Αγγλικό Σέττερ

bLVBqHMfqrVlQZ3q2
Καλησπέρα σε όλους, ειχα αρκετα τρεχαματα και δεν μπορεσα να βρω χρόνο για να ενημερωσω. Διάβασα προσεκτικα όλα τα σχολια και σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας! Λίγα λόγια για να μην κουραζω. Να ας αναφερθώ στο σχόλιο του Μάκη ότι το πρώτο πραγμα που προσεξα ήταν το σπίτι, το νοικοκυριο. Προσεγμένο σε καλο βαθμό. Για το σκυλάκι, και οι 2 γονείς σεττερ. Κι αυτό, όπως και τα υπόλοιπα ήταν πολύ δραστήρια. Το πηρα, τον ευχαρίστησα με ένα μικρό δωράκι και μετά χαζέψα με τον μικρό!
Η δε κόρη μου πήρε τέτοια χαρά που αναγκάστηκα να βάλω πάνα. Δεν την ξαναείδα τόσο χαρούμενη.
Ο μικρός έγινε μέλος πλέον της οικογένειας. Την Τετάρτη θα τον πάω στον κτηνιατρο για συμβουλές και ότι άλλο πρέπει να γίνει.
Και το όνομα αυτού: Σπιθας

HooVNOPbg2YvH72d2
Καλορίζικος και καλότυχος ....
 
Καλησπέρα σε όλους, δυστυχώς τον έχασα το Σπίθα. Έπαθε γαστρεντερίτιδα όπως μου είπε ο κτηνίατρος. Πάλεψα για να τον σωσω τον καημενουλη, αλλά δεν κατάφερα να τον κρατήσω στην ζωή. Σχεδον κάθε μερα στον γιατρο ημασταν.
Τι να πω δεν ξερω. Έχει εδώ και μια εβδομάδα δεν μπορώ να το χωνέψω.
Σαν να έφυγε δικός μου άνθρωπος.
 
Καλησπέρα σε όλους, δυστυχώς τον έχασα το Σπίθα. Έπαθε γαστρεντερίτιδα όπως μου είπε ο κτηνίατρος. Πάλεψα για να τον σωσω τον καημενουλη, αλλά δεν κατάφερα να τον κρατήσω στην ζωή. Σχεδον κάθε μερα στον γιατρο ημασταν.
Τι να πω δεν ξερω. Έχει εδώ και μια εβδομάδα δεν μπορώ να το χωνέψω.
Σαν να έφυγε δικός μου άνθρωπος.
Σάββα κρίμα φίλε!! Μήπως έπρεπε να τον αφήσεις λίγο με την μαμά του τελικά? Ελπίζω να νιώσεις γρήγορα καλύτερα!
 
Δύσκολη στιγμή... ίσως δεν πρέπει να το πω για να μην σας επηρεάσω συναισθηματικά, αλλά φιλικά τελείως, έπρεπε να το πάρετε στους 2 μήνες όπως είπαν τα παιδιά και τότε. Το μητρικό γάλα θα το προστάτευε και θα έχτιζε το ανοσοποιητικό του...
 
Δυστυχώς φίλε... πιθανώς είναι από την γρήγορη αποχώρηση από την μητέρα του.. όπως λέει και ο Βασίλης το μητρικό γάλα είναι πολύ σημαντικό ειδικά για ένα τόσο μικρό κουτάβι.. η γαστρεντερίτιδα μπορεί να οφείλεται στην έλλειψη προβιοτικων και ενζύμων του στομάχου και του εντέρου που πιθανός είχε έλλειψη λόγο γρήγορου απογαλακτισμόυ... εύχομαι να το ξεπεράσεις...
 
Ίσως να έχετε δίκιο, δεν ξέρω. Αλλά 5 αδερφάκια είχε και τα 5 είναι καλά στην υγεία τους, που τα 4 τα πήραν άλλα άτομα και το άλλο έμεινε με την μάνα του. Μάλλον σε εμένα έτυχε.
Αν χαρίζει κάποιος άλλος θα κοιτάξω να μείνει παραπάνω μερες με την μαμά του
Τελος πάντων. Σας ευχαριστω.
 
Καλησπέρα σε όλους, δυστυχώς τον έχασα το Σπίθα. Έπαθε γαστρεντερίτιδα όπως μου είπε ο κτηνίατρος. Πάλεψα για να τον σωσω τον καημενουλη, αλλά δεν κατάφερα να τον κρατήσω στην ζωή. Σχεδον κάθε μερα στον γιατρο ημασταν.
Τι να πω δεν ξερω. Έχει εδώ και μια εβδομάδα δεν μπορώ να το χωνέψω.
Σαν να έφυγε δικός μου άνθρωπος.
Σάββα λυπάμαι φίλε αλλά τυχαινουν και τα άσχημα, μην σε παίρνει από κάτω και σύντομα σου εύχομαι να βρεις αυτό που ψάχνεις.
 
παιδια εγω αυτα που καταλαβα με το δηκο μου κουταβη ειναι αν ξαναπαρω κουταβι θα το παρω μετα τις 60 μερες σχεδον να κληνει τους 3 μηνες με τι μανα κ τα αλλα κουταβια κ θα παω να το διαλεξω μονος μου κ αν μπορω να παρακουλοθω κ να με μυριζουν καμια βδομαδα που θα ειναι ολα μαζι με τι μανα για να δω πιο μου ταιριαζει κ πιο ειναι πιο οικιο μαζι μου .
(Πρωσοπηκη αποφη )
 
3 μηνών θα πάρεις από τα διάλεγμένα. Όσο μικρότερο τόσες περισσότερες οι πιθανότητες να πάρεις αστεράκι.
Αν στους 3 μήνες δεν τα έχει κοινωνικοποιηση ο ιδιοκτήτης καλύτερα να κοιτάξεις αλλού.
Αυτά που λες Νίκο σωστά είναι αλλά μόνο φίλος θα σου κάνει αυτά τα χατηρια.
 
Back
Top