Αυτοάμυνα στο σπίτι

Κύριε Νίκο είναι και αυτό που λέτε αλλά τις περισσότερες φορές θα μπει για να κλέψει και σπάνια θα προβεί σε τέτοια πράξη εκτός αν είναι απομακρυσμένο το σπίτι υπάρχει ησυχία τότε ναι μπορεί να γίνει αυτό που λέτε
Είναι να μην σου τύχει παντος
 
Για καλο στο σπιτι βραδυ δεν θα μπει....
Οποτε εαν προλαβω....ο μαυρος χαρος τον εφαγε....και οσες μπορεσω θα του ριξω....ή θα πρεπει να τον
λυπηθω ??
Μηπως πρεπει να περιμενω να με δεσει....και να με απειλη οτι θα βιαση την γυναικα μου εαν δεν του
πω που ειναι το κομποδεμα ??
Η να περιμενω να κανει κακο στα παιδια μου ??
Δεν ξερεις μεχρι που μπορει να το φτασει....και ουτε θελω να μαθω....
Αν προλαβω....τον αλφαδιασα χωρις δευτερη κουβεντα....Και ας μου πει μετα ο δικαστης τι θα εκανε στην
θεση μου !!!
Ο σοφος λαος μας λεει....''καλιο η μανα του φονια , παρα του σκοτωμενου''....

ΥΓ. Φανταστειτε μονο την σκηνη....εσυ δεμενος...και ο αλλος να βιαζει την γυναικα σου !!
Εξω και μακρια απο ολους αυτη η καταρα !!
Στη κρατική νομοθεσία να το πεις. Κούφια η ώρα, αν συμβεί, ο Θεός να φυλάει, θα πας φυλακή και βαθιά μάλιστα.
Αυτό σχολίασα προηγουμένως.
Τι όπλο έχω εγώ και τι οι άλλοι....
 
Φανταστειτε μονο την σκηνη....εσυ δεμενος...και ο αλλος να βιαζει την γυναικα σου !
Φαντασιωνεσαι που φαντασιωνεσαι δεν βάζεις ένα μουναρο να βιάζει εσένα και να φωνάζεις στην γυναίκα σου άμα τους πεις που είναι τα λεφτά θα φας ντουφεκια με 2,05Χ40 nikel N2!
 
Φαντασιωνεσαι που φαντασιωνεσαι δεν βάζεις ένα μουναρο να βιάζει εσένα και να φωνάζεις στην γυναίκα σου άμα τους πεις που είναι τα λεφτά θα φας ντουφεκια με 2,05Χ40 nikel N2!
Εγώ φαντάζομαι ένα πηγάδι που θα το ξέρω μόνο εγώ και ότι ο κλέφτης δε θα έχει παρέα και θα είναι μοναχικός.
 
Για καλο στο σπιτι βραδυ δεν θα μπει....
Οποτε εαν προλαβω....ο μαυρος χαρος τον εφαγε....και οσες μπορεσω θα του ριξω....ή θα πρεπει να τον
λυπηθω ??
Μηπως πρεπει να περιμενω να με δεσει....και να με απειλη οτι θα βιαση την γυναικα μου εαν δεν του
πω που ειναι το κομποδεμα ??
Η να περιμενω να κανει κακο στα παιδια μου ??
Δεν ξερεις μεχρι που μπορει να το φτασει....και ουτε θελω να μαθω....
Αν προλαβω....τον αλφαδιασα χωρις δευτερη κουβεντα....Και ας μου πει μετα ο δικαστης τι θα εκανε στην
θεση μου !!!
Ο σοφος λαος μας λεει....''καλιο η μανα του φονια , παρα του σκοτωμενου''....

ΥΓ. Φανταστειτε μονο την σκηνη....εσυ δεμενος...και ο αλλος να βιαζει την γυναικα σου !!
Εξω και μακρια απο ολους αυτη η καταρα !!
Άλλη σοφή παροιμία:΄΄καλύτερα να σε συνοδεύσουν χωροφύλακες παρά παππάδες!!''.
 
Κύριε Νίκο είναι και αυτό που λέτε αλλά τις περισσότερες φορές θα μπει για να κλέψει και σπάνια θα προβεί σε τέτοια πράξη εκτός αν είναι απομακρυσμένο το σπίτι υπάρχει ησυχία τότε ναι μπορεί να γίνει αυτό που λέτε
Είναι να μην σου τύχει παντος
Το να σου κάνει ΦΡΙΚΤΑ βασανιστήρια όμως για να αποκαλύψεις πού έχεις τις υποτιθέμενες χρυσές λίρες είναι πιθανό!! :mad:
 
Στη κρατική νομοθεσία να το πεις. Κούφια η ώρα, αν συμβεί, ο Θεός να φυλάει, θα πας φυλακή και βαθιά μάλιστα.
Αυτό σχολίασα προηγουμένως.
Τι όπλο έχω εγώ και τι οι άλλοι....
Δυστυχώς το ελληνικό κράτος προστατεύει τον εισβολέα και όχι τον νοικοκύρη!!
 
Φαντασιωνεσαι που φαντασιωνεσαι δεν βάζεις ένα μουναρο να βιάζει εσένα και να φωνάζεις στην γυναίκα σου άμα τους πεις που είναι τα λεφτά θα φας ντουφεκια με 2,05Χ40 nikel N2!

Δεν φαντασιωνομαι τιποτα....οπως δεν ειναι στην φαντασια μου που ο κλεφτης βιασε 80 χρονων
γυναικα....ουτε στην φαντασια μου ειναι οτι βιαζουν παιδακια ....
Την τουφεκια αυτος θα την φαει....και θα ειναι με οτι βρω μπροστα μου....αρκει να προλαβω...
Ειπα και πριν....Μακρια απο ολους αυτη η καταρα φιλαρα μου !!!
 
Δυστυχώς το ελληνικό κράτος προστατεύει τον εισβολέα και όχι τον νοικοκύρη!!

Το Ελληνικο κρατος το γνωριζει αυτο.... και εγω...
Δυστυχως δεν μου αφηνει αλλη επιλογη απο το να παρω τον νομο στα χερια μου μεχρι να κατσει η
ασχημη σε καποιον αεροπαγιτη και να σοβαρευτει αλλαζοντας την νομοθεσια !!!
 
Κύριε Νίκο είναι και αυτό που λέτε αλλά τις περισσότερες φορές θα μπει για να κλέψει και σπάνια θα προβεί σε τέτοια πράξη εκτός αν είναι απομακρυσμένο το σπίτι υπάρχει ησυχία τότε ναι μπορεί να γίνει αυτό που λέτε
Είναι να μην σου τύχει παντος

Δεν ξερεις ποτε Χαρη μου τι εχει στο μυαλο του....και μεχρι που μπορει να το φτασει !!!
Εδω που μενω κομματι δυσκολο να συμβει κατι τετοιο....Αλλα εαν εμενα Αθηνα η στα περιχωρα αυτης
το ενα οπλο θα ηταν μονιμα διπλα στο κρεβατι μου !!!
Εμεινα 20 μερες στο σπιτι της αδελφης μου στην Κυψελη.....Μουρλαθηκα....διπλες κλειδαριες ασφαλειας
η κατω πορτα της πολυκατοικιας δεν ανοιγει εαν δεν μιλησει πρωτα στο θυροτηλεφωνο.....και βεβαια
για την αδελφη μου ειναι τροπος ζωης πλεον..
Σκεψου τωρα εμενα πως τα εβλεπα ολα αυτα...εχοντας συνηθισει να κοιμαμαι με τα κλειδια επανω
στην εξωποτρα του σπιτιου....και τα κλειδια του αυτ/του επανω στον διακοπτη...
Δεν κρινω τον τροπο ζωης στις μεγαλες πολεις.....Αλλα λεω τι θα εκανα εαν ζουσα εκει !!
Και οπως ειπες...να μην σου τυχει φιλε μου !!!
 
Δεν είναι που δεν ξέρουν οι εκατοντάδες νομικοί του κράτους τι πρέπει να κάνουν, αλλά όπως αντίστοιχα και με τη φοροδιαφυγή κάποιους λόγους έχουν που δεν το κάνουν. Άλλους τους κατανοώ, άλλους όχι.
Χρειάζεται και τόλμη. Και αυτή έχει "κόστος".
 
Άμα δεν κάτσει στραβή σε κανά μεγαλοσχημο πολιτικο, δε θα αλλάξει τίποτα. Αλλά αυτό δεν πρόκειται να γίνει γιατί φρουρουνται καλά και τους λαθρομετανάστες και τους γύφτους δεν τους αγγίζει κανείς.
 
Απλά τα πράγματα.
10 χρόνια για κλεψιμο, 20 για ληστεία ΧΩΡΙΣ αναστολή και αν ξανακούσουμε πέσιμο να μου το πείτε..
Γιατί δεν το κάνουν να ισχύει?
Δεν ξέρω...
Στην Σαουδική Αραβία είναι ανύπαρκτα σχεδόν τα φαινόμενα κλοπών -ληστειών
καί γενικά παραβατικότητας .
Γιατί άραγε ;
 
Στην Σαουδική Αραβία είναι ανύπαρκτα σχεδόν τα φαινόμενα κλοπών -ληστειών
καί γενικά παραβατικότητας .
Γιατί άραγε ;
Γιατί σε ρωτάνε με ποιό χέρι έκλεψες ... οι δεξιόχειρες λένε το αριστερό ... μετά το ψάχνουν στα σκουπίδια.
 
Στην Σαουδική Αραβία είναι ανύπαρκτα σχεδόν τα φαινόμενα κλοπών -ληστειών
καί γενικά παραβατικότητας .
Γιατί άραγε ;

Γιατί σε ρωτάνε με ποιό χέρι έκλεψες ... οι δεξιόχειρες λένε το αριστερό ... μετά το ψάχνουν στα σκουπίδια.

Ακριβως....το εχω ζησει...και ξερω....Γιατί.....για τους βιασμους....εκει να δεις...τολμαει κανεις να βιασει
γυναικα η παιδι ??
Το κεφαλι του θα κανει ''παρελαση'' την Παρασκευη στην πλατεια....
Αλλα τι να λεμε τωρα....απολυτιστος κοσμος....χωρα τριτου κοσμου....δεν ειναι πολιτισμενοι σαν και
εμας !!!:p:confused:
 
Στην Σαουδική Αραβία είναι ανύπαρκτα σχεδόν τα φαινόμενα κλοπών -ληστειών
καί γενικά παραβατικότητας .
Γιατί άραγε ;
Επειδη δεν θα τους ταιζουν μετα στην φυλακη με ανεσεις και φρου φρου
Δεν θα πληρωνει το θυμα και την διαμονη τους μετα που τον εκλεψαν
Δεν ειναι τα ισοβια 10 χρονακια με καλη διαγωγη

Ουτε θα μπει φυλακη αμα του την αναψει
Εκει εαν δεν τον φαει ηδη ο ιδιοκτητης και τον πιασουν θα του κοψουν το χερι η οτι αλλο απλωσε…..
 
Το να σου κάνει ΦΡΙΚΤΑ βασανιστήρια όμως για να αποκαλύψεις πού έχεις τις υποτιθέμενες χρυσές λίρες είναι πιθανό!! :mad:
Δεν χρειάζεται να σου κάνει κάτι....
Και στο πληθυντικό να μου μιλάει και το καλύτερο παιδί να ειναι αν μπαίνει σπίτι μου χωρίς την άδεια μου πρέπει να φεύγει για ταξίδι μακρινό.

Οι άνθρωποι έχουμε οικογένειες.
Παιδιά γυναίκες και κάνα δυο κατοστάρικα στον κουμπαρά δεν μπορεί να μπαίνει ο άλλος να τα πάρει και να μπαίνει σε κίνδυνο η οικογένεια για τα ψιλά.
 
Back
Top