Αγριόχοιρος

Για οσους κυνηγαμε με ραβδωτο εξω και ελπιζουμε πως μια μερα
θα μπορεσουμε να φερουμε τα οπλα μας και εδω στην Ελλαδα για
να ζησουμε με μεγαλυτερη ασφαλεια το κυνηγι του αγριοχοιρου.
 
Οντως φιλε σαν την βοκη πισω απ τ αυτι δεν υπαρχει..μενει κοκκαλο επιτοπου..εγω λιγες φορες την εχω καταφερει ο πατερας μου την εχει για πλακα λες και παει μαγνητης η τουφεκια εκει
Κοιτα εκει ακριβως και υα αλλα ερχοντε μονα τους ξερεις εσυ τι ενοω
 
Ειχε ο συγχωρεμενος καλα δραμια και τα εριχνα τα 2 πρωτα χρονια που εβγαλα αδεια αλλα μετα απο μια φορα που εφαγα με τα 6βολα του σε εμα κοπαδι να ναι καλα ανθρωπος εκει ψηλα που με κανε να ξεκινησω την ιδιογομωση και σε συζητησεις που χα μαζι του με εμαθε τι να περιμενω απο την κατανομη μου στα δραμια
ταχυτητα και συγγεντρωση δησκολος γαμος φιλε
 
Για οσους κυνηγαμε με ραβδωτο εξω και ελπιζουμε πως μια μερα
θα μπορεσουμε να φερουμε τα οπλα μας και εδω στην Ελλαδα για
να ζησουμε με μεγαλυτερη ασφαλεια το κυνηγι του αγριοχοιρου.
Ασ ειχαμε τετια συχνωτητα συναντησης με γουρουνια σε μια μερα μονο και με φτανει και η τσαγκρα του παππου αχαχαχαχαχαχαχα ρε τσαγκρα αθανατη
 
Κοιτα εκει ακριβως και υα αλλα ερχοντε μονα τους ξερεις εσυ τι ενοω
Εκει κοιταζω παντα φιλε μερικες φορες μου καθεται αλλες οχι..εμενα σαν να με εχουν μουτζωσει και βγαινου τα καπρια μακρυα..που να δεις αυτι στα 50-60;ριχνω κεφαλι και οπου πεσει αχαχχαχαχχα
ταχυτητα και συγγεντρωση δησκολος γαμος φιλε
Ο δυσκολοτερος και συνηθως παει για διαζυγιο..γι αυτο και τα ειχα σταματησει τοτε..πιο πολυ με ειχε επηρεασει ενα μονοβολο του που εριξα και το βρηκα πανω στο δερμα απο μια σκροφα εκει ξενερωσα πολυ
 
Ασ ειχαμε τετια συχνωτητα συναντησης με γουρουνια σε μια μερα μονο και με φτανει και η τσαγκρα του παππου αχαχαχαχαχαχαχα ρε τσαγκρα αθανατη
Δεν μας τα μολογας ολα..Δραμα και να νην εχει πολλα ζωα δυσκολο πολυ..αν καθοταν να καναμε ενα κυνηγι στα μερη μου εκει να δεις τι θα βλεπε το ματι σου..βγηκε περσυ κοπαδι σε εναν απο διπλανη παρεα 60 ζωα κοντεψε να τον βρει εγκεφαλικο
 
Ασ ειχαμε τετια συχνωτητα συναντησης με γουρουνια σε μια μερα μονο και με φτανει και η τσαγκρα του παππου αχαχαχαχαχαχαχα ρε τσαγκρα αθανατη
Αναποδα το επιασες Τολη.Το θεμα ειναι οτι με ραβδωτο ειτε το παιρνεις ειτε οχι.Πιο καθαρες καταβολες.
Αν δεν δεις καθαρα τον στοχο αλλα και το "κενο" που σε παιρνει να πατησεις την σκανδαλη δεν εχεις
αποτελεσμα.Αλλο σηκωνω ραβδωτο και αλλο τραβαω σμπαρα με δραμια μπας και πεσει.Οι συναντησεις
δεν ειναι το ζητουμενο εδω οσο οι συναδελφοι που τους τρωει το χωμα καθε χρονο!
 
Last edited:
Αναποδα το επιασες Τολη.Το θεμα ειναι οτι με ραβδωτο ειτε το παιρνεις ειτε οχι.Πιο καθαρες καταβολες.
Αν δεν δεις καθαρα τον στοχο αλλα και το "κενο" που σε παιρνει να πατησεις την σκανδαλη δεν εχεις
αποτελεσμα.Αλλο σηκωνω ραβδωτο και αλλο τραβαω σμπαρα με δραμια μπας και πεσει.Η συναντησεις
δεν ειναι το ζητουμενο εδω οσο οι συναδελφοι που τους τρωει το χωμα καθε χρονο!
Εδω τα πες ολα..δυστυχως πρεπει να αλλαξουν πολλα στη νοοτροπια των γουρουναδων τα χω ξαναπει πολλες φορες..αν δεν αλλαξει αυτο το καμουφλαρισμα με τις παραλλαγες μην μας δει το γουρουνι, αν δεν ενημερωνουμε οταν μετακινουμαστε απο την λυσσα να βαρεσουμε το ζωο για να παρουμε την γουρουνοκεφαλη, αν δεν βγαλουμε αυτα τα δραμια απ τα οπλα και αν δεν τουφεκαμε οταν κουνιεται το γαβρο ραβδωτο δεν βλεπουμε στην Ελλαδα
 
Εδω τα πες ολα..δυστυχως πρεπει να αλλαξουν πολλα στη νοοτροπια των γουρουναδων τα χω ξαναπει πολλες φορες..αν δεν αλλαξει αυτο το καμουφλαρισμα με τις παραλλαγες μην μας δει το γουρουνι, αν δεν ενημερωνουμε οταν μετακινουμαστε απο την λυσσα να βαρεσουμε το ζωο για να παρουμε την γουρουνοκεφαλη, αν δεν βγαλουμε αυτα τα δραμια απ τα οπλα και αν δεν τουφεκαμε οταν κουνιεται το γαβρο ραβδωτο δεν βλεπουμε στην Ελλαδα
Σαν πρωτη κινηση εδω πρεπει να σταματησει το δραμι.Οσο για τους αμορφωτους γιακαδες που κυβερνανε
αυτον τον τοπο κανενας δεν θα βαλει την υπογραφη του για ραβδωτο οσο εχουν στο πισω μερος του μυαλου
τους την δικη τους ανασφαλεια.Οταν εχεις λερωμενη την φωλια σου δεν δινεις δραστικο βεληνεκες 900 μετρα;)
Γελαει ακομα και η Βουλγαρια με τα χαλια μας εδω μεσα....
 
Σαν πρωτη κινηση εδω πρεπει να σταματησει το δραμι.Οσο για τους αμορφωτους γιακαδες που κυβερνανε
αυτον τον τοπο κανενας δεν θα βαλει την υπογραφη του για ραβδωτο οσο εχουν στο πισω μερος του μυαλου
τους την δικη τους ανασφαλεια.Οταν εχεις λερωμενη την φωλια σου δεν δινεις δραστικο βεληνεκες 900 μετρα;)
Γελαει ακομα και η Βουλγαρια με τα χαλια μας εδω μεσα....
Ετσι ακριβως..μ αρεσει που εκσυγχρωνισαμε τη νομοθεσια για τα οπλα βασει της ευρωπαϊκης νομοθεσιας και για το ραβδωτο κανουν γαργαρα..στην ουσια εδωσαν ψιχουλα και τα βασικοτερα τα αφησαν στην απ εξω..ακομα και αεροβολο και τοξο στο κυνηγι δεν τα εδωσαν..ασε το ζαρκαδι που κοντευουν να γινουν περισσοτερα απ τις μυγες..αλλα οταν δεν γινοντε σοβαρες κινησεις πισω θα μενουμε
 
Δεν μας τα μολογας ολα..Δραμα και να νην εχει πολλα ζωα δυσκολο πολυ..αν καθοταν να καναμε ενα κυνηγι στα μερη μου εκει να δεις τι θα βλεπε το ματι σου..βγηκε περσυ κοπαδι σε εναν απο διπλανη παρεα 60 ζωα κοντεψε να τον βρει εγκεφαλικο
Ρε φιλε καθε φορα γινοβτε αυτα να σου βγενουν απο δεκα γουρουνια στο καρτερι
 
Αναποδα το επιασες Τολη.Το θεμα ειναι οτι με ραβδωτο ειτε το παιρνεις ειτε οχι.Πιο καθαρες καταβολες.
Αν δεν δεις καθαρα τον στοχο αλλα και το "κενο" που σε παιρνει να πατησεις την σκανδαλη δεν εχεις
αποτελεσμα.Αλλο σηκωνω ραβδωτο και αλλο τραβαω σμπαρα με δραμια μπας και πεσει.Οι συναντησεις
δεν ειναι το ζητουμενο εδω οσο οι συναδελφοι που τους τρωει το χωμα καθε χρονο!
Ρε φιλε ενοω κινιτο ουραιο λειοκανο και μονοβολο μη βαρας
 
Δεν μας τα μολογας ολα..Δραμα και να νην εχει πολλα ζωα δυσκολο πολυ..αν καθοταν να καναμε ενα κυνηγι στα μερη μου εκει να δεις τι θα βλεπε το ματι σου..βγηκε περσυ κοπαδι σε εναν απο διπλανη παρεα 60 ζωα κοντεψε να τον βρει εγκεφαλικο
Μιλτο χωρις πλακα τα τελειωσαμε φιλε πατα κιουτα μανες μικρα τελος και οτι εμηνε εφυγε
 
Ρε φιλε καθε φορα γινοβτε αυτα να σου βγενουν απο δεκα γουρουνια στο καρτερι
Παλιοτερα δεν γινοτανε αλλα εχει 3 χρονια που στα 10 κυνηγια τα 7 θα σου βγουν στανταρ
Μιλτο χωρις πλακα τα τελειωσαμε φιλε πατα κιουτα μανες μικρα τελος και οτι εμηνε εφυγε
Αυτο ειναι το κακο οταν δεν κανεις καλη διαχειριση καποια στιγμη στερευει η βρυση..μαζευτηκε και πολυς κοσμος απο τριγυρω εκει ρε φιλε και εγινε χαμος..μια η μυκονος και η παρος για διακοπες και μια η δραμα για γουρουνια
 
Παλιοτερα δεν γινοτανε αλλα εχει 3 χρονια που στα 10 κυνηγια τα 7 θα σου βγουν στανταρ

Αυτο ειναι το κακο οταν δεν κανεις καλη διαχειριση καποια στιγμη στερευει η βρυση..μαζευτηκε και πολυς κοσμος απο τριγυρω εκει ρε φιλε και εγινε χαμος..μια η μυκονος και η παρος για διακοπες και μια η δραμα για γουρουνια
Αστα να πανε ξενοι πολλοι βαρατε λεει εμεις τα ταιζουμε ακου ρε φιλε τι να πεις υπαρχει αρχηγος εγω τι μπωρω να πω ασε που αν πεις τπτ σε περνουν και στο ψιλο δε πιραζει αστους τωρα στο κιοσκι να καθοντε παταω κορνα οταν παω για μπεκατσα φασσα ξυνουν τα κεφαλια τους
 
Αστα να πανε ξενοι πολλοι βαρατε λεει εμεις τα ταιζουμε ακου ρε φιλε τι να πεις υπαρχει αρχηγος εγω τι μπωρω να πω ασε που αν πεις τπτ σε περνουν και στο ψιλο δε πιραζει αστους τωρα στο κιοσκι να καθοντε παταω κορνα οταν παω για μπεκατσα φασσα ξυνουν τα κεφαλια τους
Ετσι ειναι αυτα..τα βρισκεις μπροστα σου αργα ή γρηγορα..το θεμα ειναι να βαλουν μυαλο να μην την ξαναπαθουν
 
Αυτο το 7 στα 10 περασε και δεν μ ακουμπησε φιλε καθε φορα να τουφεκαν οι διπλανοι τρελα μου ρθε
Λογικο ειναι δυστυχως ετσι παει το κοπαδι εκτος αν εχεις καλο ατομο να βαλει καρτερι σε καιριο σημειο και οταν περασει το κοπαδι να σπασει και να γινει η μαχη του δραμαλη να τουφεκανε ολοι στη σειρα
 
Back
Top