Αγορά Πρώτου κυνηγετικού

Καλησπέρα φίλοι κυνηγοί.
Είμαι νέος κυνηγός κ ενδιαφέρομαι να πάρω ένα όπλο μέχρι 1000 ευρώ περίπου για γενικά κυνήγια. Έχω δει το bellmonte 2 και το affinity. Ποιες οι γνώμες σας για αυτά τα δύο κ τι άλλο έχετε να προτείνετε;;
 
Καλησπέρα φίλοι κυνηγοί.
Είμαι νέος κυνηγός κ ενδιαφέρομαι να πάρω ένα όπλο μέχρι 1000 ευρώ περίπου για γενικά κυνήγια. Έχω δει το bellmonte 2 και το affinity. Ποιες οι γνώμες σας για αυτά τα δύο κ τι άλλο έχετε να προτείνετε;;
Κοντά στο χιλιαρικο

Φαμπαρμ ls4
Winchester Sx3 η sx4

Benelli beccaccia που είναι σε προσφορά 1090

Και αυτά που είπες καλά
 
Να δεις πως σου καθετε πρωτα τα αλλα ειναι δευτερευοντα
Συμφωνώ το μόνο θέμα είναι ότι στα Χανιά που μένω όπου έχω πάει δεν υπάρχει κάποιος με ποικιλία σε όπλα για να τα επομισω. Δεν ξέρω βέβαια για τους άλλους νομούς της Κρήτης.
 
Συμφωνώ το μόνο θέμα είναι ότι στα Χανιά που μένω όπου έχω πάει δεν υπάρχει κάποιος με ποικιλία σε όπλα για να τα επομισω. Δεν ξέρω βέβαια για τους άλλους νομούς της Κρήτης.
Αν εχεις πολυ περιεργες διαστασεις παρε ενα χωρις το επανατατικο στο κοντακι για να εχει μεγαλυτερο ευρος κινισεων οπως η affinity franchi και πολυ καλη τιμη
 
Αν εχεις πολυ περιεργες διαστασεις παρε ενα χωρις το επανατατικο στο κοντακι για να εχει μεγαλυτερο ευρος κινισεων οπως η affinity franchi και πολυ καλη τιμη
Ειμαι 1,85 με μακριά χέρια. Το affinity είναι στις επιλογές μου.
 
Και πρέπει να είναι οι παλιές με τον μεγάλο κονο προσαρμογής
Ίδιες ντουφεκιες βγάζουν Νίκο.. λιιιγο πιο σφιχτή (αμελητέο) η καινούργιες με τον 3αρι, είχε κάνει κάποιες δοκιμές ο Φιλιππας.. φοβερό όπλο και πολύ όμορφη η συγκεκριμένη... ελπίζω να είναι στις προτιμήσεις του φίλου, και δε θα χάσει...
 
Λευτερη καλη αρχη!
Ευχαριστο το να βλεπεις νεους να ασχολουνται με τη θηρα, γιατι σε λιγο θα γινουμε ειδος προς εξαφανιση...
Αναμεσα σε αυτα τα δυο θα διαλεγα franchi. Ειχα την bellmonte και μονο που δε τη χαρισα...
Σε αυτα τα χρηματα ψαξου και για β χερι.Εχει ευκαιρειες.
Επισης θα κοιτουσα και beretta 350 . Τρομερη καννη και vfm αγορα.
Η fabarm που διαβασα απο αλλον συναδελφο παραπανω , τρομερη σκοπευτικη γραμμη, αλλα καθολου swing. Θυμιζει "κουφιο" οπλο.

Μπορεις να πας λιγο παραπανω σε χρηματα και σε αλλες επιλογες ομως αφου ειπες εως 1000 ε να μην σε μπερδευω.
Ακου γνωμες αλλα στο τελος ακου το ενστικτο σου. Εσυ θα το κυνηγας. Ειναι πολυ σημαντικο αυτο που θα παρεις να το γουσταρεις!
 
Καλησπέρα φίλοι κυνηγοί.
Είμαι νέος κυνηγός κ ενδιαφέρομαι να πάρω ένα όπλο μέχρι 1000 ευρώ περίπου για γενικά κυνήγια. Έχω δει το bellmonte 2 και το affinity. Ποιες οι γνώμες σας για αυτά τα δύο κ τι άλλο έχετε να προτείνετε;;
Γεια σου Λευτέρη καλώς ήρθες, πάρε αυτό που σου έρχεται καλύτερα, τι κυνήγια κάνεις ;
Εγώ στα 1000€ θα έπερνα μια Benelli Μ2, ζύγισμα σαν ακριβό δίκαννο με τεράστιες αντοχές ή Beretta a350 για καρτέρι
 
Καλησπέρα φίλοι κυνηγοί.
Είμαι νέος κυνηγός κ ενδιαφέρομαι να πάρω ένα όπλο μέχρι 1000 ευρώ περίπου για γενικά κυνήγια. Έχω δει το bellmonte 2 και το affinity. Ποιες οι γνώμες σας για αυτά τα δύο κ τι άλλο έχετε να προτείνετε;;
Άσχετο από αυτά τα δύο,φίλος έχει πάρει από πέρυσι την impala plus και το όπλο είναι πολύ καλό,αδράνειας με 18,7 αυλό και πολύ οικονομικό για την ποιότητα του!!!ρίξε αν υπάρχει στα μέρη σου μια ματιά και σε αυτό.
 
Back
Top