Ανέκδοτα & Χιούμορ

Tρακαρε ενας νταης με ενα παππου, και του λεει φωναζωντας μου εκανες 5.000 ευρω ζημια,κανονισε να μου τα δωσεις για να μην εχουμε αλλα, με τσαμπουκα.Του λεει ο παππους θα παρω τηλ. το γιο μου που εκπαιδευει χελωνακια, παιρνει τηλ. το σηκωνει ο γιος του, του τα λεει και μετα απο δεκα λεπτα φτανει ενα τζιπ, κατεβαινουν πεντε θηρια, πιανουν τον νταη του ριχνουν ενα ξυλο, γυριζει ο γιος και λεει, ρε πατερα βατραχια εκπαιδευω, οχι χελωνακια......
 
Ειναι δυο φιλοι στο Κολωνακι και πινουν καφε, σκανε δυο τουριστριες και ρωτανε do you speak english? καμια απαντηση, ρωτανε στα γερμανικα, στα γαλλικα, στα ιταλικα, στα ισπανικα, τιποτα, αφου δεν εβγαλαν ακρη φυγαν οι τουριστριες. Να μην ξερουμε μια γλωσσα να μπορουμε να συνεννοηθουμε? λεει ο ενας, και απανταει ο αλλος, πεντε γλωσσες μιλαγανε, καταφερανε να συνεννοηθουν??????
 
Ειναι δυο φιλοι στο Κολωνακι και πινουν καφε, σκανε δυο τουριστριες και ρωτανε do you speak english? καμια απαντηση, ρωτανε στα γερμανικα, στα γαλλικα, στα ιταλικα, στα ισπανικα, τιποτα, αφου δεν εβγαλαν ακρη φυγαν οι τουριστριες. Να μην ξερουμε μια γλωσσα να μπορουμε να συνεννοηθουμε? λεει ο ενας, και απανταει ο αλλος, πεντε γλωσσες μιλαγανε, καταφερανε να συνεννοηθουν??????
Σκιάχτρα θα ήτανε κι οι δυο, γι' αυτό δεν τις έδωκε κανείς σημασία !!! .yel.
Αν ήτανε μ...νάρες, πολλοί θα προθυμοποιούνταν να τις εξυπηρετήσουν (... και χωρίς να ξέρουν ξένες γλώσσες) !!!;)
.yelling. .big smile. .sarcastic.
 
Κάθεται η μικρή Μούμα στεναχωρημένη και κλαίει.
Την πλησιάζει ο φίλος της και της μιλάει. Μούμα τι έχεις και κλαίς. Θες μια αγκαλιά;
Όχι
Θες ένα φιλάκι τότε;
Όχι
Μήπως θες έρωτα;
Ναι

Μούμα θες έρωτα, έρωτα έρωτα
 
πάνε δυο ξανθιές σε ένα μανάβικο να αγοράσουν μπανάνες.
-Καλημέρα σας, δύο μπανάνες θα θέλαμε!
-Συγγνώμη κορίτσια, αλλά έχω μόνο ένα τσαμπί με τρεις μπανάνες, απαντά ο μανάβης.
-Αχ καλέ δεν πειράζει τη μία θα τη φάμε!
.big smile.
 
Πάει ο οικολόγος βόλτα στο βουνό να θαυμάσει τη φύση. Όπως περιφεροταν τον πιάνει κόψιμο, ψάχνει στην τσέπη του, βλέπει ότι έχει τρία χαρτομάντιλα και κάθεται πίσω από ένα θάμνο να κανει τη δουλεια του.
Ξαφνικά βλέπει κάτω από τα πόδια του να περνάει ένα παπάκι γεμάτο σκ@τά.
Ώρε φίλε τί έκανα σκέφτεται, κοντεύει να σκάσει απο τη στεναχώρια του, βγάζει ένα χαρτομάντιλο, πιάνει το παπάκι, το καθαρίζει και το αφήνει να φύγει.
Σε μισό λεπτό ξανά το ίδιο, δεύτερο παπάκι γεμάτο σκ@τά. Κοντεύει να τρελαθεί, βγάζει το δεύτερο χαρτομάντιλο, καθαρίζει το παπάκι και το ελευθερώνει.
Καθώς κοιτάει το παπάκι που απομακρύνεται, τρίτο παπάκι περνάει λερωμένο κάτω από τα πόδια του.
Σκέφτεται ότι έχει ένα χαρτομάντιλο μόνο αλλά δεν υπαρχει περίπτωση να αφήσει το παπάκι να πεθανει, αυτός θα πάει μετά σπίτι να πλυθεί. Οπότε βγάζει το τελευταίο χαρτομάντιλο, σκουπιζει καλά καλά το παπάκι και το αφήνει να φύγει.
Ξαφνικά πετάγεται ένας τύπος από την άλλη μεριά του θάμνου και του λέει:
- Ρε φιλαράκι μήπως σου βρίσκεται κάνα χαρτομάντιλο, επειδή μου τελείωσαν τα παπάκια;
 
Βγαινει φιρμανι ολα τα ζωα να πανε στρατο
Ο λαγος θελει να ρην σκαπουλαρει
Τι να κανω σκεφτεται;
Θα κοψω τα αυτια μου και θα με απαλαξουν λογο αρτιμελιας
Παει ο λαγος λοιπον
Που ειναι τα αυτια σου λεει η επιτροπη;
Κοβεσαι!
Καθως φευγει χαρουμενος βρισκει την αλεπου!
Τι εγινε του λεει
Με εδιωξαν της λεει

Θελω και γω λεει η αλεπου

Κοψε την ουρα σου της λεει και θα σε απορριψουν

Παει και η αλεπου -που πας της λεει η επιτροπη αποριπτεσαι χωρις ουρα

Βγαινει εξω βρισκει και τον λαγο και νασου και ο αρκουδος που ερχεται

-Αν δεν μου πειτε πως να την γλυτωσω θα φαω και τους δυο!!!

-κοψε οτι εχει πιο μεγαλο κυρ ααρκουδεεεε λενε αλεπου και λαγος

Αυτια δεν εχεις….. ουρα δεν εχεις….. κοψε…. Τα αρχιδια μου λεει ο αρκουδος

Τα κοβει και ξεκινα για μεσα καμαρωτος και με στομφο……

Εεεε που πατε κυριεεε ακουγεται μια φωνη απο την επιτροπη

Φουλ πλατυποδια εχετε αποριπτεστε!!!

.sarcastic.
 
Παντρεύτηκε ένας γέρος αγρότης μια νεαρή χωριατοπούλα, όμως δεν το έκαναν πολύ συχνά επειδή του γέρου δεν του έκανε κούκου…
Έτσι ο γέρος αποφάσισε να πάει στο γιατρό για να δει τι μπορεί να κάνει.
Έπειτα από πολλές εξετάσεις ο γιατρός του λέει :
– Την επόμενη φορά που θα είσαι στο χωράφια και αισθανθείς μεγάλη επιθυμία για τη γυναίκα σου, μην περιμένεις μέχρι να γυρίσεις το βράδυ, αλλά να τρέξεις στο σπίτι σου αμέσως και να τη ρίξεις στο κρεβάτι!
– Το έκανα, είπε ο αγρότης, αλλά μέχρι να φτάσω στο σπίτι ήμουν τόσο κουρασμένος που δεν μπορούσα να κάνω τίποτα.
Ο γιατρός το σκέφτηκε για λίγο και του λέει :
– Λοιπόν, άκουσε τι θα κάνεις, θα πάρεις μαζί σου το δίκαννο και αμέσως μόλις νιώσεις ότι είσαι έτοιμος, θα ρίξεις μια τουφεκιά, και θα της πεις ότι όταν ακούει έναν πυροβολισμό να έρχεται εκείνη γρήγορα σε εσένα.
Έπειτα από αρκετές εβδομάδες, ο γιατρός και ο αγρότης συναντώνται τυχαία στο δρόμο και τον ρωτάει ο γιατρός :
– Λοιπόν, πώς πήγε, όλα εντάξει;
– Την πρώτη εβδομάδα γιατρέ μου, όλα πήγαν πολύ καλά, στη συνέχεια όμως ξεκίνησε η κυνηγετική περίοδος και από τότε δεν την έχω ξαναδεί!
 
Αρκετά παλιο αυτό το ανέκδοτο...


Πάει μια στον ψυχίατρο κ του λέει,

-Σας παρακαλω γιατρέ μου βοηθείστε με, κάθε πρωι περναω απο τον φουρναρη και κάνω σεξ, μετά πάω στον μαναβη κ ξανακάνω σεξ, κ τέλος παω στον περιπτερά για τσιγάρα κ παλι κάνω σεξ....

- κυρία μου εσείς είστε πολυ άρρωστη...

-Καλε πειτε το κ στον άνδρα μου που λεει ότι είμαι πουτανα.....
 
Ακούγεται ότι ανοίγει σούπερ μάρκετ στο δάσος και τρέχουν και έχουν μαζευτεί τα περισσότερα ζώα έχουν κάνει μια ουρά από τις 5 το πρωί .Κατά τις 10 ερχόταν Καμαρωτού ένας λαγός περνούσε από δίπλα από τη σειρά τον βλέπει το λιοντάρι που πας ρε λαγέ, κάτσε να σου πω δε πρόλαβε του δίνει μια το πετάει 10 μέτρα πίσω ,ξανά μάνα ο λαγός τον παίρνει χαμπάρι μια αρκούδα που λε λαγέ πονηρός είσαι ,κάτσε να σου πω δε πρόλαβε του δίνει μια πάλι πίσω .Τσαντιζεται και λέει δε γαμιεσται θα ανοίξω αύριο
 
Έχει πέσει το λιοντάρι στο βούρκο βουλιάζει φωνάζει βοήθεια πάει ο λαγός ,βοηθάμε ρε λαγέ μαλακας είμαι του λέει θα με φάει μόλις βγεις ,όχι ρε βοηθά και για μια βδομάδα θα σου κάνω και ότι χατηρι θέλεις έχεις το λόγο μου,το λόγο σου ,ναι ρε βγάλε με ,εντάξει το βοηθάει βγαίνει το λιοντάρι.Τωρα του λέει ο λαγός είπες ότι θέλω ναι του λέει θα με κάνεις αρχηγό των ζώων για μια βδομάδα υποσχέθηκες ,τι να κάνει το λιοντάρι την άλλη μέρα το πρωί φωνάζει στο δάσος ελάτε όλοι εδώ ,μαζεύονται λέει λόγο της ηρωικής του πράξης που μου έδωσε τη ζωή από τώρα και για εφτά μέρες αρχηγός είναι ο λαγός.Παει ο λαγός μπροστά φωνάζει ο λύκος ένα βήμα μπροστά βγαίνει ο λύκος πάει τον αρχίζει στις φαπές πάρε να χεις ,τι βαράς ρε λαγέ γιατί δε φοράς το κράνος σου.Το έκανε δεύτερη μέρα τρίτη μέρα ,τη Τετάρτη του λέει το λιοντάρι παραγινε αν θέλεις βρες άλλη δικαιολογία για να ρίξεις ξύλο στο λύκο δηλ,πεστου να πάει να σου φέρει τσιγάρα και αν φέρει με φίλτρο ότι ήθελες αφιλτρα και το ανάποδο όχι για κράνος κτλ με εκθέτεις,εντάξει λέει ο λαγός.Την επόμενη ο λύκος ένα βήμα μπροστά διστακτικός βγαίνει ο λύκος πήγαινε ρε να μου πάρεις τσιγάρα,με φίλτρο η ή αφιλτρα ρωτάει ο λύκος ,γιατί δε φοράς το κράνος ρε πουστη πάρε να χεις πάλι.
 
Το είδα σήμερα .Ο γιωρικας και ο κωστικας πάνε κυνήγι για αρκούδες ώσπου ο κωστικας εντοπίζει μια της ρίχνει δε την πετυχαίνει και τον στρώνει στο κυνήγι αναιβαινει σε ένα δένδρο και αυτή από κάτω έχει τρελαθεί το κουνάει για να τον ρίξει κάτω .Φωνάζει τον γιωρικα έλα γρήγορα σκότωσε την ,έρχεται αλλά από τη τρομάρα του ρίχνει της πετυχαίνει το ένα αρχιδι ήταν και αρσενική από το πόνο έγινε χειρότερη να πολεμάει να ρίξει κάτω το δένδρο ξαναριξε του φώναζε ρίχνει πάλι τρομοκρατημένος της πετυχαίνει το άλλο αρχιδι .Το θηρίο έγινε χειρότερο και του φωνάζει ο κωστικας από πάνω ρε μαλακά να με κατασπαράξει θέλει όχι να με πηδήξει.
 
Back
Top