Ανέκδοτα & Χιούμορ

Μου χτύπησε πιτσιρικάς πριν λίγο. Του λέω: "τέτοια ώρα βρε μαλακα;"
"Ήμουν Μαζώ με κάτι μουνιτσες χτες και ξύπνησα αργά " μου είπε.
Του έδωσα 10€.
Έκανες την καλή σου πράξη χρονιαρα μέρα,μπράβο γιατρέ!:D:D
 
Συζητάνε δύο φίλες:
- Ασε εχω μεγάλο πρόβλημα! Είμαι 26 χρονών έχω κάνει 7 σχέσεις και δεν έχω ολοκληρώσει με κανέναν.
- Γιατί; ρωτάει γεμάτη απορία η άλλη.
- Παιδί μου, το πράμα μου έχει μια μυρωδιά και ξενερώνουν όλοι πάνω στο καλύτερο. Λένε ότι μυρίζει κρεμμυδίλα...
Την κοιτάει χαμογελαστή η φίλη της και της λέει χαλαρή:
- Λοιπόν έχω τη λύση! Έχω ένα φίλο ο οποίος δεν έχει την αίσθηση της όσφρησης, ούτε της γεύσης οπότε δεν θα καταλάβει τίποτα... Πάρε το τηλέφωνό του, κανόνισε να βγείτε και πάρε με να μου πείς τί έγινε!
Πράγματι παίρνει η κοπέλα τον τύπο τηλέφωνο, πάνε για φαγητό μετά για ποτό, και στο τέλος καταλήγουν στο σπίτι της... Αρχίζουν τις αγκαλιές, τα φιλιά, γδύνονται, ξαπλώνουν στον καναπέ, ο τύπος έχει αρχίσει να τη γλύφει από το λαιμό, κατεβαίνει, κατεβαίνει, κατεβαίνει, φτάνει στο επίμαχο σημείο και εκεί που η κοπέλα είναι έτοιμη να δεχτεί το προσκύνημα, ο τύπος πετάγεται απο τον καναπέ.
- Μήπως μυρίζει το πράμα σου κρεμυδίλα; την ρωτάει.
Αυτή τον κοιτάζει γεμάτη απογοήτευση και απορία:
- Πώς το κατάλαβες, αφού δεν έχεις γεύση ούτε όσφρηση...
- Δακρύσαν τα μάτια μου....sarcastic.
 
Συναντούνται δύο φίλοι μετά από πολύ καιρό και λέει ο ένας στον άλλο:
- Δεν ντρέπεσαι ρε, που έμεινα τρεις μήνες στο νοσοκομείο και δεν ήρθες μια φορά να με δεις ;;; Δυο μήνες στην εντατική ... Και μου κάνεις και τον κολλητό, έτσι είναι οι φίλοι ;;;
- Δίκιο έχεις μωρέ, τι να πω τώρα .... Αλλά, να ξέρεις, μπορεί να μην ήρθα, όμως παρακολουθούσα την εξέλιξη της υγείας σου καθημερινά !!!
- Ναι; Και πώς ;;;;;;
- Έπαιρνα την εφημερίδα... και κοίταζα τις κηδείες .... !!!
.sarcastic.
 
Συναντιούνται δύο φίλοι στον ΟΑΕΔ και ρωτάει ο ένας τον άλλον τι κάνουν πως τα πάνε ,ο πρώτος λέει : εδώ μωρέ απολύθηκα και ήρθα για το ταμείο ανεργίας ,ο άλλος λέει εγώ άνοιξα μια επιχείρηση και ήρθα για κάτι διαδικαστικά,των ρωτάει ο πρώτος τι επιχείρηση ; Του απαντά : ένα μπουρδέλακι μωρέ άνοιξα ,Έλα ρε του λέει ο άλλος μπράβο ,οι δουλειές πως πάνε ; Από τιμές τι λέει ; 20 € κολαρακι και 20 € τσιμπούκι του απαντά ,και μουνακι ; Ε τώρα ρε μαλακά άνοιξα και για αρχή το δουλεύω μόνος μου .
 
- Καλησπέρα, πιτσαρία "Μήτσος" ;
- Όχι, κύριε, πιτσαρία Google, εξαγοράσαμε το Μήτσο πριν 7 μέρες.
- Μάλιστα, θα ήθελα να παραγγείλω...
- Βεβαίως, μια πίτσα με σαλάμι, τυρί, μπέικον και παραγεμισμένες άκρες.
- Μα, πως το ξέρετε;
- Ε, αφού αυτό έχετε παραγγείλει τις τελευταίες 12 φορές. Αλλά θα σας πρότεινα να μην βάλουμε μπέικον, γιατί η χοληστερίνη σας είναι ανεβασμένη.
- Ποιος το είπε αυτό;
- Βλέπω τα αποτελέσματα των εξετάσεών σας τα τελευταία 7 χρόνια.
- Ναι ΟΚ, αλλά το ξέρω, και παίρνω φάρμακο για τη χοληστερίνη
- Δεν το παίρνετε τακτικά, σύμφωνα με τα στοιχεία μας, αγοράσατε μόνο ένα πακέτο των 30 το τελευταίο τετράμηνο στο φαρμακείο της γειτονιάς σας.
- Αγόρασα σε άλλο φαρμακείο, άλλα.
- Δεν βλέπω κάτι τέτοιο στον τραπεζικό σας λογαριασμό
- Πλήρωσα μετρητά!
- Σύμφωνα με την τράπεζά σας, δεν κάνατε κάποια ανάληψη σε αυτό το διάστημα.
- Έχω άλλη πηγή εισοδήματος.
- Δεν βλέπω να έχετε δηλώσει κάτι στην εφορία, είσαστε σίγουρος για αυτό;
- Ξέρεις τι; Έχω σιχαθεί να παρακολουθείτε τη ζωή μου μέσω Facebook, Instagram, Twitter, Whatsapp, και όλα. Θα τα παρατήσω, να πάω σε ένα ερημονήσι στον Ειρηνικό, που δεν θα έχει καν ίντερνετ.
- Επιλογή σας κύριε, απλά να σας ενημερώσω ότι έληξε το διαβατήριό σας πριν 5 εβδομάδες... .sarcastic.
 
Ο Νταγκουνόγιαννης χαρακτηριστική φυσιογνωμία της Κισάμου . Δεκαετία '70 ... Είχε ένα γαϊδουράκι που το'χε μεγαλώσει από μικρό και το'χε μάθει να τον ακολουθεί σιμά-σιμά από πίσω, όπου και να πήγαινε, σαν το σκυλάκι ... χωρίς να το σέρνει με το σκοινί.
20-41-15-163146-492059893961-4642660-n.jpg

Στο Καστέλλι, στη μέση σχεδόν του κεντρικού δρόμου - του εμπορικού δρόμου της τότε εποχής, ήταν και το καφενείο του Παπαδάκη, που ήταν το στέκι του αντρικού πληθυσμού της κωμόπολης, αλλά και των χωριών της επαρχίας, όποτε πήγαιναν στο Καστέλλι για δουλειές και ψώνια.
Μια Κυριακή, το καφενείο γεμάτο, όλη η "καλή κοινωνία" του Καστελλιού εκεί. Περνούσε ο Νταγκουνόγιαννης με το γάιδαρο, σταμάτησε απ'έξω, έκανε πως λέει κάτι στο γάιδαρο κουνώντας το δάχτυλο ... και μετά μπαίνει στο καφενείο. Αμέσως όμως και ο γάιδαρος τον ακολουθεί και μπαίνει και αυτός !!!
Τον βλέπει ο Παπαδάκης και βάζει τις φωνές !!!
- Εεε, έεεε, τι είναι αυτά τα πράματα !!! Δε ντρέπεσαι !!! Το γάιδαρο έβαλες στο μαγαζί !!! Έξω γρήγορα! Έξω !!!:mad:
Και ο Νταγκουνόγιαννης ατάραχος απαντά με νόημα:
- Εγώ του'πα να κάτσει όξω ... Μα εκείνος μου 'πε: - Αφού είναι κι άλλοι μέσα θα μπω κι εγώ ! ........;).yel.
.sarcastic.
 
Ο Νταγκουνόγιαννης χαρακτηριστική φυσιογνωμία της Κισάμου . Δεκαετία '70 ... Είχε ένα γαϊδουράκι που το'χε μεγαλώσει από μικρό και το'χε μάθει να τον ακολουθεί σιμά-σιμά από πίσω, όπου και να πήγαινε, σαν το σκυλάκι ... χωρίς να το σέρνει με το σκοινί.
20-41-15-163146-492059893961-4642660-n.jpg

Στο Καστέλλι, στη μέση σχεδόν του κεντρικού δρόμου - του εμπορικού δρόμου της τότε εποχής, ήταν και το καφενείο του Παπαδάκη, που ήταν το στέκι του αντρικού πληθυσμού της κωμόπολης, αλλά και των χωριών της επαρχίας, όποτε πήγαιναν στο Καστέλλι για δουλειές και ψώνια.
Μια Κυριακή, το καφενείο γεμάτο, όλη η "καλή κοινωνία" του Καστελλιού εκεί. Περνούσε ο Νταγκουνόγιαννης με το γάιδαρο, σταμάτησε απ'έξω, έκανε πως λέει κάτι στο γάιδαρο κουνώντας το δάχτυλο ... και μετά μπαίνει στο καφενείο. Αμέσως όμως και ο γάιδαρος τον ακολουθεί και μπαίνει και αυτός !!!
Τον βλέπει ο Παπαδάκης και βάζει τις φωνές !!!
- Εεε, έεεε, τι είναι αυτά τα πράματα !!! Δε ντρέπεσαι !!! Το γάιδαρο έβαλες στο μαγαζί !!! Έξω γρήγορα! Έξω !!!:mad:
Και ο Νταγκουνόγιαννης ατάραχος απαντά με νόημα:
- Εγώ του'πα να κάτσει όξω ... Μα εκείνος μου 'πε: - Αφού είναι κι άλλοι μέσα θα μπω κι εγώ ! ........;).yel.
.sarcastic.
Και φωτο ολα τα λεφτα
 
Ο Νταγκουνόγιαννης χαρακτηριστική φυσιογνωμία της Κισάμου . Δεκαετία '70 ... Είχε ένα γαϊδουράκι που το'χε μεγαλώσει από μικρό και το'χε μάθει να τον ακολουθεί σιμά-σιμά από πίσω, όπου και να πήγαινε, σαν το σκυλάκι ... χωρίς να το σέρνει με το σκοινί.
20-41-15-163146-492059893961-4642660-n.jpg

Στο Καστέλλι, στη μέση σχεδόν του κεντρικού δρόμου - του εμπορικού δρόμου της τότε εποχής, ήταν και το καφενείο του Παπαδάκη, που ήταν το στέκι του αντρικού πληθυσμού της κωμόπολης, αλλά και των χωριών της επαρχίας, όποτε πήγαιναν στο Καστέλλι για δουλειές και ψώνια.
Μια Κυριακή, το καφενείο γεμάτο, όλη η "καλή κοινωνία" του Καστελλιού εκεί. Περνούσε ο Νταγκουνόγιαννης με το γάιδαρο, σταμάτησε απ'έξω, έκανε πως λέει κάτι στο γάιδαρο κουνώντας το δάχτυλο ... και μετά μπαίνει στο καφενείο. Αμέσως όμως και ο γάιδαρος τον ακολουθεί και μπαίνει και αυτός !!!
Τον βλέπει ο Παπαδάκης και βάζει τις φωνές !!!
- Εεε, έεεε, τι είναι αυτά τα πράματα !!! Δε ντρέπεσαι !!! Το γάιδαρο έβαλες στο μαγαζί !!! Έξω γρήγορα! Έξω !!!:mad:
Και ο Νταγκουνόγιαννης ατάραχος απαντά με νόημα:
- Εγώ του'πα να κάτσει όξω ... Μα εκείνος μου 'πε: - Αφού είναι κι άλλοι μέσα θα μπω κι εγώ ! ........;).yel.
.sarcastic.
.very funny. πολύ καλό !!
 
.sarcastic.
Πάει το γυφτόπουλο μές' την χαρα, και λέει στον πατέρα του:
- :DΠατέρα, βρήκα γκόμενα!!! Έχω ραντεβού σήμερα, δώσε μου το σώβρακο, να κάνω καλή εντύποση.
Το βγάζει ο γύφτος και του το δίνει:
- ;)Άντε μπρέ, χαλάλη σου, το νού σου μη το βάλης ανάποδα και γίνεις ρεζίλι!
- :confused:Πως φοριέται πατέρα;
- Το κίτρινο μπροστά , το καφέ πίσω !.yel..yel..yel.
 
Έπιασαν μία συζήτηση περί ιατρικής και λέει ο Αμερικάνος στον Έλληνα:
- Χα! Εμείς στην αμερική μόλις πεθαίνουμε, δίνουμε τα όργανα μας σε άλλους...
Ο Έλληνας:
- Σιγά το πράγμα ρε συ, εμείς τα δίνουμε ακόμη και όταν είμαστε ζωντανοί...
- Δηλαδή;
- Να σου δείξω... ΓΙΑΝΝΗ!!!! ΓΙΑΝΝΗ!!!!
Απαντά ο Γιάννης:
- Τί θες ρε;
- Δώσε μου 100 ευρώ!
- ΠΑΡΕ ΤΑ @@ ΜΟΥ!!!
 
Back
Top