Αγορα αεροβόλου.

Μη προτεινεις τιποτα, ας διαλεξει μονος του.
Μια πολύ καλή πρόταση.

Έχει ρίξει κι έχει δεί τι είναι το HW 30S από το δικό σου - άρα έχει μια εμπειρία από χρήση ποιοτικού αεροβόλου σε ελατήριο.
Άν θέλει να πειραματιστεί άς το κάνει με δική του ευθύνη.
Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να καταλήξεις υπόλογος ή απολογούμενος άν η πρότασή σου δεν τον ικανοποιήσει.
 
Καλησπέρα ξανά. Ερώτηση για φίλο που θέλει όπλο στην κατηγορία του δικού μου Βάϊραχ 30 (4.5μμ) ελαφρύ δηλαδή και μικρό σε μήκος, αλλά δεν θέλει να δώσει τόσα χρήματα. +- 150-180€ δίνει.

Του πρότεινα να μαζέψει άλλα 100€ για να πάρει το 30αρι που το γνωρίζει, έχει ρίξει με το δικό μου και του αρέσει, αλλά δεν θέλει.

Να του προτείνω το Κομιτα 220 σκέφτηκα, αλλά λέω, να ρωτήσω καλύτερα και από εδώ, διότι σ΄αυτα τα χρήματα, δεν έχω ιδέα τι μπορεί να είναι αξιοπρεπές και να μην πετάξει τα χρήματα του, (κάποιες φορές το φτηνό, γίνεται ακριβότερο του ακριβού στο τέλος)
Δείτε στο airgunshop στα μεταχειρισμένα κανένα diana παλιάς κοπής. Είναι εξαιρετικά. Έχω πάρει ένα 25D από εκεί. Τσέκαρε αυτά:
https://airgunshop.gr/58.-metaheirismena/aerovola-tufekia/diana-25d-mod.-4-5-mm/
https://airgunshop.gr/58.-metaheirismena/aerovola-tufekia/diana-mod.-27s-4-5-mm/
 
κε. Κόλλια ευχαριστώ πολύ. Τόσο που σκέφτομαι να πάρω και για μένα ένα μικρο Ντιανα από αυτά που είδα στον σύνδεσμο που παραθέσατε! Έχετε απόλυτο δίκιο για το 30άρι. Είναι το όπλο που με το οποίο έχω κάνει τις περισσότερες βολές, αυτό τα λέει όλα!

Ευχαριστω όλους τους ανωτέρω επίσης, για τις συμβουλές τους.
 
κε. Κόλλια ευχαριστώ πολύ. Τόσο που σκέφτομαι να πάρω και για μένα ένα μικρο Ντιανα από αυτά που είδα στον σύνδεσμο που παραθέσατε! Έχετε απόλυτο δίκιο για το 30άρι. Είναι το όπλο που με το οποίο έχω κάνει τις περισσότερες βολές, αυτό τα λέει όλα!

Ευχαριστω όλους τους ανωτέρω επίσης, για τις συμβουλές τους.
Παρακαλώ, αλλά άσε τα κύριε Κόλλια. Κώστα με λένε. Τα dianaκια θα τα ευχαριστηθητε.
 
Last edited:
Όταν πληρώνεις 680ε για αεροβόλο, έχεις και απαιτήσεις να έχει εστω λιγο ποιότητα κατασκευής. Μιλάω για το HW 90 .Το στόχαστρο που έφυγε την πρώτη μέρα, ξαναέφυγε σήμερα. Το κακό είναι ότι αχρηστεύτηκε. Οι βίδες ξεσφιξαν και σήμερα. Πιθανών δεν λύνουν οι βίδες. Πρέπει να τρώγεται η πατουρα στο κοντάκι, εκεί που σφίγγουν οι βίδες. Δεν έχουμε ρίξει πάνω από 60 βολές. Σήμερα βρήκαμε λίγο χρόνο να παίξουμε και μας βγήκε ξινό. .Στο στόχαστρο φαγώθηκε η φωλιά και δεν στερεώνεται. Δευτέρα θα πάρω τον αντιπρόσωπο να δω τι θα μου πει.
 
Δεν μπορώ να ανεβάσω φώτο από το σκοπευτικο. Στην μια μεριά, είχε υλικό χυτευσης,με αποτέλεσμα να σφίγγει μονόπλευρα στον οδηγό της κάνης. Αφαίρεσα το κομμάτι και κάπως εσφιξε..Αλλά δεν θα αντέξει, γιατί το λούκιτου σκοπευτικου καταστράφηκε..
 
Έχει εγγύηση. Δεν μίλησες με το κατάστημα αγοράς;
Εγώ προ καιρού πήρα το 77αρι είμαι πολύ ευχαριστημένος κανένα θέμα.
Μετά από αρκετές βολές έκανα έναν έλεγχο στης βίδες και της βρήκα χαλαρές, της έσφιξα με κατάλληλο κατσαβίδι και όλα καλά. Εχτές μετά από μαραθώνιο βολών έκανα πάλι έλεγχο και δεν είχαν πάρει καθόλου.
 
Δεν μπορώ να ανεβάσω φώτο από το σκοπευτικο. Στην μια μεριά, είχε υλικό χυτευσης,με αποτέλεσμα να σφίγγει μονόπλευρα στον οδηγό της κάνης. Αφαίρεσα το κομμάτι και κάπως εσφιξε..Αλλά δεν θα αντέξει, γιατί το λούκιτου σκοπευτικου καταστράφηκε..
Το στελνεις πισω για επισκευη ή αντικατασταση, χωρις να αφηνεις περιθωρια, η αντικατασταση δυσκολο αλλα οταν επιστραφει πρεπει να μην εχει κανενα σημαδι επισκευης.
 
Έχει εγγύηση. Δεν μίλησες με το κατάστημα αγοράς;
Εγώ προ καιρού πήρα το 77αρι είμαι πολύ ευχαριστημένος κανένα θέμα.
Μετά από αρκετές βολές έκανα έναν έλεγχο στης βίδες και της βρήκα χαλαρές, της έσφιξα με κατάλληλο κατσαβίδι και όλα καλά. Εχτές μετά από μαραθώνιο βολών έκανα πάλι έλεγχο και δεν είχαν πάρει καθόλου.
Έτσι είναι, τις σφίγγεις μία δύο φορές σαν καινούργιο και τέρμα!! Τώρα για τό στόχαστρο που λέει ο συνάδελφος, τί νά πω, τά στοχαστρα σε όλα τα Hw είναι πολύ στιβαρά....
 
Έτσι είναι, τις σφίγγεις μία δύο φορές σαν καινούργιο και τέρμα!! Τώρα για τό στόχαστρο που λέει ο συνάδελφος, τί νά πω, τά στοχαστρα σε όλα τα Hw είναι πολύ στιβαρά....
Επίσης δεν σφίγγουμε ποτέ τίς βίδες υπερβολικά!!!
 
Back
Top