Απογοήτευση μεγάλη

Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα. Αγόρασα πέρσυ μια Benelli Rafaello black . Λοιπόν δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος στις τουφεκιές που βγάζει στο λαγό. Φοράω τσοκ μαμά 3*.Νιώθω ότι δεν παίζει καλά τα πιο βαριά φυσέκια. Νιώθω ότι ρίχνω αβολίδοτα. Μου έχουν φύγει λαγοί οι οποίοι πιο παλιά που είχα την Franchi του πατέρα μου ,δεν υπήρχε περίπτωση να μην τους πιάσω. Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει???
Ευχέλαιο!
 
Συναδερφε
Κατι ασχετο με το οπλο
Αλλα πεζει ρολο στην αστοχια
Στο κυνηγι τιυ λαγου καβαλα εισαι νεος; Κυμηγουσες παλια καρτερι και φετος το γυρισες στον κρητικο ιχνηλατη και καβαλα στο σκυλι;
Οι επιτυχιες σου με το παλιο οπλο ηταν με τον ιδιο τροπο κυνηγιου η ηταν με καρτερισιο λαγοκυνηγι;
ΔΕΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΦΙΛΕ. ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΕ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΚΥΝΗΓΑΩ . 28 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΜΑΙ
 
Πόσα χρόνια κυνηγάς με ιχνηλάτη?
οσα χρόνια θυμάμαι τον εαυτό μου. Πάντα είχα βέβαια και άλλες ράτσες. Από μπίγκλ κουρτσχααρ και γκεκάκια έχω μεινει πολύ εντυπωσιασμένος. Κυνηγάνε μεχρι την ώρα που θα φύγω. Από την άλλη, τα σκηνικά που έχω δει απο κρητικό ιχνηλάτη, κατά τη γνώμη μου δεν θα τα δώ εύκολα απο αλλη ράτσα. Απλά ο κρητικός ειναι παράξενος χαρακτήρας σκύλου. (ζηλέυει, κυνηγάει μακριά αν 'εχεις αλλα σκυλιά μαζι, κτλ)
 
ΔΕΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΦΙΛΕ. ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΕ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΚΥΝΗΓΑΩ . 28 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΜΑΙ
Υπαρχει λογος που σε ρωτησα
Σε καρτερι δεν εχω αστοχησει ποτε σε λαγο
Φερμαριστους και πετακτους καβαλα πολλους
Φετος 4 λαγους που εβγαλα σε τρεις κυριακες δεν εχω ριξει καν
Οι δυο ηταν φερμαριστοι

Ειναι πολυ πιο αγχωδεις η βολη και γρηγορη, εχεις τα σκυλια κοντα και το πυκνο η το αναγλυφο στην μεση

Συνηθως τα παιδια που απο καρτερι πανε μετα καβαλα ριχνουν ψηλα η πισω στο λαγο

Παμε παρακατω
 
Back
Top