Αγριόχοιρος

Μακαρι φιλε.Στα 30 χρονια πανω εχουν εναν τραυματισμο απο εξοστρακισμο.
Εδω ποσους θανατους εχουμε καθε χρονο?Εχουν διαλυθει οικογενειες και ο
ηλιθιος ο νομοθετης σκεφτεται ανταρτικα και επαναστασεις.
Άλεξ αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι σταθερά εκεί τα καρτερια μελετημένα εκ των προτέρων ίσως γι'αυτό δεν έχουν πολλά ατυχήματα κάθεσαι και δεν κουνιέσαι
 
Άλεξ αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι σταθερά εκεί τα καρτερια μελετημένα εκ των προτέρων ίσως γι'αυτό δεν έχουν πολλά ατυχήματα κάθεσαι και δεν κουνιέσαι
Οχι Γιωργο.Εχουν σταθερα κιοσκια περιμετρικα απο μεγαλες καλλιεργειες αλλα μπορεις να τα κυνηγησεις οπως θελεις.
Επιτρεπεται το κυνηγι του αγριοχηρου νυχτα π.χ.Πιανεις μια ατελειωτη πατατια και περιμενεις.
 
Μετα απο την περασμενη βδομαδα που μου πε ο πατερας μου οτι το κλαμπανισμα πηγε σε αλλο τοπο σημερα ειχε την τιμητικη του ενα καπρακι που λογω της ζεστης τπυς ταλαιπωρησε αρκετα κανωντας πανω απο 10 χλμ πορεια το καταφεραν
FB_IMG_1601729600271.jpg
 
Μετα απο την περασμενη βδομαδα που μου πε ο πατερας μου οτι το κλαμπανισμα πηγε σε αλλο τοπο σημερα ειχε την τιμητικη του ενα καπρακι που λογω της ζεστης τπυς ταλαιπωρησε αρκετα κανωντας πανω απο 10 χλμ πορεια το καταφεραν
View attachment 16742
Μπράβο για την επιτυχία και την επιμονή να το ακολουθήσουν και να το εντοπίσουν
 
Μπράβο για την επιτυχία και την επιμονή να το ακολουθήσουν και να το εντοπίσουν
Να σαι καλα..σ αυτο το κυνηγι θες δεν θες το ακολουθας πιο πολυ για τα σκυλια για τον κοπο που κανουν να το κυνηγανε με τοσο παθος
 
Επιτελους ξεμουδιασε η παρεα και αρχισαν να ανοιγουν λογαριασμο με τα καπρια..ενα ωραιο καπρι για σημερα που τους παιδεψε αρκετα και κατεληξε να χτυπηθει 200 μετρα απο το χωριο μου
20201004_205312.jpg
 
Last edited by a moderator:
Επιτελους ξεμουδιασε η παρεα και αρχισαν να ανοιγουν λογαριασμο με τα καπρια..ενα ωραιο καπρι για σημερα που τους παιδεψε αρκετα και κατεληξε να χτυπηθει 200 μετρα απο το χωριο μου
View attachment 16806View attachment 16807
Μπράβο τους , πάντα τέτοια!!! Εσύ δεν πηγές;
Πόσα κιλά βγήκε ρε Μιλτο;
 
Μπράβο τους , πάντα τέτοια!!! Εσύ δεν πηγές;
Πόσα κιλά βγήκε ρε Μιλτο;
Να σαι καλα Στρατο..εγω δυστυχως λογω δουλειας και οικογενειακων υποχρεωσεων εχω να παω 2 χρονια..απο κιλα τους βγηκε 100αρη καθαρο με πολυ παχος...ειναι απ τα καπρια που ταϊζαμε το καλοκαιρι και γι αυτο τοσο λιπος
 
Να σαι καλα Στρατο..εγω δυστυχως λογω δουλειας και οικογενειακων υποχρεωσεων εχω να παω 2 χρονια..απο κιλα τους βγηκε 100αρη καθαρο με πολυ παχος...ειναι απ τα καπρια που ταϊζαμε το καλοκαιρι και γι αυτο τοσο λιπος
Υπομονή φίλε μα θα ερθεί και η ώρα σου να πας... Έτσι ανταμείβεται και ο κοπος ο καλοκαιρινός. Η μισή ευχαρίστηση είναι το κυνήγι και η καρπωση... και η άλλη μισή τα μπριτζολακια....
 
Υπομονή φίλε μα θα ερθεί και η ώρα σου να πας... Έτσι ανταμείβεται και ο κοπος ο καλοκαιρινός. Η μισή ευχαρίστηση είναι το κυνήγι και η καρπωση... και η άλλη μισή τα μπριτζολακια....
Κατσε να μεγαλωσει και αλλο ο μικρος μου και θα χω μεγαλυτερη ευχαιρια σκαω που δεν μπορω να παω..η ευχαριστηση μας ειναι ολο το κυνηγι η καρπωση ερχεται σε δευτερη μοιρα..μπριζολακια βαραμε δεν βαραμε εχουμε καταψυκτες γεματους και παντα μπαινει σχαρα στο τελειωμα και τσιπουρακι διπλοαποσταγμενο
 
Να σαι καλα Στρατο..εγω δυστυχως λογω δουλειας και οικογενειακων υποχρεωσεων εχω να παω 2 χρονια..απο κιλα τους βγηκε 100αρη καθαρο με πολυ παχος...ειναι απ τα καπρια που ταϊζαμε το καλοκαιρι και γι αυτο τοσο λιπος
Τουλάχιστον δεν πήγαν χαμένες οι μακαρονάδες που έφαγαν Μίλτο ;)
 
20201007_145731-1.jpgΜετά απο ενα ολοήμερο κυνήγι σήμερα με πολλές στάμπες και τα σκυλιά να δίνουν ρεσιτάλ, η μπίλια έκατσε σε μένα. Το δεύτερο γουρούνι έσκασε στο καρτέρι μου. Ενα 12 Βόλο Federal flight control ηταν αρκετό για να το βαλσαμώσει
 
Back
Top