δεν μπορείς να το πάρεις σε καμία περίπτωση απ' την ιδιογομωση!!σίγουρα ένα καλό φυσίγγι θα κάνει τη διαφορά αλλά μέχρι εκει!!
Εδω θα διαφωνησω και ειμαι καθετος σε αυτο..αν ξερεις τι κανεις και εχεις και αναλογη εμπειρια σχεδον τα παντα γινοντε..τη νεα σεζον θα βαλω δοκιμες γιατι δεν εχω σκοπευτηριο κοντα να παω τωρα για να το αποδειξω..απλα να πω οτι με μια απλη καννη 76 εκ φουλ τσοκ με εναν ταπεινο κωνο των 2.5 εκ σε οπλο 30ετιας εχω δει πραγματα που με εκαναν να αναθεωρησω πολλα..γι αυτο τα παντα ισχυουν και τα παντα καταρριποντε και υπαρχουν πολλα παιδια εδω που μπορουν να ισχυριστουν το ιδιο
 
Εδω θα διαφωνησω και ειμαι καθετος σε αυτο..αν ξερεις τι κανεις και εχεις και αναλογη εμπειρια σχεδον τα παντα γινοντε..τη νεα σεζον θα βαλω δοκιμες γιατι δεν εχω σκοπευτηριο κοντα να παω τωρα για να το αποδειξω..απλα να πω οτι με μια απλη καννη 76 εκ φουλ τσοκ με εναν ταπεινο κωνο των 2.5 εκ σε οπλο 30ετιας εχω δει πραγματα που με εκαναν να αναθεωρησω πολλα..γι αυτο τα παντα ισχυουν και τα παντα καταρριποντε και υπαρχουν πολλα παιδια εδω που μπορουν να ισχυριστουν το ιδιο
2.5 δεν είναι τοοοοοοοοσο μικρός κάτι παραπάνω περνεις
 
Δεν το βλεπω σαν πλεονεκτηνα αυτο..γιατι τις απουιπωσεις τις εχω δει και απο οπλα με κωνους και χωρις κωνους..μπορει να εχω μονο την ιδιογομωση αλλα τον χρονο και το χρημα που εχω ριξει εκει εκανα κωνους σε 10 οπλα οποτε υπαρχει και η τεχνοτροπια και η εμπειρια να κανω μια νεροσωληνα να ριχνει καλα..τελωσπαντων καθε γνωμη σεβαστη και ο καθενας πορευεται οπως νομιζει ο ιδιος δεν μπορω να διαφωνησω ουτε να απορριψω κατι... εχω μαθει να εχω το μυαλο μου και τα ματια μου ανοιχτα
 
2.5 δεν είναι τοοοοοοοοσο μικρός κάτι παραπάνω περνεις
Κατι λιγο Νικο ναι σε εχεση με το 5 και παραπανω σιγουρα ουτε τα μισα της αποδοσης..την συγκριση μπορω να την κανω γιατι εχω την τυχη να περασαν πολλα οπλα απο τα χερια μου για δοκιμες απο τα ταπεινα baikal μεχρι και perazzi cosmi
 
Εδω θα διαφωνησω και ειμαι καθετος σε αυτο..αν ξερεις τι κανεις και εχεις και αναλογη εμπειρια σχεδον τα παντα γινοντε..τη νεα σεζον θα βαλω δοκιμες γιατι δεν εχω σκοπευτηριο κοντα να παω τωρα για να το αποδειξω..απλα να πω οτι με μια απλη καννη 76 εκ φουλ τσοκ με εναν ταπεινο κωνο των 2.5 εκ σε οπλο 30ετιας εχω δει πραγματα που με εκαναν να αναθεωρησω πολλα..γι αυτο τα παντα ισχυουν και τα παντα καταρριποντε και υπαρχουν πολλα παιδια εδω που μπορουν να ισχυριστουν το ιδιο
Εγω με 11 ποντους τη να πω......δαχτυλιδια βγαζω......
 
Back
Top