Ανέκδοτα & Χιούμορ

"Μια από τις χειρότερες αιτίες εχθρότητας είναι η λύσσα και η ποταπή επιθυμία να δεις να υποκύπτει, αυτός που τολμάει να αντιστέκεται σ’ αυτό που σε συνθλίβει".

Αλμπέρ Καμύ

Ωραία θα ήταν,να δημιουργηθεί μια ξεχωριστή ενότητα,με αποφθέγματα που μας εκφράζουν.
 
Κ
Δεν θυμάμαι ποιος Αμερικανός το έγραψε αλλά είναι επίκαιρο πάντα.Το χρήμα είναι σαν το νερό ,όσο κυλάει είναι όλα καλά όπου λιμνάζει βρωμάει.
Και ο μισθος σαν την περιοδο
Ερχετε μια φορα τον μηνα , παει 5 μερες (ασε που λενε 7 ειναι μεχρι να ξεκαθαρισει η πληρωμη της Δεη) και μετρας μεχρι να ξαναρθει
.hair.
 
Η ιστορία με τις τράπεζες γιατί δε βρωμουσαν ολες είναι επειδή στη πραγματικότητα δεν είχαν δικά τους λεφτά οι περισσότερες και κάναν τους διαχειριστές των δανεικων με τα ψέματα κονομουσαν και τις χρυσοπληρωσαμε για να ζούμε σε μπουρδέλο.
 
Η ιστορία με τις τράπεζες γιατί δε βρωμουσαν ολες είναι επειδή στη πραγματικότητα δεν είχαν δικά τους λεφτά οι περισσότερες και κάναν τους διαχειριστές των δανεικων με τα ψέματα κονομουσαν και τις χρυσοπληρωσαμε για να ζούμε σε μπουρδέλο.
Και εγώ νόμιζα ότι αλλάζουν κάλτσες μαζί με τα μελάνια του εκτυπωτή...
 
Ένας νεαρός αφήνει τη φίλη του στο σπίτι της, μετά από ένα ραντεβού τους...
Όταν φτάσανε στην πόρτα του σπιτιού της, στηρίζεται με το ένα χέρι του στον τοίχο και της λέει:
– Θα μου πάρεις μια π**α;;;
– Τι;;; Είσαι τρελός;;;
– Μη σε νοιάζει, θα κάνουμε γρήγορα, λέει αυτός...
– Όχι!!! Κάποιος μπορεί να μας δει...
– Μα έλα τώρα... Μια μικρή π**α, άλλωστε το ξέρω ότι σ’ αρέσει, επιμένει αυτός...
– Όχι!!! Είπα όχι!!!
– Μωρό μου, μη μου το κάνεις αυτό... Πάρε μου μια π**α...
Ξαφνικά η μικρότερη αδελφή της κοπέλας εμφανίζεται στην πόρτα, αγουροξυπνημένη, τρίβοντας τα μάτια της...
Τους κοιτάζει και τους δυο και λέει:
– Ο μπαμπάς είπε να του πάρεις μια π**α, αν δε του πάρεις να του πάρω εγώ μια π**α ή η μαμά ή ακόμα θα έρθει και ο ίδιος να του πάρει π**α, αλλά πες του μ@λάκα να πάρει το χέρι του από το θυροτηλέφωνο, για να μπορέσουμε να κοιμηθούμε λιγάκι!!!
 
A father and son went hunting together for the first time.
The father said "Stay here and be very quiet. I'll be across the field."
A little while later the father heard a blood-curdling scream and ran back to his son asking, "What's wrong? I told you to be quiet!"
The son answered,
"Look, I was quiet when the snake slithered across my feet.
I was quiet when the bear breathed down my neck.
But when the two chipmunks crawled up my pant legs and said 'Should we eat them here or take them with us?' I panicked..."
main-qimg-ce726550e4cef379c44cb36c94c97d32-lq

Ελεύθερη Μετάφραση:

Ο πατέρας πάει με το γιό του πρώτη φορά μαζί κυνήγι,
φτάνουν στο καρτέρι και του λέει, κάτσε εσύ εδώ, κάνε πολλή ησυχία και εγώ θα πάω απέναντι στο χωράφι.
Μετά από λίγο ακούει κάτι φοβερά ουρλιαχτά και τρέχει να δει τι έγινε.
Καλά, δεν σου είπα να κάνεις ησυχία; τι έπαθες;
Κοίτα, του λέει, δεν έβγαλα τσιμουδιά όταν σύρθηκε το φίδι ανάμεσα στα πόδια μου, ούτε όταν αισθάνθηκα την ανάσα της αρκούδας στο σβέρκο μου, όταν όμως σκαρφάλωσαν δυο σκιουράκια μέσα στα μπατζάκια μου λέγοντας "Θα τα φάμε εδώ ή θα τα πάρουμε μαζί;" πανικοβλήθηκα...
 
Ήταν 2 φραγκατοι και έλεγαν πόσες γκόμενες μπορούν να πηδήξουν συνεχόμενα.
Λέει ο ένας: Άντε μέχρι 4.
Λέει ο άλλος: Εγώ και 100 να μου φέρεις μπορώ να τις πηδήξω.
Ασε τις μαλακίες λέει ο φίλος του.
Γιατί απαντά ο άλλος? στοίχημα 10000ευρω.
Τα παίρνει ο άλλος και πηγαίνει και μαζεύει 100 βιζιτουδες.
Πήδηξε τες ρε αν μπορείς,του λέει.
Ευκολακι λέει ο άλλος.
Λέει στις κοπέλες να γδυθούν και να στηθούν στα 4.
Πήγαινε πίσω από την καθεμία έμπαινε μια φορά και συνέχιζε μέχρι να τις πηδήξει όλες.
Όταν τις πήρε όλες λέει ο άλλος:
Κάτσε ρε φίλε, υποτίθεται ότι τώρα τις πηδηξες???
Και απαντά εκείνος: κάτσε να στο βάλω και εσένα μια φορά και μετά πες ότι δεν σε πήδηξα!!!!
 
Μπαίνει ένας τύπος στο σουβλατζίδικο και λέει στον σουβλατζή: «Θέλω τρεις πίτες. Η μία πίτα να έχει μπιφτέκι μισοψημένο και πατάτες καμμένες. Η δεύτερη να είναι με σουβλάκι, το μισό ωμό και το υπόλοιπο καμμένο και η τελευταία πίτα να έχει λουκάνικο μαυρισμένο και πατάτες ωμές οι μισές και καμμένες οι άλλες.»
-Τι λέτε Κύριε.Δεν ξέρω αν μπορώ να το πετύχω αυτό.
-Προχτες όμως μαλάκα,το πέτυχες!
 
Ένας νεαρός αφήνει τη φίλη του στο σπίτι της, μετά από ένα ραντεβού τους...
Όταν φτάσανε στην πόρτα του σπιτιού της, στηρίζεται με το ένα χέρι του στον τοίχο και της λέει:
– Θα μου πάρεις μια π**α;;;
– Τι;;; Είσαι τρελός;;;
– Μη σε νοιάζει, θα κάνουμε γρήγορα, λέει αυτός...
– Όχι!!! Κάποιος μπορεί να μας δει...
– Μα έλα τώρα... Μια μικρή π**α, άλλωστε το ξέρω ότι σ’ αρέσει, επιμένει αυτός...
– Όχι!!! Είπα όχι!!!
– Μωρό μου, μη μου το κάνεις αυτό... Πάρε μου μια π**α...
Ξαφνικά η μικρότερη αδελφή της κοπέλας εμφανίζεται στην πόρτα, αγουροξυπνημένη, τρίβοντας τα μάτια της...
Τους κοιτάζει και τους δυο και λέει:
– Ο μπαμπάς είπε να του πάρεις μια π**α, αν δε του πάρεις να του πάρω εγώ μια π**α ή η μαμά ή ακόμα θα έρθει και ο ίδιος να του πάρει π**α, αλλά πες του μ@λάκα να πάρει το χέρι του από το θυροτηλέφωνο, για να μπορέσουμε να κοιμηθούμε λιγάκι!!!
 
Στις τέσσερις τα ξημερώματα, ο σύζυγος σηκώνεται σιγά σιγά για να μην τον πάρει χαμπάρι η γυναίκα του... Φορτώνει στο αμάξι τα πράγματά του, τα μποτάκια του, την καραμπίνα και τον σκύλο του για να πάει να κυνηγήσει...
Με το που έφτασε στο δάσος άρχισε να βρέχει καταρρακτωδώς, οπότε ξαναμπήκε στο αμάξι κι έφυγε απογοητευμένος... Φτάνοντας στο σπίτι, έβγαλε τα βρεγμένα ρούχα του και ξάπλωσε προσεκτικά στο κρεβάτι. Πήρε μια τρυφερή αγκαλιά τη γυναίκα του από πίσω και της έδωσε ένα φιλί στο λαιμό ψιθυρίζοντάς της:
-Χαμός γίνεται έξω... Βρέχει ασταμάτητα...
Κι εκείνη του απάντησε μέσα στον ύπνο της:

-Άσε ρε μωρό μου, απορώ πως σηκώθηκε πάλι ο άλλος ο μ@λ@κ@ς με τέτοια βροχή να πάει για κυνήγι!!!
 
Back
Top