Αστεία-Περίεργα-Ενδιαφέροντα Βίντεο & Φωτό - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Και οι Γερμανοί, Γάλλοι Αμερικάνοι διαπρέπουν στην Ελλάδα με τις business τους, χωρίς καν να ξενιτευτούν.
Ακόμα καλύτερα ;)

Κάποια λίστα με τις μετατροπές που έκανε υπάρχει ;
Σε καμιά περίπτωση δεν τον υποτιμώ, απλά θέλω να δω τις μετατροπές.
Θέμα απορρήτου δεν υπάρχει γιατί οι Αμερικάνοι τις ξέρουν ήδη ...
Αν δεν κάνω λάθος η πατέντα της colt για την οικογένεια AR 15 (M16, M4.....) έχει λήξει εδώ και χρόνια γι'αυτό και οι εκατοντάδες κλώνοι. Το σχόλιο μου δεν έγκειται στην ορθότητα και την καινοτομία του συγκεκριμένου πρωτότυπου αλλά στην αντικειμενική εξέταση της υποψηφιότητας.
 
Πάντως και το G3 , καλά ρυθμισμένο και συντηρημένο, γ...ει κουκους άσχετα με τα σύγχρονα παιχνίδια.
Υπάρχει ένα τέτοιο στο Πολεμικό μουσείο.Ολα τα άλλα,στα 400 μέτρα χάνουν 5 κολώνες της ΔΕΗ.
 
Υπάρχει ένα τέτοιο στο Πολεμικό μουσείο.Ολα τα άλλα,στα 400 μέτρα χάνουν 5 κολώνες της ΔΕΗ.
Έχω δει πολλά περισσότερα κατά την αρχαιότητα στην ΣΕΑΠ, αλλά και στο ΚΕΑΠ. Δεν είναι τυχαίο ότι χρησιμοποιούνται σαν τουφέκια ακροβολιστη, αναγκα....
 
Πάντως και το G3 , καλά ρυθμισμένο και συντηρημένο, γ...ει κουκους άσχετα με τα σύγχρονα παιχνίδια.
Ακομη και ετσι ειναι ενα συστημα με συχνες βλαβες και φθορες
Σκεψου οτι το επανατατικο ελατηριο στηριζεται με πλαστικο δακτυλιδι
Σπαει αυτο και το οπλο ειναι αχρηστο
Μετα απο χιλιαδες σφαιρες παντως με g3 θεωρω οτι ειναι ξεπερασμενο σε πολλους τομεις και θα επρεπε να αποσυρθει πριν πολλα χρονια
 
Υπάρχει ένα τέτοιο στο Πολεμικό μουσείο.Ολα τα άλλα,στα 400 μέτρα χάνουν 5 κολώνες της ΔΕΗ.
Πριν πας για βολές πέρναγες πρώτα από το ΚΨΜ γιατί εκείνο το ξανθό το υγρό που είναι μέσα σε τσιγκακια δεν είναι νερό
Γιατί το G3 δεν παίρνει Λαμπρο φυσίγγια να ρίξεις εκεί το φταίξιμο
 
Εσύ καλά έκανες και το έβαλες, άλλωστε σχεδόν ενδιαφέρον είναι. Κρίμα για τον άνθρωπο (οπλοποιό) που δεν ήξερε ποιούς έπρεπε να λαδώσει.
Τα υπόλοιπα, περί καλύτερου-ελαφρότερου και φτηνότερου ταυτόχρονα είναι απλά ....μπλέ.
 
Πριν πας για βολές πέρναγες πρώτα από το ΚΨΜ γιατί εκείνο το ξανθό το υγρό που είναι μέσα σε τσιγκακια δεν είναι νερό
Γιατί το G3 δεν παίρνει Λαμπρο φυσίγγια να ρίξεις εκεί το φταίξιμο
Το 99 σε βολή που παρακολουθούσε ο Ταξίαρχος στην Ξάνθη, είχανε φέρει 10 Α3 στην λαδόκολλα.Πεφτανε οι 10ημερες τιμητικές βροχή.Εδω και κάμποσο καιρό με το Τikka t3 left 308win με Sako δεν έχω κανένα θέμα.Τα Μ1 στο κέντρο ήταν φαρμάκι,τα g3 στις μονάδες ήταν ρόπαλα.
 
Το 99 σε βολή που παρακολουθούσε ο Ταξίαρχος στην Ξάνθη, είχανε φέρει 10 Α3 στην λαδόκολλα.Πεφτανε οι 10ημερες τιμητικές βροχή.Εδω και κάμποσο καιρό με το Τikka t3 left 308win με Sako δεν έχω κανένα θέμα.Τα Μ1 στο κέντρο ήταν φαρμάκι,τα g3 στις μονάδες ήταν ρόπαλα.
Είναι γεγονός ότι στις μονάδες ορισμένοι τα κατέστρεψαν ούτε γκλίτσες να ήταν
 
Το 99 σε βολή που παρακολουθούσε ο Ταξίαρχος στην Ξάνθη, είχανε φέρει 10 Α3 στην λαδόκολλα.Πεφτανε οι 10ημερες τιμητικές βροχή.Εδω και κάμποσο καιρό με το Τikka t3 left 308win με Sako δεν έχω κανένα θέμα.Τα Μ1 στο κέντρο ήταν φαρμάκι,τα g3 στις μονάδες ήταν ρόπαλα.
Πάντως σε μας τα FN κελαιδουσαν1626112607692.png
 
γνώρισα έναν που ήταν ελεύθερος σκοπευτής με FN, μου μίλησε για βολές στα 2400μ....
πως σας ακούγεται? έχετε άποψη?
Παραμύθι...

Πάνω από 600 μέτρα και αυτό με διοπτρα μόνο.
Ρυθμισμενη απόλυτα στον χείριστη και μάλιστα ικανό.
Μετά απο αυτά τα μέτρα πέφτει ραγδαία η βολίδα.
Φαντάσου το μέγιστο που φτάνει η βολίδα είναι τα 3600 περιπου και αυτό με βολή από γωνιά 45 μοιρών.
 
Για τον ελληνικο στρατο δεν μπορω να πω αποψη

Για το οπλο η αποψη μου ειναι οτι ειναι πολυ ευθυβολο οπλο αλλα καπως ιδιοτροπο ειδικα στο πολυβολο του

Για την αποσταση
Εαν μιλουσε για σφαιρα 7.62 ακομη κ εξειδικευμενη ειναι κατι πραγματικο απιστευτο
Για .050 και απο ατομα εξειδικευμενα με ταλεντο και χρονια εκπαιδευσης ισως ειναι εφικτη
Αυτα τα ατομα ειναι λιγα
Τα 2400 παρα πολλα
Δεν εξετεζουμε εαν θα παει εκει η σφαιρα
Αλλα την τεχνικη βολης που ειναι μια επιστημη μονη της οταν ξεπερνας τα μισα μετρα απο αυτα που σου χει πει.....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top