Αγριόχοιρος

Δεν μπαινω καν στον κοπο να το ψαξω..
Βλεπω να με βγαζει σε κανα "πονηρο" μερος στη Χαλκιδα:cool:
.very funny.
Όχι ρε , ούτε καν! Σε χωριο θα σε βγαλει. Αν και για να κυνηγήσεις γρουνι εδώ δεν χρειάζεσαι πληροφορία. Άμα ξέρεις να τα κυνηγάς και κανείς αναγνώριση θα βρεις 1000% γιατι είναι παντου. Πριν ένα εικοσαημερο 5:30 το πρωι πέρασε ένα 50-60 κιλά την ευθεία στον Κωλοβρεχτη απο τον βάλτο προς την θαλασσα στα 50 μέτρα μπροστά μου!!! 1500 μέτρα από το κέντρο της Αρτακης!!!! Ευτυχώς δεν βρέθηκε καποιος "τυχερος" στον διάβα του. Λίγες μέρες μετά 700 μέτρα έξω από τα Ψαχνά προς το σκοπευτήριο έγινε ένας μαμουνια με ένα κατοσταρι καπρι. Είχα περάσει 3-4 λεπτά πιο πριν....
 
Λίγες μέρες μετά 700 μέτρα έξω από τα Ψαχνά προς το σκοπευτήριο έγινε ένας μαμουνια με ένα κατοσταρι καπρι. Είχα περάσει 3-4 λεπτά πιο πριν....
Ρε τι πάθαμε..στον ασπρόπυργο (σκοπευτήριο) εχουμε τον νού μας στον δρόμο στους γύφτους,και στα ψαχνά θά έχουμε τα γουρούνια.. .big smile.
 
Όχι ρε , ούτε καν! Σε χωριο θα σε βγαλει. Αν και για να κυνηγήσεις γρουνι εδώ δεν χρειάζεσαι πληροφορία. Άμα ξέρεις να τα κυνηγάς και κανείς αναγνώριση θα βρεις 1000% γιατι είναι παντου. Πριν ένα εικοσαημερο 5:30 το πρωι πέρασε ένα 50-60 κιλά την ευθεία στον Κωλοβρεχτη απο τον βάλτο προς την θαλασσα στα 50 μέτρα μπροστά μου!!! 1500 μέτρα από το κέντρο της Αρτακης!!!! Ευτυχώς δεν βρέθηκε καποιος "τυχερος" στον διάβα του. Λίγες μέρες μετά 700 μέτρα έξω από τα Ψαχνά προς το σκοπευτήριο έγινε ένας μαμουνια με ένα κατοσταρι καπρι. Είχα περάσει 3-4 λεπτά πιο πριν....
Δεν με νοιαζουν τα γουρουνια..
Απαξιω..Ζητω τα τσιχλοκοτσυφα!!!
Ηρθα εδω να σπαμαρω...

topic.
 


Να σου βγαινουν τοσα ζωα και η εμπλοκη να πηγαινει σύννεφο:( Το ιδιο εκανε και το δικο μου δικαννο που εχω , δεν το εκανε συχνα αλλα οταν τουφεκουσα εριχνε ασφαλεια και επρεπε να την σηκωνω για να ξαναριξω , ποτε δεν βρηκα τι εχει ! Ασε που αν του εβαζα τα condor μου εκοβε το δακτυλο :p
 


Να σου βγαινουν τοσα ζωα και η εμπλοκη να πηγαινει σύννεφο:( Το ιδιο εκανε και το δικο μου δικαννο που εχω , δεν το εκανε συχνα αλλα οταν τουφεκουσα εριχνε ασφαλεια και επρεπε να την σηκωνω για να ξαναριξω , ποτε δεν βρηκα τι εχει ! Ασε που αν του εβαζα τα condor μου εκοβε το δακτυλο :p
:)
Αν είναι καθαρό και συντηρημένο, από τις κάνες και στο ρέμα ...
Χωρίς κανέναν ενδοιασμό !!!

Το έχω ξαναγράψει
Ιστορία με BERETTA ES 100 VITORIA.
3 φίλοι παραπονιούνται για σποραδικές εμπλοκές σε 3 διαφορετικά όπλα αγορασμένα όλα την ίδια ημέρα.
Ώπα ... πρόβλημα με την παρτίδα σκέφτομαι.
Μετά από καιρό τυχαία τους πετυχαίνω να έχουν γυρίσει από κυνήγι.
Φανταστείτε σκηνικό.
Βροχή, 4χ4 με 4 γουρούνια μέσα στην λάσπη στην καρότσα και τα όπλα πεταμένα μέσα στην καρότσα κάτω από τα γουρούνια μέσα στην λάσπη και αυτά χωρίς την θήκη τους, ... χύμα.
Γελάω και τους λέω .. ώχ τώρα ποιός τα κάνει βίδες να τα καθαρίσει και να τα λαδώσει ?
Γελάσανε και αυτοί μαζί μου γιατί τους φάνηκε αστείο αυτό που έλεγα.
Οι αρχηγοί των Ταλιμπάν :)

Πραγματικά απορώ πως αυτά τα όπλα δουλεύανε
 
Last edited:
πρωτη φορα ειδα χθες γουρουνοκυνηγούς πάνω στην δημοσιά, κανονικα καρτερι, αραδιασμενοι σε καθε καμπή του ανηφορικού ασφάλτινου δρόμου στα 1200μ υψόμετρο με φρεσκια ασφαλτο και κίτρινη διαγράμμηση.
Έχουν αυξηθεί τα επιβλαβή, τα μεν και τα δε.
Γερόντ' φλαχτείτ' :) :) :)
Δεν μασάνε τα καθαρόαιμα.
 
Back
Top