Ανέκδοτα & Χιούμορ

Είναι μια καλοστεκούμενη 60χρονη σε ένα μπαρ και την πέφτει σε έναν νεαρό...

Θα ήθελες να πας με μάνα και κόρη...; ...του λέει η 60χρονη...

Σκέφτεται αυτός, αφού είναι καλοστεκούμενη η μάνα και η κόρη θα είναι πιο νέα, γιατί όχι... Ναι, της απαντάει...

Φεύγουν, πάνε στο σπίτι της, και του φέρνει ένα ποτό...

Μετά από λίγο, φωνάζει αυτή... Μάνα, έλα, είμαι μ' ένα νεαρό...
 
Ο κ. Παπαδόπουλος πάει στο νοσοκομείο να πάρει τα αποτελέσματα των εξετάσεων
της γυναίκας του, όταν η νοσοκόμα διαπιστώνει μια απίθανη συνωνυμία. Τρέχει
στο γιατρό και του λέει:
-Γιατρέ έχουμε δύο κυρίες "Παπαδοπούλου Ιωάννα του Νικολάου" με διαφορετικές
αρρώστιες και ήρθε ο άντρας της μιας για να μάθει τα αποτελέσματα. Τι να
κάνω; λέει ταραγμένη
-Ηρέμησε, της απαντάει ο γιατρός, και πες μου τι αρρώστιες έχουν.
-Η μια AIDS και η άλλη πρόβλημα στο μυοκάρδιο, λέει η νοσοκόμα.
-Πολύ ωραία, φέρε μου τον κύριο Παπαδόπουλο εδώ. Θα το χειριστώ εγώ το θέμα,
απαντάει ο γιατρός.
Έρχεται ο κ. Παπαδόπουλος...
-Γιατρέ μου σας ακούω, είναι κάτι σοβαρό;
-Άκουσε καλά τι θα σου πω, του λέει ο γιατρός. Τώρα που θα πας στο σπίτι σου,
βάλε τη γυναίκα σου να τρέξει δυο φορές γύρω από το τετράγωνο. Αν δεν πεθάνει ΜΗΝ τη γ@μήσεις το βράδυ...
 
Πριν 35-40 χρονια περιπου στο χωριο ενας φιλος πηγε το πρωι στο καφενειο να πιει ενα καφε να αγορασει τσιγαρα και μετα να βγαλει τα προβατα για βοσκη οπως εκανε καθε μερα και μας ειπε τι εγινε.Καποιοι κυνηγοι του χωριου περασανε απο το δρομο πηγαινωντας για κυνηγι, τους βλεπει ενας παππους και λεει,
-Ερε θυμαμαι στα νιαταμ ειχα παει στου Μπλιουρι(ενα ποταμι κοντα στο χωριο) και σηκωνεται ενα μπλουκι απο γερμανια και αρχιζω ταφ ταφ ταφ
-Εεε (πεταγεται ενας αλλος παππους)
-Τι?
-Εε ενα μονοκανο ειχες, ποσα θα ριξεις?
-Αα ξεχασα!!!
 
Last edited:
Ο γάμος μεταξύ ενός γέρου αγρότη και μιας νεαρής γυναίκας δεν πήγαινε πολύ καλά. Ως εκ τούτου, ο γέρος αποφάσισε να πάει στο γιατρό για να δει τι μπορεί να κάνει. Μετά από πολλές εξετάσεις , ο γιατρός του είπε :
– Την επόμενη φορά που θα είσαι στο χωράφια και αισθανθείς μεγάλη επιθυμία για τη γυναίκα σου να μην περιμένεις μέχρι να γυρίσεις το μεσημέρι ή το βράδυ, αλλά να τρέξεις στο σπίτι αμέσως!
– Το έκανα, είπε ο αγρότης, αλλά μέχρι να φτάσω στο σπίτι ήμουν τόσο κουρασμένος που δεν μπορούσα να κάνω τίποτα.
Ο γιατρός σκέφτηκε για λίγο και του λέει :
– Λοιπόν , άκουσε τι θα κάνεις , θα πάρεις μαζί σου το δίκαννο και αμέσως μόλις νιώσεις ότι είσαι “ντούρος”, θα ρίχνεις μια τουφεκιά , και να της πεις ότι όταν ακούει έναν πυροβολισμό να έρχεται εκείνη γρήγορα σε εσένα.
Μετά από αρκετές εβδομάδες, ο γιατρός και ο αγρότης συναντώνται τυχαία στο δρόμο και τον ρωτάει ο γιατρός :
– Λοιπόν, πώς πήγε, όλα εντάξει;
– Τις τρεις πρώτες μέρες, γιατρέ μου, όλα πήγαν πολύ καλά, στη συνέχεια, όμως, ξεκίνησε η κυνηγετική περίοδος και από τότε την έχασα...!!!

.very funny.
 
Πηγε ενας καινουργιος στη κολαση, τον βλεπει ενα διαολακι και ανελαβε να τον ξεναγισει..
-Εδω εχουμε προγραμμα εβδομαδας, σου αρεσει το ποτο?
-Εε αλκοολικος ημουνα..
-Ωραια, τις Δευτερες πινουμε μεχρι να πεσουμε κατω.Ο τζογος σου αρεσει?
-Μεσα στα καζινο και στις λεσχες ημουνα συνεχεια..
-Ωραια, τις Τριτες εδω γινεται καζινο λας βεγκας μεχρι τα ξημερωματα.Οι γυναικες σου αρεσουν?
-Εε αυτες με ''φαγανε΄΄!
-Ωραια, τις Τεταρτες πηδας οποια σου αρεσει και οσες θελεις μεχρι να γονατησεις να πεσεις κατω.
Το σηκωνεις το σακακι? τον αχνίζεις τον κουραμπιέ?
-o_O....
Φοβαμαι οι Πεμπτες δεν θα σου αρεσουν καθολου!!!!!!
 
Ενα παλιο ανεκδοτο απο οταν ειμαστε πιτσιρικαδες..

Οι νεες προκες - προκεξ που υποσχοντουσαν μεγαλη αντοχη ηταν ετοιμες να κυκλοφορησουν στην αγορα..
Ολοι οι μαστοροι περιμεναν με αγωνια την διαφημιση στην τηλεοραση που ειχε αναγγελθει απο πριν..
Πατατακια,ποπ κορν,μπυρες και ολοι μπροστα στους δεκτες τους να δουν αυτο το εκπληκτικο προιον..
Και η διαφημιζει αρχιζει με τον Χριστο να τρεχει μπροστα κ απο πισω του δυο στρατιωτες να τον κυνηγανε..
Γυριζει ο ενας στον αλλον και λεει:
Ρε μαλακααα αν τον ειχαμε καρφωσει με προκες -προκεξ τωρα δεν θα τον κυνηγουσαμε... .sarcastic.
 
- Μίλα της ρε...
- Και τι να της πω;
- Πες της κάτι επίκαιρο...

- Γεια σου Μαρία. Εσύ αγόρασες κάρβουνα για την Τσικνοπέμπτη;
Ροζ τηλέφωνο....

Χτυπά το τηλέφωνο.
Το σηκώνει η ίδια η εκδείδουσα γυναίκα κ λέει:

- Γειά σου μικρό αγόρι......my man.είμαι η Σάντρα και είμαι υ-γρή...............my man.

- Πελάτης: Γειά σου "Γρη" είμαι ο Νίκος.....very funny..very funny..very funny..yelling..yelling.
 
Ηταν ενας που ειχε ενα κουτσο παπαγαλο κ του ειχαν μπει υποψιες οτι τρωει κερατο..
Λεει στον παπαγαλο παω για δουλεια μολις γυρισω θα μου πεις τι ειδες,ενταξει λεει ο παπαγαλος..
Γυριζει σπιτι κ παει αμεσως στο κλουβι να ρωτησει τον παπαγαλο τι εγινε ...
- Ξερεις χτυπησε το κουδουνι κ μπηκε ενας μεσα στο σπιτι,του εβαλε ποτο η γυναικα σου κ εκατσαν στον καναπε..
- Και μετα??
- Εκει που μιλαγαν ξαφνικα τις επιασε τα βυζια..
- και μετα,και μετα,μετα??
- Εβαλε το χερι του κ παρακατω..
- και μετα,και μετα,και μετα??
- Που να ξερω,ενα ποδι εχω καυλ@σα και επεσα... .sarcastic.
 
Back
Top