Αγορές μέσω Internet

Κανω σχεδον ολες τις αγορες εξοπλισμου μου online. Για τον τροπο κυνηγιου μας στην Ελλαδα θεωρω τις αμερικανικες εταιρειες ως τις πιο καταλληλες. Η πιο οικονομικη λυση ειναι παντα αποστολη σε ξενοδοχειο απο καποιο ατομο που
ταξιδευει Αμερικη. Εκτος απο τον Cabelas που αναφερατε πιο πανω και ειναι κορυφη, εχω ψωνισει με καλες εμπειριες και απο τα παρακατω.

www.basspro.com
www.txfowlers.com
www.brownells.com (ανταλλακτικα, προσοχη 100 $ οριο για εξαγωγη απο USA)
www.hunterspec.com (φυλαχτρες, μασκες)


Απο Ευρωπη πολυ καλα ειναι τα ευρωπαικα site της midway, εγω ψωνιζω απο το ελβετικο www.midwayswiss.ch, υπαρχει και γερμανικο και ιταλικο και ισπανικο εντος ευρωπαικης κοινοτητας. Επισης παρα πολυ καλες τιμες στο www.askari-jagd.de, αν και τα πιο πολλα προιοντα προοριζονται για τον τροπο κυνηγιου του κεντροευρωπαιου κυνηγου. Για κυνηγι υδροβιων εχω παραγγειλει ωραια πραγματα απο το www.nordic-jagd.de.

Οι τιμες ειναι παρα πολυ καλες γενικα. Αγοραζω συχνα ειδη σε προσφορες, δεν ειχα ποτε ζητημα με κανενα απο τα ειδη που αγορασα.
 
Κανω σχεδον ολες τις αγορες εξοπλισμου μου online. Για τον τροπο κυνηγιου μας στην Ελλαδα θεωρω τις αμερικανικες εταιρειες ως τις πιο καταλληλες. Η πιο οικονομικη λυση ειναι παντα αποστολη σε ξενοδοχειο απο καποιο ατομο που
ταξιδευει Αμερικη. Εκτος απο τον Cabelas που αναφερατε πιο πανω και ειναι κορυφη, εχω ψωνισει με καλες εμπειριες και απο τα παρακατω.

www.basspro.com
www.txfowlers.com
www.brownells.com (ανταλλακτικα, προσοχη 100 $ οριο για εξαγωγη απο USA)
www.hunterspec.com (φυλαχτρες, μασκες)


Απο Ευρωπη πολυ καλα ειναι τα ευρωπαικα site της midway, εγω ψωνιζω απο το ελβετικο www.midwayswiss.ch, υπαρχει και γερμανικο και ιταλικο και ισπανικο εντος ευρωπαικης κοινοτητας. Επισης παρα πολυ καλες τιμες στο www.askari-jagd.de, αν και τα πιο πολλα προιοντα προοριζονται για τον τροπο κυνηγιου του κεντροευρωπαιου κυνηγου. Για κυνηγι υδροβιων εχω παραγγειλει ωραια πραγματα απο το www.nordic-jagd.de.

Οι τιμες ειναι παρα πολυ καλες γενικα. Αγοραζω συχνα ειδη σε προσφορες, δεν ειχα ποτε ζητημα με κανενα απο τα ειδη που αγορασα.
.shake hands..shake hands..shake hands.
 
Tα Ευρωπαικα Midway στελνουν Ελλαδα;

Bικτωρα δεν εχω εμπειρια σε αυτο τον τομεα καθως τα πραγματα που ψωνιζω μου τα στελνουν στη διεθυνση μου στην Ελβετια. Λογικα πρεπει να στελνουν, ισως καποιος φιλος απο δω μεσα να εχει καποια εμπειρια.
 
Κανω σχεδον ολες τις αγορες εξοπλισμου μου online. Για τον τροπο κυνηγιου μας στην Ελλαδα θεωρω τις αμερικανικες εταιρειες ως τις πιο καταλληλες. Η πιο οικονομικη λυση ειναι παντα αποστολη σε ξενοδοχειο απο καποιο ατομο που
ταξιδευει Αμερικη. Εκτος απο τον Cabelas που αναφερατε πιο πανω και ειναι κορυφη, εχω ψωνισει με καλες εμπειριες και απο τα παρακατω.

www.basspro.com
www.txfowlers.com
www.brownells.com (ανταλλακτικα, προσοχη 100 $ οριο για εξαγωγη απο USA)
www.hunterspec.com (φυλαχτρες, μασκες)


Απο Ευρωπη πολυ καλα ειναι τα ευρωπαικα site της midway, εγω ψωνιζω απο το ελβετικο www.midwayswiss.ch, υπαρχει και γερμανικο και ιταλικο και ισπανικο εντος ευρωπαικης κοινοτητας. Επισης παρα πολυ καλες τιμες στο www.askari-jagd.de, αν και τα πιο πολλα προιοντα προοριζονται για τον τροπο κυνηγιου του κεντροευρωπαιου κυνηγου. Για κυνηγι υδροβιων εχω παραγγειλει ωραια πραγματα απο το www.nordic-jagd.de.

Οι τιμες ειναι παρα πολυ καλες γενικα. Αγοραζω συχνα ειδη σε προσφορες, δεν ειχα ποτε ζητημα με κανενα απο τα ειδη που αγορασα.
.shake..cool.
 
Είμαι τόσο ευχαριστημένος από τον Cabelas που δεν έχω ψαχτεί για κάτι άλλο....
Εφόσον δεν χρειάζομαι κάτι άμεσα, κάνω αγορές από προσφορές και μόνον.....
Έχω πάρει αρβυλάκια με 39,99usd off season, μπουφάν με τα ίδια χρήματα και 2 πολύ ποιοτικές Coleman σκηνές για 3 άτομα, συνολικά με 150 ευρώ (με μεταφορικά)....... και πόσα άλλα που δεν θυμάμαι τώρα !!!
 
Μου ηλθε σημερα το πακετο που ειχα παραγγειλει στην Askari. Ενημερωτικα για να εχετε καποιο μετρο συγκρισης απο τιμες:

1 ζευγαρι γαντια Fleece-Neopren 4,50
1 καπελακι παραλλαγης δασους 3,50
2 ζευγαρια θερμικες καλτσες για κρυο, 16
1 ζευγαρι καλτσες νεοπρενιου, 17
10 ζευγαρια θερμαντικα μιας χρησης για χερια, 10
10 ζευγαρια θερμαντικα μιας χρησης για ποδια, 12

Μεταφορικα και ασφαλεια για τα παραπανω 9 Ευρω, ειχα μια επιπλεον εκπτωση απο 4 Ευρω στο συνολο λογω μιας ειδικης προσφορας, μου καναν και δωρο ενα ανοιχτηρι φιαλης σε σχημα σφαιρας. Ολα τα ειδη που ψωνισα ηταν προσφορες με εξαιρεση τις καλτσες νεοπρενιου.
 
Παιδιά στο τέλος της σεζόν ( ή όταν θα έχει εκπτώσεις σε online καταστήματα) μπορούμε να κάνουμε ομαδική παραγγελία.
 
Back
Top