Αγγλικό Σέττερ

Καλησπέρα στα κοπελια.
Εδω και καποιες μερες πειρα το κενουριο αιμα απο ενα καλο φιλο με καλα κυνηγετικά σκυλια ειναι 65 μερων και το εβγαλα πρώτη φορά στο χοραφη και του εβαλα ενα περιστέρι να δω τι θα κανει... ας ελπίσουμε οτι θα παει καλα και θα με συντροφεψει με την υπόλοιπη ομάδα που εχω για τα επομενα χρώνια

Όνομα
Γιώργος
Καλησπέρα στα κοπελια.
Εδω και καποιες μερες πειρα το κενουριο αιμα απο ενα καλο φιλο με καλα κυνηγετικά σκυλια ειναι 65 μερων και το εβγαλα πρώτη φορά στο χοραφη και του εβαλα ενα περιστέρι να δω τι θα κανει... ας ελπίσουμε οτι θα παει καλα και θα με συντροφεψει με την υπόλοιπη ομάδα που εχω για τα επομενα χρώνια

Καλότυχο και να το χαρείς μεγάλο κυνηγό φίλε μου...

Vasilis

Staff member
Περιοχή
Σλοβακία
Όνομα
Βασίλης
Καλησπέρα στα κοπελια.
Να είναι καλοτυχο Ανδρέα.

Kostas ContraDosi

Moderator
Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Καλησπέρα στα κοπελια.
Καλότυχο να είναι Αντρέα....εύχομαι να το χαρείς.

Περιοχή
ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Όνομα
Γιαννης
Να το χαίρεσαι ! Αυτή η μαγική αντίδραση στο πρώτο οσφρητικό ερέθισμα !!! Η πρωιμότητα είναι πολύ πολύ σπουδαίο πραγμα σε ενα κουτάβι :) . Γιατί όλα τα αίματα δεν είναι κόκκινα ;)

καλοτυχοςςςς να ειναι και καλα κυνηγια να καμης μαζιτου,,και παρε και εναν κομωτη αποκληστικω.hair.ΥΓ μιας και το προσεξα,αλαξετου και την ταιστρατου να μην τραυματιστη στο στοματου παιζωνταστην, διωτι ειναι κουταβωςςςς ακωμη;);)

Περιοχή
καρδιτσα-λιμνη πλαστηρα.....
Όνομα
Λάμπρος
Καλησπέρα στα κοπελια.
άρε Αντρέα είδες και από είδες με τα ποιντερ..... χαχαχαχα σας τα λέω εγώ αλλά δεν ακούτε..... χαχαχαχα

καλοτυχο με υγεία ο μικρός.

Όνομα
Ηλιας
Τελικά εκανα την έκπληξη και πηγα σε αρσενικό.....επελεξα αυτον το μπόμπιρα..
Μέχρι να φτιάξω το νεο κλεισουρι θα μείνει με τη μαμά του....χαχαχαView attachment 17988
Καλοριζικο ..να το χαρεις με υγεια γιαννη για πολλαααααα χρονια.....εμενα μου αρεση πολυ ο καθηστος τρικολορε .τερμα δεξια ...κουκλος

Last edited:
Όνομα
Νίκος
Να το χαίρεσαι ! Αυτή η μαγική αντίδραση στο πρώτο οσφρητικό ερέθισμα !!! Η πρωιμότητα είναι πολύ πολύ σπουδαίο πραγμα σε ενα κουτάβι :) . Γιατί όλα τα αίματα δεν είναι κόκκινα ;)

Και ομως Γιαννο μου.....ολα τα αιματα κοκκινα ειναι....δεν εχω δει ουτε γαλαζια ...ουτε μπλε...ουτε πρασινα...
και επειδη περασαν αρκετα καθαροαιμα απο τα χερια μου....εχω αποψη φιλε...... για μενα ειναι να σου ''κατσει''
το κουταβι.... ;)
ΥΓ. Ξερω πολυ σοβαρο εκτροφεα με καλα αιματα.....απο καθε γεννα διαλεγε 3 με 4 κουταβια και κραταγε....γιατι
δεν κραταγε ολα ?? Ολα καθαροαιμα ηταν!!!!;)

Όνομα
Γιώργος
Καλοριζικο ..να το χαρεις με υγεια γιαννη για πολλαααααα χρονια.....εμενα μου αρεση πολυ ο καθηστος τρικολορε .τερμα δεξια ...κουκλος
Όλα κουκλια είναι αλλά το ασπρόμαυρο λίγο περισσότερο :cool:

Περιοχή
Αμαλιάδα
Όνομα
Άρης
Μέχρι να φτιάξω το νεο κλεισουρι θα μείνει με τη μαμά του....χαχαχαView attachment 17988
Καλότυχο Γιάννη, να περασετε όμορφες στιγμές μαζί!!!

Όνομα
Γιάννης
Καλή επιλογή κυνηγοφατσα Μ μοιάζει.

Όνομα
Γιάννης
Έχω υπέροχες αναμνήσεις από ασπρόμαυρα αν και τώρα έχω στα χρώματα σαν αυτό που διάλεξε ο Γιάννης View attachment 18048
Φτου του Γιώργο μου κούκλος είναι κ τα χρώματα δεν παίζουν ρόλο.

Όνομα
Γιώργος
Φτου του Γιώργο μου κούκλος είναι κ τα χρώματα δεν παίζουν ρόλο.
Ευχαριστώ Γιάννη
Σίγουρα δεν παίζουν ρόλο απλά είναι αδυναμίες
Πάντως δεν μπορώ να ξεχάσω αρκετά παλιότερα τις ανοησίες που έλεγαν τουλάχιστον εδώ ότι τα σεττερ τα τρικολόρ είναι καλύτερα από τα υπόλοιπα όπως και τα ποιντερ τα άσπρο πορτοκαλί από τα ασπρόμαυρα πραγματικά απορώ πως έλεγαν τέτοιες θεωρίες και ήταν και μεγάλοι άνθρωποι