Ατσάλινα σκάγια(φυσίγγια)

Επειδη φτάσαμε στην έναρξη, παρακαλώ όσοι έχετε εμπειρίες απο ατσάλινα του εμπορίου ας μας γράψετε τι είδατε.
Είτε απο δοκιμές είτε στο κυνηγι απο φυσιγγια του εμπορίου.
Κατασκευαστή, φυσίγγι/ νούμερο σκάγια, όπλο/ αυλό, τσοκ, απόσταση, άνοιγμα ωφέλιμης τουφεκιάς (ή συγκέντρωση %) και οτι άλλο χρήσιμο.
Ακόμη και τι είδατε στα ράφια ή τι φτιάχνουν Έλληνες κατασκευαστές μαζι με τιμές.
 
Επειδη φτάσαμε στην έναρξη, παρακαλώ όσοι έχετε εμπειρίες απο ατσάλινα του εμπορίου ας μας γράψετε τι είδατε.
Είτε απο δοκιμές είτε στο κυνηγι απο φυσιγγια του εμπορίου.
Κατασκευαστή, φυσίγγι/ νούμερο σκάγια, όπλο/ αυλό, τσοκ, απόσταση, άνοιγμα ωφέλιμης τουφεκιάς (ή συγκέντρωση %) και οτι άλλο χρήσιμο.
Ακόμη και τι είδατε στα ράφια ή τι φτιάχνουν Έλληνες κατασκευαστές μαζι με τιμές.
Πρωσοπικα τους ελληνες ατσαλινους τους φοβαμε ακομα ειναι νωρις αν και δεν ακουστικε κατι γτ δε τα δουλεβει και κανεις απ οτι ξερω τα εχουνε μαζιτους οι κυνηγοι αλλα βαρανε μολυβι και μη μου πει κανεις δεν ειναι ετσι τους αμερικανους δε τους φτανει κανεις λογο εμπειριας θες λογο πυριτιδας θες αλλα πολυ ακριβα εγω παντως θα δουλεψω μπασιερι παλι απλα ειναι πιο γρηγωρα και πιο σφιχτα
 
Θα με ''θυμηθειτε''......με τα αταλινα σκαγια......θα κλαψουνε ''μανουλες''.....ειμαστε πολυ πισω στο
θεμα.....ατσαλινα σκαγια..... ;)
Φυσικά, άλλο είναι να έχουμε απογοητεύσεις και τουφεκιές στο γάμο του καραγκιόζη και άλλο κατασχέσεις (όπλων, αυτοκινήτων κτλ), συλλήψεις και αυτόφορο στους "υδροβιότοπους", τις λούτσες και τους γύρω δρόμους, αν μας σταματήσει ο (έστω υπερβολικός αλλα κάνοντας τα προβλεπόμενα) δασικός ή ο θηροφύλακας.
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ :
1. Υπαρχει επίσημη ανακοίνωση για το τι ισχύει σήμερα και για ποιες περιοχές;
2. Η γενίκευση "ατσάλινα παντού" σε ...βρεγμένα θα νομοθετηθεί με νεότερο;
 
1. Υπαρχει επίσημη ανακοίνωση για το τι ισχύει σήμερα και για ποιες περιοχές;
2. Η γενίκευση "ατσάλινα παντού" σε ...βρεγμένα θα νομοθετηθεί με νεότερο;
Μεγαλη κουβεντα αυτη Σπυρο.Ατσαλινα σε υδροβιοτοπους....Μαλιστα....
Υπαρχει δηλαδη περιπτωση να εισαι γκιολα και να εχει χαρακτηριστει
αρχαιολογικος χωρος?Εξω ετσι και πατησες το ποδαρακι σου σε λακουβα
με νερο διπλα στον δρομο και κρατας οπλο χωρις ατσαλια κατεβαινουν
με τις βαζελινες τα παλικαρια.Εδω ειμαστε λιγο αχταρμας ακομα.Ιδωμεν!!
Παρε ατσαλια μαζι σου,να εχεις το κεφαλι σου ησυχο θα ελεγα εγω...
 
Μεγαλη κουβεντα αυτη Σπυρο.Ατσαλινα σε υδροβιοτοπους....Μαλιστα....
Υπαρχει δηλαδη περιπτωση να εισαι γκιολα και να εχει χαρακτηριστει
αρχαιολογικος χωρος?Εξω ετσι και πατησες το ποδαρακι σου σε λακουβα
με νερο διπλα στον δρομο και κρατας οπλο χωρις ατσαλια κατεβαινουν
με τις βαζελινες τα παλικαρια.Εδω ειμαστε λιγο αχταρμας ακομα.Ιδωμεν!!
Παρε ατσαλια μαζι σου,να εχεις το κεφαλι σου ησυχο θα ελεγα εγω...
Μακάρι να πήγαινα, αλλά δεν προέκυψε παρέα.
Πιο πολύ τα γράφω για την ενημερωση όλων. Έστω και ένας να ...γλυτώσει την ταλαιπωρία και την οδύνη, κέρδος θα είναι για όλους μας στο HL.
 
Παιδες....το σφουγκαρισμα και πλυσιμο πιατων το τελειωσα.....μην ρωτατε........ξεσκονισα πριν το
σφουγκαρισμα.....με τοση παντοφλα που εχω φαει....εγινα Αριστη νοικοκυρουλα !!!!! .yel.

Μου εκανε ''κλικ''........δεν ειχα τι να κανω.....και ''επιασα'' τα ατσαλινα......και ο Θεος βοηθος......
και η Παναγια στο πλαι μου.....μηπως και καταφερω και βγαλω τουφεκια με αξιοπρεπεια!!!

Αυριο ....πρωτα ο θεος ....θα σας εχω νεα !!!;) :)

ΥΓ. '' Κολλητε'' μην με ρωτησεις για διατρηση.....θα γινουμε απο δυο χωριά - χωριάτες!!! :D
 
Παιδες....το σφουγκαρισμα και πλυσιμο πιατων το τελειωσα.....μην ρωτατε........ξεσκονισα πριν το
σφουγκαρισμα.....με τοση παντοφλα που εχω φαει....εγινα Αριστη νοικοκυρουλα !!!!! .yel.

Μου εκανε ''κλικ''........δεν ειχα τι να κανω.....και ''επιασα'' τα ατσαλινα......και ο Θεος βοηθος......
και η Παναγια στο πλαι μου.....μηπως και καταφερω και βγαλω τουφεκια με αξιοπρεπεια!!!

Αυριο ....πρωτα ο θεος ....θα σας εχω νεα !!!;) :)

ΥΓ. '' Κολλητε'' μην με ρωτησεις για διατρηση.....θα γινουμε απο δυο χωριά - χωριάτες!!! :D
Τι πειραμα εκανες εκει?
 
Setup?Eιναι αναγκη να σε σημαδευει στο κεφαλι?Τοση πλατη εχεις.yel.

Εγω τρωω τις παντοφλιες.....εσυ ''παλαβωσες'' βρε φιλαρα!!! :oops:

Ειναι δυνατον να δωσω σεταπ.....που δεν εχω δοκιμασει ??

Κανε λιγη υπομονη....αν ''βγει'' η τουφεκια....θα ειναι θανατος......στο υπογραφω.;):)

ΥΓ. Εχω καμπουρα.....και η ρουφιανα ολο το κεφαλι βρισκει!!!.sarcastic.
 
2,20 σουλφαμιδόσκονη Χ 36 μπίλιες ρουλεμάν +1,5 λιναρόσπορο τριμμένο στο γουδοχέρι

Ντοκτορ.....''μαζεψε'' τον....δεν θα με αφησει να κανω ''δουλεια''.....!!!.sarcastic.

Να αγιασει το χερι σου....τετοια σεταπ θελει....μηπως και χαλαρωσει!!!! .big smile.
 
Να καταλαβαιναμε το σκεπτικο της γεμισιας απλα.
Να καναμε και καμια προβλεψη συγκεντρωσης .big smile.

Λοιπον ''ΑΚΟΥ''......Δεν σου λεω τιποτα πριν τελειωσω τις δοκιμες....για να ''χαλαρωσεις'' σου λεω οτι
ειμαι πολυ χαμηλα ακομα.....Η καλυτερη τουφεκια που εχω βγαλει με Μ92ς σε Ν4 ειναι ενα 60% στα
30 μετρα με 5 αστρα ( κυλινδρο ).

Εχω ''στοχο'' το 80% που θεωρω οτι θα εχει καποια αξιοπρεπεια....αυτα...και μην ρωτας τιποτα αλλο.:)
 
Εαν στο σκεπτικο σου εχεις...(ατσαλι=υδροβια αρα υγρασια) δεν θα περασεις ποτε το 65%

Καλα.....''τραγουδα''.........ας πιασω το ποσοστο που θελω με την Μ92ς.....και ξερω τι πρεπει να κανω στην
συνεχεια.....Μην ξεχνας , 1ον ειμαι σε νησι με υγρασια 100%.....2ον....εχω και Τεκνα !!! ;) :)
 
Back
Top