Απογοήτευση μεγάλη

Σ
Μπορεί να χρειάζεται απλά αλλαγή της φλαντζας στο κοντάκι..... αλλά αυτό μπορείς να το δεις μόνο αν κάνεις αυτά που σου είπαν πιο πάνω. Μια χαρά είναι το όπλο που πήρες.... και σκοτώνει και τα πάντα κάνει..... διάβασε περισσότερα στο forum και θα βρεθεί λύση.... μόνο απογοήτευση δε χρειάζεται.....
Έχω σκοτώσει τσίχλες τριγωνια πέρδικα μπεκάτσα και κοτσύφια. Αλλά σε πιο λίγο πιο βαριά φυσέκια οπως του λαγού δεν το "νιώθω " το όπλο
 
Φίλε ακριβώς όπως τα λες. Πάω και τσίχλα αλλά για περπατητο. Εγώ κυνηγάω με κρητικό ιχνηλάτη. Άρα κοντά στο σκύλο έχω μάθει από μικρός να κυνηγάω και εγώ. Άρα οι τουφεκιές μου είναι πάντα προσεκτικές. Θέλω να αγοράσω τσοκ BRAIN .
Την αγορά after market,καλύτερα αστην για μετά...
 
Φίλε πάνω από όλα η ηρεμία.Ωραία δηλαδή πας και αγοράζεις ένα όπλο και λες ωχ αμάν τι διάολο θα πρέπει να διαμορφώσω πάνω του για να κάνει βασικά πράγματα όπως μια τουφεκιά με εμβέλεια 20 μέτρων. Πειστική αρχιδατη τουφεκιά δλδ δεν θα δω αν δεν του ρίξω πάνω της Παναγίας τα μάτια. Είτε κοντάκια η τσοκ.
Στα 20 μέτρα και με γαρμπιλι να έριχνες,αν ήσουν πάνω στο θήραμα,θα είχες αποτέλεσμα!!
Κοίτα το πρόβλημα από το "Α"!
Μην πας στο "Ω"!
Θέλει με την σειρά!
Δεν χρειάζεται να ρίχνεις την "Άρτα και τα Γιάννενα"!
Μην προσπαθείς να κρύψεις το οποίο πρόβλημα,λύσε το!
Θα την βρεις την άκρη,μην απογοητευεσαι!
 
Σ

Έχω σκοτώσει τσίχλες τριγωνια πέρδικα μπεκάτσα και κοτσύφια. Αλλά σε πιο λίγο πιο βαριά φυσέκια οπως του λαγού δεν το "νιώθω " το όπλο
Αυτό ακριβώς σου είπαν οι συνάδελφοι μέχρι τώρα..... έχεις τουφεκισει φτερωτά θηράματα και πιθανόν το όπλο σου να ψιλοτουφεκαει....αν έχεις σταθερή επωμιση και είσαι φυσιολογικός από θέμα σωματοτυπου θα βρεθεί λύση σχεδόν ανεξοδα....
 
Σ

Έχω σκοτώσει τσίχλες τριγωνια πέρδικα μπεκάτσα και κοτσύφια. Αλλά σε πιο λίγο πιο βαριά φυσέκια οπως του λαγού δεν το "νιώθω " το όπλο
Ακουμπά τα δύο όπλα σε μια επίπεδη επιφάνεια,πχ ένα τραπέζι,με τις ρίγες στην επιφάνεια αυτή.Βαλτα δίπλα δίπλα με νοητό άξονα τις σκανδάλες.Προσπαθησε να εντοπίσεις διαφορές σε μήκος,κλίσεις,αποστάσεις...Πριν απ' όλα κοίτα να βγάλεις τα σεμεδακια της μαμάς!
 
μιχαλη...σου εχω στειλει μηνυμα....παρε να σε ρωτησω 2 πραγματα ....ισως δε χρειαζεται να πειραξεις κατι..
Εσύ, τώρα που σε βρήκα,πολύχρονος για την ονομαστική σου γιορτή! Υγεία σε σένα και την οικογένειά σου!
 
Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα. Αγόρασα πέρσυ μια Benelli Rafaello black . Λοιπόν δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος στις τουφεκιές που βγάζει στο λαγό. Φοράω τσοκ μαμά 3*.Νιώθω ότι δεν παίζει καλά τα πιο βαριά φυσέκια. Νιώθω ότι ρίχνω αβολίδοτα. Μου έχουν φύγει λαγοί οι οποίοι πιο παλιά που είχα την Franchi του πατέρα μου ,δεν υπήρχε περίπτωση να μην τους πιάσω. Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει???
Το πιθανότερο ότι το τουφέκι ρίχνει αλλού από εκεί που ξαμώνεις βαλε ένα χαρτί και ρίξε ένα σκοπευτικο μονοβολο να δεις που πάει όσο για τα βαριά φυσιγγια δεν είναι και το καλύτερο των μπενελι και ούτε χρειαζοντε
 
Φίλε πάνω από όλα η ηρεμία.Ωραία δηλαδή πας και αγοράζεις ένα όπλο και λες ωχ αμάν τι διάολο θα πρέπει να διαμορφώσω πάνω του για να κάνει βασικά πράγματα όπως μια τουφεκιά με εμβέλεια 20 μέτρων. Πειστική αρχιδατη τουφεκιά δλδ δεν θα δω αν δεν του ρίξω πάνω της Παναγίας τα μάτια. Είτε κοντάκια η τσοκ.
Και διακόσιες χιλιάδες ευρώ να δώσεις ,αν το κοντάκι δεν είναι στα μέτρα σου το ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις.
 
Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα. Αγόρασα πέρσυ μια Benelli Rafaello black . Λοιπόν δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος στις τουφεκιές που βγάζει στο λαγό. Φοράω τσοκ μαμά 3*.Νιώθω ότι δεν παίζει καλά τα πιο βαριά φυσέκια. Νιώθω ότι ρίχνω αβολίδοτα. Μου έχουν φύγει λαγοί οι οποίοι πιο παλιά που είχα την Franchi του πατέρα μου ,δεν υπήρχε περίπτωση να μην τους πιάσω. Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει???
Να πω μια λύση;
 
Φίλε ακριβώς όπως τα λες. Πάω και τσίχλα αλλά για περπατητο. Εγώ κυνηγάω με κρητικό ιχνηλάτη. Άρα κοντά στο σκύλο έχω μάθει από μικρός να κυνηγάω και εγώ. Άρα οι τουφεκιές μου είναι πάντα προσεκτικές. Θέλω να αγοράσω τσοκ BRAIN .
Aφου κυνηγάς κοντά στο σκύλο άνοιξε τσοκ μπορεί το 3 της μπενελι να σου πέφτει σφιχτό ασε προς το παρόν την αγορά των τσοκ μετά που θα βρεις το τουφέκι το ξανασκεφτεσαι για τα τσοκ αν σου χρειαζοντε τα after market έχουν νόημα στα κλειστά τσοκ όχι στα ανοιχτά που θέλεις εσύ αφού πας καβάλα
 
Έχω σκοτώσει τσίχλες τριγωνια πέρδικα μπεκάτσα και κοτσύφια. Αλλά σε πιο λίγο πιο βαριά φυσέκια οπως του λαγού δεν το "νιώθω " το όπλο
παρε σε ν6 , αυτο που ριχνεις στα τρυγονια και τις τσιχλες. Βαλε 4* οπωσδηποτε. ( Αλλα αν βαρας στα 20 μ , βαλε λαμπρο κιτρινο διασπορας ν6.με το 3*) Γενικα μεχρι να μη χανεις λαγο , μη βαλεις πανω απο 34 γρ
οι τουφεκιές μου είναι πάντα προσεκτικές
να σταματησουν να ειναι ..................τι "προσεκτικες " στο πεταμα μεχρι τα 20 μ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Καλημέρα και καλό μήνα.
Κλασικό πρόβλημα Μπενέλι, ψάξου για Ρεμινγκτον ή έστω Μπερέτα με 18.6 αυλό.

Αν καμμία φορά ψάχνεις οπλουργο,θα μπεις να ρωτησεις στην ενότητα Remington team.Εκει τους ξέρουν ολους.. .bye.

Ρε, μην κανετε πλακα! Αν δεν μας παρακολουθει καποιος θα τα παρει σοβαρα. 😄
 
Ακουμπά τα δύο όπλα σε μια επίπεδη επιφάνεια,πχ ένα τραπέζι,με τις ρίγες στην επιφάνεια αυτή.Βαλτα δίπλα δίπλα με νοητό άξονα τις σκανδάλες.Προσπαθησε να εντοπίσεις διαφορές σε μήκος,κλίσεις,αποστάσεις...Πριν απ' όλα κοίτα να βγάλεις τα σεμεδακια της μαμάς!
+1
 
Συναδερφε
Κατι ασχετο με το οπλο
Αλλα πεζει ρολο στην αστοχια
Στο κυνηγι τιυ λαγου καβαλα εισαι νεος; Κυμηγουσες παλια καρτερι και φετος το γυρισες στον κρητικο ιχνηλατη και καβαλα στο σκυλι;
Οι επιτυχιες σου με το παλιο οπλο ηταν με τον ιδιο τροπο κυνηγιου η ηταν με καρτερισιο λαγοκυνηγι;
 
Back
Top