Βελτιώσεις - παρεμβάσεις σε κυνηγετικά όπλα

χαχαχα οχι ενταξει θα το κανω μαγνητη... τα περισσοτερα μεταλα(ατσαλια-σιδερα) μπορουν να μαγνητιζονται!αλλιως σιλικονιτσα .sarcastic.
Σωβαρα τωρα μιλαω δεν κρατανε ουτε με μαγνιτη ουτε με σιλικωνη ασε που οταν ξεκωλησουν στη μαπα θα σου ερθουν μη κανεις κανα τετιο
 
Θες να βελτιώσεις το ζύγισμα ή το ζύγισμα είναι στον πείρο και θες να το κάνεις μπροστόβαρο...;
Έχεις θέμα με αναπήδηση καννών;

Αν θες να βελτιώσεις το ζύγισμα απλά, δλδ είναι ελαφρώς πισόβαρο και θες να το ισοσκελίσεις με λίγο βάρος μπροστά, μπορείς να βγάλεις λίγο βάρος από πίσω....
Αν είναι ζυγισμένο σωστά και το θες μπροστόβαρο...μάλλον τότε θα πας στην πατέντα....δύο έσω έξω τσοκ μήπως έβαζαν αυτό το βάρος μπροστά???
Αν έχεις θέμα με την αναπήδηση δες και το Pitch.....

Αυτά μου έρχονται στο μυαλό τώρα...
 
καλησπερα παιδια.θελω την γνωμη σας η την εμπειρια σας για το πως μπορω να βαλω βαρος στις καννες απο το δικαννο...
Θα πας σε ένα βουλκανιζατέρ και θα πάρεις αυτοκόλλητα βάριδια ζυγοστάθμισης...θα τα κολλήσεις περίπου πόσα γραμμάρια θες και μετά αν θέλεις τα αφαιρείς κομμάτι κομμάτι μέχρι να βρεις ακριβώς το βάρος.
 
Θα πας σε ένα βουλκανιζατέρ και θα πάρεις αυτοκόλλητα βάριδια ζυγοστάθμισης...θα τα κολλήσεις περίπου πόσα γραμμάρια θες και μετά αν θέλεις τα αφαιρείς κομμάτι κομμάτι μέχρι να βρεις ακριβώς το βάρος.
Αυτα κολανε καλα ρε συ ??? Το χεις δωκιμασει ρωταω γτ δε μου γεμιζουν το ματι η κολλες τους
 
Θες να βελτιώσεις το ζύγισμα ή το ζύγισμα είναι στον πείρο και θες να το κάνεις μπροστόβαρο...;
Έχεις θέμα με αναπήδηση καννών;

Αν θες να βελτιώσεις το ζύγισμα απλά, δλδ είναι ελαφρώς πισόβαρο και θες να το ισοσκελίσεις με λίγο βάρος μπροστά, μπορείς να βγάλεις λίγο βάρος από πίσω....
Αν είναι ζυγισμένο σωστά και το θες μπροστόβαρο...μάλλον τότε θα πας στην πατέντα....δύο έσω έξω τσοκ μήπως έβαζαν αυτό το βάρος μπροστά???
Αν έχεις θέμα με την αναπήδηση δες και το Pitch.....

Αυτά μου έρχονται στο μυαλό τώρα...
το οπλο μου ζυγιζει ακριβως στον πειρο .. απλα θελω να το κανω πιο βαρι.. δεν εχω θεμα με την αναπηδηση... θελω να το κανω πιο σταθερο
 
Θα πας σε ένα βουλκανιζατέρ και θα πάρεις αυτοκόλλητα βάριδια ζυγοστάθμισης...θα τα κολλήσεις περίπου πόσα γραμμάρια θες και μετά αν θέλεις τα αφαιρείς κομμάτι κομμάτι μέχρι να βρεις ακριβώς το βάρος.
ειχα παρει αλλα δεν εφαρμοζανε καλα .παταγανε μονο οι ακρες τους αναμεσα στις καννες... ισως να κοψω μια σειρα αντιβαρα στην μεση και να βαλω και απο τις 2 μεριες
 
το οπλο μου ζυγιζει ακριβως στον πειρο .. απλα θελω να το κανω πιο βαρι.. δεν εχω θεμα με την αναπηδηση... θελω να το κανω πιο σταθερο
Βαζοντας βαρος μπροστα, στη ζυγαρια θα ειναι πιο βαρυ, θα χασεις το ζυγισμα που ηδη εχεις ομως... Μεχρι να το συνηθισεις πιθανως να σε ξενιζει... Ισως και να μη σου αρεσει τελικα... Οτι θα πας να "πειραξεις" κοιτα να μην ειναι μονιμο.... και να μπορεις να το αναιρεσεις η να το τροποποιησεις στα γουστα σου....
 
καλα ναι εννοειται δεν θα εβαζα μονο μπροστα ... απλα δεν ειπα κατι για πισω στο κοντακι γιατι εκει τα πραγματα ειναι ευκολα μπορω βαλω ευκολα βαρος εκει! παλι θα το προσαρμοσω να ζυγιζει στον πειρο και ισως λιγο εμπρος
 
το οπλο μου ζυγιζει ακριβως στον πειρο .. απλα θελω να το κανω πιο βαρι.. δεν εχω θεμα με την αναπηδηση... θελω να το κανω πιο σταθερο
Πάρε βέργα μολυβιού κόλλησης από υδραυλικά , κόφτη σε δύο κομμάτια στο βάρος που θέλεις για δεξιά αριστερά στις ρίγες και κόλλησε τους μαγνήτες νεοδυμίου
 
Πάρε βέργα μολυβιού κόλλησης από υδραυλικά , κόφτη σε δύο κομμάτια στο βάρος που θέλεις για δεξιά αριστερά στις ρίγες και κόλλησε τους μαγνήτες νεοδυμίου
με μαγνητικη ταινια εννοεισ?
Ο μαγνήτης νεοδυμίου είναι πολύ ισχυρός τον χρησιμοποιούν στους παλιούς σκληρούς δίσκους η μπορείς να κάνεις κάτι άλλο .Να πάρεις ένα η και δύο αορτηριουχους που τους βιδωνουν στις ρίγες . Εσύ θα κάνεις πατούρες και θα τις βιδωσεις στις μολυβενιες βέργες .Η συνδυασμό μαγνήτη αορτηριουχο.
 
Ο μαγνήτης νεοδυμίου είναι πολύ ισχυρός τον χρησιμοποιούν στους παλιούς σκληρούς δίσκους η μπορείς να κάνεις κάτι άλλο .Να πάρεις ένα η και δύο αορτηριουχους που τους βιδωνουν στις ρίγες . Εσύ θα κάνεις πατούσες και θα τις βιδωσεις στις μολυβενιες βέργες .Η συνδυασμό μαγνήτη αορτηριουχο.
μου εδωσες καλες ιδεες,σε ευχαριστω πολυ ;)
 
IMG_20210223_140858.jpgΦίλος χωρίς Facebook σκέφτεται να το πάρει για να βάψει την κάννη του .
Προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί απλά του είπα ότι σίγουρα θα θέλει τρίψιμο , πέρασμα με ασετόν , στέγνωμα , γάντια για να μην αφήσει δαχτυλιες & να έχει την κάννη να αιωρείται...

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος την ακριβή διαδικασία βαφής ?
 
View attachment 23305Φίλος χωρίς Facebook σκέφτεται να το πάρει για να βάψει την κάννη του .
Προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί απλά του είπα ότι σίγουρα θα θέλει τρίψιμο , πέρασμα με ασετόν , στέγνωμα , γάντια για να μην αφήσει δαχτυλιες & να έχει την κάννη να αιωρείται...

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος την ακριβή διαδικασία βαφής ?
Όλη τη κάννη;
 
καλα ναι εννοειται δεν θα εβαζα μονο μπροστα ... απλα δεν ειπα κατι για πισω στο κοντακι γιατι εκει τα πραγματα ειναι ευκολα μπορω βαλω ευκολα βαρος εκει! παλι θα το προσαρμοσω να ζυγιζει στον πειρο και ισως λιγο εμπρος
525 έχεις?πες λίγο λεπτομέρειες.
 
Παιδιά καλησπέρα από εμένα θέλω να μου πει κάποιος αν ξέρει αν η ηλεκτροστατική βαφή ενδείκνυται για όπλα και αν είναι καλύτερα να γίνει κεραμική βαφή. Για την κεραμική έχω ακούσει και διαβάσει ότι είναι η καλύτερη επιλογή για προστασία από τη σκουριά με την ηλεκτροστατική όμως τί παίζει;
 
Παιδιά καλησπέρα από εμένα θέλω να μου πει κάποιος αν ξέρει αν η ηλεκτροστατική βαφή ενδείκνυται για όπλα και αν είναι καλύτερα να γίνει κεραμική βαφή. Για την κεραμική έχω ακούσει και διαβάσει ότι είναι η καλύτερη επιλογή για προστασία από τη σκουριά με την ηλεκτροστατική όμως τί παίζει;
Με ηλεκτροστατική βαφονται ζάντες .
 
Back
Top