Βαφές Όπλων

Καλησπέρα κύριοι.ενας φίλος με 368 συνθετικά μέρη πριν χρόνια έκανε υδροβαφη σε κοντάκι παπιά η οποία από κακομεταχείριση ,η οποία από κακομεταχείριση σε μεγάλο ποσοστό έφυγε. .δεν είναι διατεθειμένος να ξανακάνει. Υπάρχει τρόπος αφαίρεσης της υπάρχουσας?
 
Καλησπέρα κύριοι.ενας φίλος με 368 συνθετικά μέρη πριν χρόνια έκανε υδροβαφη σε κοντάκι παπιά η οποία από κακομεταχείριση ,η οποία από κακομεταχείριση σε μεγάλο ποσοστό έφυγε. .δεν είναι διατεθειμένος να ξανακάνει. Υπάρχει τρόπος αφαίρεσης της υπάρχουσας?
Αν ψάξεις στο youtube θα βρεις πολλά βίντεο με αυτό που ζητάς. Αν δεν φοβάται να το κάνει μόνος του ας ρίξει μια ματιά. Εγώ θα πήγαινα σε μάστορα πάντως.

Ενδεικτικό βίντεο:
 
Και γω τα ιδια......ενας φιλος μου τα ειχε παραγγειλει
Καλησπερα.
Υπαρχουν διαφορα υγρα οξειδωσης μεταλου. Διοτι επι της ουσιας περι αυτου προκειται, τα οποια δημιουργουν με οξειδωση,μια μαυρη πατινα προστασιας.
Τα υγρα που χρησιμοποιουν οι οπλουργοι απλα θελουν πολλα χερια και βρασιμο μετα απο καθε χερι.
Τα υπολοιπα ειναι για μικροεπισκευες.
Εγω ειχα ενα gun blue της Hoppe's .

Aν δεν απατωμαι και το παρακατω κατι αναλογο θα ειναι.
Δεν νομιζω να ειναι μπογια.

https://www.tacticalshop.gr/υγρή-βαφή-όπλων-super-blue-liquid-gun-blue
 
Καλησπερα.
Υπαρχουν διαφορα υγρα οξειδωσης μεταλου. Διοτι επι της ουσιας περι αυτου προκειται, τα οποια δημιουργουν με οξειδωση,μια μαυρη πατινα προστασιας.
Τα υγρα που χρησιμοποιουν οι οπλουργοι απλα θελουν πολλα χερια και βρασιμο μετα απο καθε χερι.
Τα υπολοιπα ειναι για μικροεπισκευες.
Εγω ειχα ενα gun blue της Hoppe's .

Aν δεν απατωμαι και το παρακατω κατι αναλογο θα ειναι.
Δεν νομιζω να ειναι μπογια.

https://www.tacticalshop.gr/υγρή-βαφή-όπλων-super-blue-liquid-gun-blue
Το εχω χρησιμοποιησει και αυτο....δεν κανει δουλεια...ειναι μονο για μικροεκδορες ή μικρα τεμαχια! Αυτες που χρησιμοποιουν οι οπλουργοι ...ειναι "χτισιμο" (ας μου επιτραπει η εκφραση) σε καθε χερι....
 
Σε καθε περιπτωση μποριτε να ρωτησετε τηλεφωνικα αν προκειται για υγρο οξειδωσης ή για μπογια.
Ολα τα υγρα οξειδωσης πανω κατω τα ιδια ειναι,για μικροεπισκευες.
Θελει πριν καλοκαθαρισμα απο λαδια κλπ.
Κανει για ολα τα σιδηρουχα μεταλα πλην ονοξειδωτων
 
Το εχω χρησιμοποιησει και αυτο....δεν κανει δουλεια...ειναι μονο για μικροεκδορες ή μικρα τεμαχια! Αυτες που χρησιμοποιουν οι οπλουργοι ...ειναι "χτισιμο" (ας μου επιτραπει η εκφραση) σε καθε χερι....
Φιλε το ανεφερα.
Ειναι για μικροεπισκευες, μια και τα παιδια ειπαν δεν βρισκουν Ελλαδα.
Ξερω ακριβως πως βαφουν επαγγελματικα, αλλα και τι χρησιμοποιουν.
Αλλο αυτο ειναι αλλο θεμα .
 
Back
Top