Αεροβόλα σκοποβολής

φιλε γιωργο καλημερα.μακρια απο αυτο το οπλο.ισως το χειροτερο οπλο της diana,μακρυ δυσκολο στην οπλιση κλωτσαει σαν μουλαρι και απο ευθυβολια οχι και οτι καλυτερο μονο με το σωστο σφαιρακι και παλι δυσκολα τα πραγματα.δες λιγο και το cometa fusion σε 4.5.ενα τιμιο οπλο για τα λεφτα που κοστιζει.το μειονεκτιμα του ειναι οτι θελει διοπτρα .
 
Το διαβασα, ειδα τι ειπες απλα επεσα στο diana και ρωτησα γιατι ειχα και ενα 35.
Εχει ιδια τιμη με το 90 απλα ολο ακούω ποσο ποιοτικα ειναι τα diana
Γιωργο ειναι τουλαχιστον αστειο να βαζεις ενα 90αρι διπλα στο 350......ειπαμε πως ειναι οτι ποιο αχρηστο εβγαλε η εταιρια αυτη......καποια παλια μοντελα με την Τ1 σκανδαλη ειναι καλα κομματια και με μια εσωτερικη περιποιηση γινωνται πολυ ωραια.......
Απο DIANA θα κοιτας την σειρα 48-52-54-56...αυτα αξιζουν και αν βρεθει κανενα μεταχειρισμενο σε καλη τιμη και κατασταση σε 5.5 μην το χασεις.
 
Αφου δεν μπορω να παω για μπεκατσες κάθομαι και παιζω με το αεροβόλο....
Αποσταση 25 μετρα με ανοικτά σκοπευτικα, 5 βολές έκαστος .....gamo black bear 5.5....
* για πιο μακριά εχω στραβωμαρα......
View attachment 19262View attachment 19263View attachment 19264
Εδω βλεπουμε οτι η λιιιιιγο καλυτερη μαρκα στα βληματακια εκανε διαφορα η οπια θα φενετε ολο και πιο μακρυα
 
Εγώ πάντως για το air arms S500 .22 που έχω, Ρίχνω τα jsb . Είναι ακριβά, αλλά από τα καλύτερα...
Πιστεύω και σε 4.5 είναι από τα καλύτερα αυτή η μάρκα, αλλά λίγο ακριβά...
Φίλε αυτό το όπλο το έχει φίλος μου σκοπευτής κ είναι οπλάρα!!! Ο συνδιασμός με τα σφαιρίδια της jsb είναι ο καταλληλότερος. Να το χαίρεσαι και καλές βολές!!
 
hw95.jpg
Αυτο είναι το αεροβόλο που κατά 99% θα καταλήξουμε.......hw 95 -4.5
ψάχνοντας και διαβάζοντας τους γνώστες του αθλήματος .
Αρεσει στον γιο μου η ασχολία με το αεροβόλο, περνάμε αρκετό δημιουργικό χρόνο μαζι και το βασικό ξεκολησε απο τα κινητά και το playstation.
Αρχικά ειχα καταλήξει σε hw 77, βρήκαμε ενα εδω στο νησι και ο κάτοχος ειχε την ευγενή καλοσυνη να μας δεχτεί σπίτι του να το επεξεργαστούμε με το γιο μου. Μιλάμε κόσμημα αλλα δυστηχως βαρύ, 4200 χωρίς τη διοπτρα, ενω ζοριζοταν αρκετά να το οπλίσει ο μικρός μου. Έτσι το αφήσαμε προς το παρον και καταλήξαμε στο παραπάνω μοντέλο.
Πιο ελαφρύ, 3300 βάρος και πιο μαλακή όπλιση.
Βέβαια θα παραμείνει και το gamo ατον οπλοβαστο αλλα συμφωνα μα με τα λεγόμενα κατόχων των hw βλεπω να το τρώει η σκόνη.
 
Αντε με το καλό Γιάννη.....
Σίγουρα το συγκεκριμένο θα το χαρείτε κ οι δυο........

Αλλά δεν μου λες, μήπως έφτασε σιγά σιγά καμια περιεργη ώρα που θα πρεπει να αφήσουμε τα αεροβολα κ να παμε σε κανα όπλο που κάνει μπαμ??
Σε βλεπω να τον πηγενεις κατευθείαν στο 20αρι!
Τι σου λέει για το κυνηγι? Του αρέσει??
 
Back
Top