Αγγλικό Σέττερ

Σας ευχαριστω πολυ κ.Γιαννη, δυστυχως δεν τα παω πολυ καλα με αυτα τα πραγματα κ δεν θυμαμαι τι γενεαλογια των γονιων της, αν κ για λογους γνωσεων κυριως πρεπει να την μαθω, εκρινα βαση της μορφολογιας τους κ της αριστης κυνηγετικης συμεπριφορα τους... Ηταν πολυ ιδιαιτερη περιπτωση αυτη η γεννα αλλα προτιμω να μην αναφερω τους λογους που την κανουν ιδιαιτερη μιας κ αφορα σοβαρους λογους υγειας...
Μακάρι να ξεπεραστούν τα προβλήματα υγείας. Όλα τα άλλα φαντάζουν τόσο ασήμαντα.
Άσε όμως και καμιά μπεκάτσα για μας που κάνουμε τόσα χιλιόμετρα για να τις βρούμε. Καλά δεν κυνήγαγες τόσα χρόνια χωρίς σκύλο;
 
Μακάρι να ξεπεραστούν τα προβλήματα υγείας.
Απο το στομα σας κ στου Θεου το αυτι πραγματικα....

Δυστυχως τα τελευταια 3-4 χρονια τις μπεκατσες τις κυνηγουσε με σκυλια φιλων, μιας κ το επανιελ μου ειναι πολυ αδυναμο στη σταθερη φερμα... αλλα εχω μια λοξα στο κυνηγι... Μερικες φορες μου αρεσει να κυνηγαω μονος μου με το σκυλο μου, ειδικα σε θηραματα οπως η μπεκατσα κ αυτο μου εχει λειψει πολυ...
Μην ανησχυειτε δεν κινδυνευουν οι μπεκατσες απο εμενα, πιο πολυ τις φωτογραφιζω κ μετα τις τουφεκαω... :D
 
... αλλα εχω μια λοξα στο κυνηγι... Μερικες φορες μου αρεσει να κυνηγαω μονος μου με το σκυλο μου,
:D
Έχουμε ακριβώς την ίδια λόξα, με μια μικρή διαφορά, σπάνια έως ποτέ δεν κυνηγώ με άλλους μπεκάτσα. Τελευταία μπορεί να πάμε με το ίδιο αυτοκίνητο για οικονομία αλλά στον κυνηγότοπο χωρίζουμε, συναντιόμαστε σε προκαθορισμένα σημεία και ώρα για κολατσιό και μετά πάλι ο καθένας ψάχνει αλλού.
 
Last edited by a moderator:
K εμεις ετσι το καναμε παλαιοτερα, τωρα αναγκαστικα παρεα αλλα παντα μεχρι δυο... Παραπερα παμε για παγανα, οχι για κυνηγι μπεκατσας...
 
Καλοτυχο να ειναι.Επισης στο Ihunt.gr εχουν ανεβαση ενα πολυ ωραιο βιντεο με τους αγωνες salaini pilastri η βουνου με παρα πολυ ωραια σεττερ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Kαλοτυχο το σκυλακι σου φιλε,ειναι παρα πολυ ομορφο,τις εβγαλα και παρατσουκλι [ματα] απο το μαυροματα χα χα
τα σεττερ ειναι απο πιο ομορφα κουταβια,καποτε ειχα ενα σεττερ τον [νταστι] = σκονισμενος
παιδια οταν τον πηγενα βολτα στην παραλια σε 10 λεπτα ειχα ολα τα κοριτσοπουλα γυρω μου να χαιδεουν τον νταστι
αχ ωραιες εποχες παιδια χα χα
 
Last edited:
Kαλοτυχο το σκυλακι σου φιλε,ειναι παρα πολυ ομορφο,τις εβγαλα και παρατσουκλι [ματα] απο το ματροματα χα χα
τα σεττερ ειναι απο πιο ομορφα κουταβια,καποτε ειχα ενα σεττερ τον [νταστι] = σκονισμενος
παιδια οταν τον πηγενα βολτα στην παραλια σε 10 λεπτα ειχα ολα τα κοριτσοπουλα γυρω μου να χαιδεουν τον νταστι
αχ ωραιες εποχες παιδια χα χα

Αστο Ηλια, δε σου λεω τιποτα... :D 100 % επιτυχια σου λεω σε πολυ λιγες εξοδους....sarcastic.
Ευχαριστω φιλε...
 
χα χα ξερω για αυτο σου λεω,μια φορα σε ενα βενζιναδικο στην εθνικη αντι για λαμια που πηγενα για μπεκατσα με ενα φιλο
παρα λιγο να παμε θεσσαλονικη με δυο κοριτσια που μας γνωρισε ο νταστι .buy.
μαυροματα ηθελα να πω φιλε και αλλο εγραψα,ο δεμον του τυπογραφειου
 
Είναι σαν να ήταν άσπρη και σκούντηξε την σκάλα, ρίχνοντας κάτω το κουτί με την μπογιά... .very funny.
 
Μια καινουρια φατσουλα ηρθε αυτες τις αγιες μερες στο σπιτι μου,ενα πανεμορφο σεττερ [radentis]
ευχομαι να ειναι καλοτυχο και να σταθη ανταξιο τις φυλης του για να γινει ενα ακομα μελος τις οικογενειας μου
προς το παρον ολα πανε καλα,μου αρεσει ο χαρακτηρας του και προχωραμε σιγουλια σιγουλια να χτισουμε ενα κυνηγετικο σκυλο
 

Attachments

  • 55946e0b3dce961c42706ec8db43f39d.jpg
    55946e0b3dce961c42706ec8db43f39d.jpg
    87,9 KB · Προβολές: 34
Καλησπερα Ηλια. Σου ευχομαι τα καλυτερα για το νεο μελος. Υγεια να εχετε και να ειναι τυχερο να βαλει του χρονου πουλια. Αν και δεν σε φοβαμαι φιλε, γιατι εχεις τις καβατζες σου!!!!!!!!
 
Back
Top