Αγγλικό Σέττερ

Wellcome to the club, άντε να μπει και μια φυλή της προκοπής στο σπίτι σου... όλο αυτά τα αγριόσκυλα είχες.
Καλορίζικο και καλά κυνήγια Λιάκο
 
Ευχαριστω πολυ παιδια να ειστε ολοι καλα,,χα χα γιαννη το αγριοσκυλο μου δεν τον αφηνει ουτε να με αγγιζει
θα του περασει ομως γρηγορα,εκτος απο ενα και μοναδικο σεττερ που περασε απο τα χερια μου το 1997
ολα τα ταιρια μου στο κυνηγι ειχανε και σεττερ,ετσι τα εβλεπα συνεχεια μπροστα μου,βαρεσα και αρκετα πουλια πισω τους
ε αντε λεω παρε και εσυ ενα να μην σε λενε ακαταδεχτο,χωρις πλακα με πρηζανε μερικοι,ποτε θα σε βαλουμε στο κλαμπ
ποτε θα σε βαλουμε στο κλαμπ, και τους την εκανα γιαννη μουλοχτα κατω απο το τραπεζι χωρις να ξερει κανεις τιποτα
και δεν πηρανε χαμπαρι απο που τους ηρθε ο μιρκος.victory.
 
Γιαννη αυτο ειναι το πεντιγκρι του πατερα,ο οποιος ειναι του φιλου που μου εδωσε το σκυλι
και η μανα εχει αναλογο πεντιγκρι,οταν παρω τα χαρτια θα τα μαθω απ εξω γιατι δεν τα θυμαμε να σου τα πω
καλοι κυνηγοι οι γονεις,τι να πω γιαννη μου,ονειρα κανουμε οπως και σε καθε κουταβι
εχει καλους σκυλους απο πισω αλλα στο τερεν θα τον δουμε τον κουταβο απο τι τζακι ειναι
 
Last edited:
Ευχαριστω γιαννη,πιστευω οτι θα πανε ολα καλα,σημερα παω για πλακακια κολες και τα συναφη
γιατι πρεπει να ετοιμαζω σιγα σιγα και καινουρια κουμασια για τους κανακαρηδες μου
και λεω σιγα σιγα γιατι το ταμειον ειναι μειον
 
w7al8o2][img]httpi

Καλησπερα. Τρεχάματα είχα σήμερα με την σεττερινα μου. Αργά το απόγευμα που πήγα να την ταΐσω και να βγει την βόλτα της,πήρε στο αριστερό αυτί ένα άγανο, στην αρχη που την είδα με το κεφάλι χαμηλά και να το γέρνει, φοβήθηκα για τσίμπημα από φίδι αλλα αφού δεν είχε πρήξιμο ψιλοηρεμησα. Τηλέφωνο στον κτηνίατρο που παρ'όλο το προχωρημενο της ώρας ήρθε στο ιατρείο και τελικά χωρίς νάρκωση, έβγαλε το σημερινό άγανο απο το ενα αυτί και ενα πιο παλιό από το άλλο. Τις έκανε προληπτικά μια αντιβίωση και όλα καλά.
IMG_20150706_222615.jpg


 
Last edited:
Καλησπερα. Τρεχάματα είχα σήμερα με την σεττερινα μου. Αργά το απόγευμα που πήγα να την ταΐσω και να βγει την βόλτα της,πήρε στο αριστερό αυτί ένα άγανο, στην αρχη που την είδα με το κεφάλι χαμηλά και να το γέρνει, φοβήθηκα για τσίμπημα από φίδι αλλα αφού δεν είχε πρήξιμο ψιλοηρεμησα. Τηλέφωνο στον κτηνίατρο που παρ'όλο το προχωρημενο της ώρας ήρθε στο ιατρείο και τελικά χωρίς νάρκωση, έβγαλε το σημερινό άγανο απο το ενα αυτί και ενα πιο παλιό από το άλλο. Τις έκανε προληπτικά μια αντιβίωση και όλα καλά.
Δυστυχώς ή φώτο δεν ανεβαίνει για να φανεί πόσο μεγάλο είναι.
τέλος καλό όλα καλά Γιάννη είναι κι αυτά σαν τα μικρά παιδιά :)
 
Καλησπερα. Τρεχάματα είχα σήμερα με την σεττερινα μου. Αργά το απόγευμα που πήγα να την ταΐσω και να βγει την βόλτα της,πήρε στο αριστερό αυτί ένα άγανο, στην αρχη που την είδα με το κεφάλι χαμηλά και να το γέρνει, φοβήθηκα για τσίμπημα από φίδι αλλα αφού δεν είχε πρήξιμο ψιλοηρεμησα. Τηλέφωνο στον κτηνίατρο που παρ'όλο το προχωρημενο της ώρας ήρθε στο ιατρείο και τελικά χωρίς νάρκωση, έβγαλε το σημερινό άγανο απο το ενα αυτί και ενα πιο παλιό από το άλλο. Τις έκανε προληπτικά μια αντιβίωση και όλα καλά.
Δυστυχώς ή φώτο δεν ανεβαίνει για να φανεί πόσο μεγάλο είναι.

Τέλος καλό, όλα καλά όπως έγραψε και ο Μάκης. Ένας από τους λόγους που δεν βγάζω τα σεττεράκια μου την άνοιξη-αρχές καλοκαιριού είναι τα άγανα...
 
Ευχαριστώ παιδια. Το κτήμα που την έχω είναι καθαρισμένο γυαλί, αλλά άμα θέλει ο διάολος!!!!! Βέβαια έχω και εγώ ένα μερίδιο ευθύνης, γιατί δεν είχα κουρεψει όσο έπρεπε το τρίχωμα γύρω απ'το αυτί της. Όπως μου είπε ο κτηνίατρος, αν δεν είναι πολύ καλά κουρεμένο, μπλέκουν τα χόρτα και γίνεται ευκολότερο να μπει κάτι μέσα. Όπως είπε και ο Μάκης τέλος καλό όλα καλά.
 
για να ακουσω ρε παιδια την αποψη σας σε κατι που με προβληματησε σημερα.
λοιπον. βγηκαμε για εκπεδευτιο. με παρεα. ο φιλος ειχε δυο θυληκα. ενα ποιντερ και ενα σετερ. εγω φετο πηρα ενα σετερ 2 χρονων αρσενικο. πριν απο την σημερινη μερα, εβγενα μονος σε εκπεδευτικο, και τα αποτελεσματα ηταν πολυ καλα. καλη ερευνα, υπακοη, φερμες σταθερες.

σημερα προβληματιστικα. το σκυλι δεν δουλεψε καλα. ετρεχε πισω απο τα θυκληκα. και οταν αποφασησα να φυγω προς αλλη κατευθηνση, ο σκυλος δεν ηρθε μαζι μου. δεν με ακουγε, και αφευγε προς τα θυληκα.
το προβλημα ειναι πως κυναγαω με το φιλο παρεα, , και πρωτη μερα εναρξης θα ανεβουμε μαζι στον εβρο.

καποιος μου ειπε πως αν ακουση και δαγκασει θηραμα μαζι μου θα δουλεψει διαφορετικα. αλλος ου ειπε πως αυτο ειναι μειων των αρσενικων.
για πειτε και εσεις την γνωμη σας.
 
Εγώ νομίζω ότι είναι λόγο ηλικίας αργότερα στα δυόμισι με τρία χρόνια θα έχει οριμασει,μπορεί να παίζει και το άλλο που είπε ο συνάδελφος Chris-Kaz κάποια από της σκυλες να είναι σε οιστρο.Ποσο καιρό το έχεις εσύ το σκυλι.
 
δεν ξερω παιδια αν η αλλη σκυλα ειναι να συρει. το @ φυσικα το ειδαμε πρισμενο.

εγω το σκυλι το εχω 2-3 μηνες.
 
Η σκύλα μου πλησιάζει στις μέρες της αλλα δεν έχει ακόμη αίμα. Πριν από λίγο που τα έβγαλα για την καθημερινή τους βολτίτσα, ο αρσενικός έχωσε κανά δυο φορές τη μουσούδα του στον "παράδεισο". .big smile.
Ίσως αυτό να έγινε και στην δικιά σου περίπτωση. Βέβαια σε λίγες μέρες θα φανεί στο σκυκλι του φίλου σου αν θα έχει αίμα...
 
Μάλλον όλα συντείνουν. Εξαρτάται και από το επίπεδο εκπαίδευσης που είχε.

αυτο δεν ειμαι σε θεση να το γνωριζω. τωρα πρεπει να το παλεψω. με ποιον τροπο? ουτε και εγω γνωριζω, γιατι αλλιως στης 20 αυγουστου θα εχω θεμα.


Η σκύλα μου πλησιάζει στις μέρες της αλλα δεν έχει ακόμη αίμα. Πριν από λίγο που τα έβγαλα για την καθημερινή τους βολτίτσα, ο αρσενικός έχωσε κανά δυο φορές τη μουσούδα του στον "παράδεισο". .big smile.
Ίσως αυτό να έγινε και στην δικιά σου περίπτωση. Βέβαια σε λίγες μέρες θα φανεί στο σκυκλι του φίλου σου αν θα έχει αίμα...

θα τον ρωτησω να μαθω.
 
Νομίζω καλύτερα είναι να τον βγάζεις μόνο του στα εκπαιδευτικά και στα πρώτα κυνηγια,και μην απελπιζεσαι τα κυρία προσόντα τα έχει όπως λες,εκμεταλλευσου κάθε μέρα που απομένει και όλα θα πάνε καλα..shake hands.
 
τελικα ρωτησα τον φιλο μου, και η σκυλα δεν εσυρε. αποτι μου ειπε, την περιμενει να συρει την επομενη εβδομαδα.
στα εκπεδευτικα ειναι ευκολα τα πραγματα, στον εβρο ομως πρωτη μερα εκει ειναι δυσκολα. πρωτον γιατι ενεβενουμε 3 ατομα με ενα αμαξι (οι αλλοι δυο εχουν θηλικα) και δευτερον, ολο και καποιοι αλλοι θα υπαρχουν δεξια και αριστερα απο μενα.
 
Back
Top