Αγγλικό Σέττερ


Ένα σεττερ του θείου μου οποίος εχει παρατήσει μια +10ετια το κυνήγι....
Τον πηγα μια βόλτα στα περιστέρια ούτε καν ασχοληθεικε τα κυνηγετικά του ένστικτα έχουν θαφτεί... είναι ένα ΣΕΤΤΕΡ συντροφιάς.
Για βάλτον κοντά στον χομπίστα. Να δούμε τι θα κάνει, όταν αρχίσει τις φέρμες. Πόσο ετών είναι;
 
Η κροτοφοβία, όντως είναι πολύ σοβαρό ελάττωμα στο σκυλί. Πάντως είναι πανέμορφο.
Όμορφος και ποιο μεγαλόσωμος από χομπίστα..
Το πείρε ο θείος μήπως ξεκινήσει το κυνήγι γιατί το είχε παρατήσει λόγο παιδιών και χρόνου τελικά το εχει και παίζουν τα παιδιά γυρνάει στην αυλή ελεύθερο και δεν απομακρύνετε έξυπνος είναι αλλα όταν έπρεπε δεν πήγε βουνό.
 
Το οτι δεν πηγε βουνο αναλογα τα αιματα του φτιαχνετε ειτε ευκολα ειτε δυσκολα
Φτιεχνετε ομως

Το οτι δεν αντεδρασε στα περιστερια δεν λεει τιποτα

Την κροτοφοβια ειναι που πρεπει να φοβασαι

Αν την ειχαν οι γονεις και την πηρε τοτε αστο υσηχο εκει που ειναι

Εαν ειναι επικτητη τοτε και παλι εξαρταται πως την αποκτησε και πως την εκδηλωνει

Σου χει πει να το παρεις;
Εαν ναι εχεις την υπομονη και την θεληση να το δουλεψεις;

Παντως σεττερ να μην θελει να φαει τον τοπο μετα απο λιγη δουλεια δεν εχω ξαναδει
Εαν ειναι ευτιχισμενο χωρις εξοδους το σκυλακι τοτε πρεπει να χει πολλη αγαπη και παιγνιδι απο θειο και απο τα παιδια
Αλλιως δεν γινετε !!!

Σεττερ κροτοφοβικο στο επακρον ομως εχω δει
Ιρλανδικο

Ηταν ενα αστερι που του χαν παρει το φως του απο μαλακιες!!!!

Ηταν η χαρα σου να το βλεπεις να κυνηγα μεχρι να ακουστει το μπαμ

Μετα απλα επερνες την νικολουλη και εδινες τον διπλα νομο για το που το δες τελευταια
 
Το οτι δεν πηγε βουνο αναλογα τα αιματα του φτιαχνετε ειτε ευκολα ειτε δυσκολα
Φτιεχνετε ομως

Το οτι δεν αντεδρασε στα περιστερια δεν λεει τιποτα

Την κροτοφοβια ειναι που πρεπει να φοβασαι

Αν την ειχαν οι γονεις και την πηρε τοτε αστο υσηχο εκει που ειναι

Εαν ειναι επικτητη τοτε και παλι εξαρταται πως την αποκτησε και πως την εκδηλωνει

Σου χει πει να το παρεις;
Εαν ναι εχεις την υπομονη και την θεληση να το δουλεψεις;

Παντως σεττερ να μην θελει να φαει τον τοπο μετα απο λιγη δουλεια δεν εχω ξαναδει
Εαν ειναι ευτιχισμενο χωρις εξοδους το σκυλακι τοτε πρεπει να χει πολλη αγαπη και παιγνιδι απο θειο και απο τα παιδια
Αλλιως δεν γινετε !!!

Σεττερ κροτοφοβικο στο επακρον ομως εχω δει
Ιρλανδικο

Ηταν ενα αστερι που του χαν παρει το φως του απο μαλακιες!!!!

Ηταν η χαρα σου να το βλεπεις να κυνηγα μεχρι να ακουστει το μπαμ

Μετα απλα επερνες την νικολουλη και εδινες τον διπλα νομο για το που το δες τελευταια
Δεν το δίνει ο άνθρωπος εξάλλου τα μικρά το θέλουν παίζουν με αυτό... και εγώ δεν νομίζω να καταφέρω να τον βοηθήσω στο να μαθει να κυνήγα...μένει εκτός πόλης και το πήγα μια βόλτα και δεν αντέδρασε καν στα περιστέρια..
Παντός την εντολή ελα κατσε μια χαρά την εκτελη... να φτιάξεις έναν τέτοιο σκυλί είναι πολύ δύσκολο...
 
Όμορφος και ποιο μεγαλόσωμος από χομπίστα..
Το πείρε ο θείος μήπως ξεκινήσει το κυνήγι γιατί το είχε παρατήσει λόγο παιδιών και χρόνου τελικά το εχει και παίζουν τα παιδιά γυρνάει στην αυλή ελεύθερο και δεν απομακρύνετε έξυπνος είναι αλλα όταν έπρεπε δεν πήγε βουνό.
Ωραίος είναι και για παρέα είναι από τα καλύτερα σκυλιά.
Ειδικά με παιδια είναι ψυχούλα.
 
Back
Top