Ένδυση

Να τα βάλει σε σακούλα/δέμα χωρίς καρτελάκια και κουτιά . Από ταχυδρομείο τι πληρώνει από Αμερική ? Γιατί εδώ βάζω μέσα πράγματα με αξία 150 δολάρια και μου ζητάει το ταχυδρομείο άλλα εκατό δολάρια να τα στείλει και από πάνω έχουμε και τον ... τελωνη.....hair. να μας ζηταει το χαρτζιλικι του .....
Δεν μου είπε πόσο ακριβώς αλλά για αξία 80 δολάρια νομίζω αλλά 70 όπως τα λες πολλά τα μεταφορικά και συν τελωνείο αν περάσει εδώ......για πράγματα όπως πχ Cabela's που δεν μπορείς να βρεις εδώ άντε να πάρεις αλλιώς δεν αξίζει....
 
Δεν μου είπε πόσο ακριβώς αλλά για αξία 80 δολάρια νομίζω αλλά 70 όπως τα λες πολλά τα μεταφορικά και συν τελωνείο αν περάσει εδώ......για πράγματα όπως πχ Cabela's που δεν μπορείς να βρεις εδώ άντε να πάρεις αλλιώς δεν αξίζει....
Έτσι όπως τα λες είναι δυστυχώς ....
 
30396276-1.png

Είμαι έτοιμος να την κάνω την αμαρτία...
Αυτή τη στιγμή κυκλοφορεί σε αρκετά μαγαζιά το dirty bird σε parka όμως μόνο όπως αυτό της φωτογραφίας... Πολύ τίμιο μπουφάν κ τρομερά άνετο... Έψαξα πολύ να το βρω σε jacket αλλά έχει εξαντληθεί... Το parka δυστυχώς για κάποιον που τον ενδιαφέρουν τα βαθειά νερά με waders είναι ταλαιπωρία... Όχι μόνο αν χρειαστεί να περάσεις ένα βαθύ σημείο αλλά κ όταν είσαι καθιστός στο καρέκλακι,οι τσέπες πέφτουν συνέχεια μέσα στο νερό....
Το Sitka πολύ καλό κ με goretex που είναι η καλύτερη στεγανή μεμβράνη αλλά ακριβο κατά τη γνώμη μου... Κ αν δεν το πάρεις από έξω παραερχεται ακριβό...
Φέτος θα δοκιμαστεί κ το drake...
 
Αυτή τη στιγμή κυκλοφορεί σε αρκετά μαγαζιά το dirty bird σε parka όμως μόνο όπως αυτό της φωτογραφίας... Πολύ τίμιο μπουφάν κ τρομερά άνετο... Έψαξα πολύ να το βρω σε jacket αλλά έχει εξαντληθεί... Το parka δυστυχώς για κάποιον που τον ενδιαφέρουν τα βαθειά νερά με waders είναι ταλαιπωρία... Όχι μόνο αν χρειαστεί να περάσεις ένα βαθύ σημείο αλλά κ όταν είσαι καθιστός στο καρέκλακι,οι τσέπες πέφτουν συνέχεια μέσα στο νερό....
Το Sitka πολύ καλό κ με goretex που είναι η καλύτερη στεγανή μεμβράνη αλλά ακριβο κατά τη γνώμη μου... Κ αν δεν το πάρεις από έξω παραερχεται ακριβό...
Φέτος θα δοκιμαστεί κ το drake...
Άρη πήρες Drake.....από Αμερική δεν ακούω και τα καλύτερα !!
 
http://zooveneto.it/shop-visualizza...VaMazing_2.tpl&product_id=1686&category_id=14
Αυτό σου έλεγα Νίκο απλά δεν είναι wader jacket από τιμή αξίζει αλλά έχει μόνο small medium......wader jacket της Browning υπάρχουν στο eBay σε διάφορα νούμερα και παραλλαγές!!!
Πχ το συγκεκριμένο με τελωνείο και μεταφορικά βγαίνει στα 224 ευρώ περίπου....
https://www.ebay.com/itm/New-Men-s-...ber-Wader-Hunting-Jacket-/163785236154?_ul=GR
 
Αυτή τη στιγμή κυκλοφορεί σε αρκετά μαγαζιά το dirty bird σε parka όμως μόνο όπως αυτό της φωτογραφίας... Πολύ τίμιο μπουφάν κ τρομερά άνετο... Έψαξα πολύ να το βρω σε jacket αλλά έχει εξαντληθεί... Το parka δυστυχώς για κάποιον που τον ενδιαφέρουν τα βαθειά νερά με waders είναι ταλαιπωρία... Όχι μόνο αν χρειαστεί να περάσεις ένα βαθύ σημείο αλλά κ όταν είσαι καθιστός στο καρέκλακι,οι τσέπες πέφτουν συνέχεια μέσα στο νερό....
Το Sitka πολύ καλό κ με goretex που είναι η καλύτερη στεγανή μεμβράνη αλλά ακριβο κατά τη γνώμη μου... Κ αν δεν το πάρεις από έξω παραερχεται ακριβό...
Φέτος θα δοκιμαστεί κ το drake...
Άρη να σου πω την αλήθεια ψηνόμουν και για το Muflon της DeerHunter
 
Άρη να σου πω την αλήθεια ψηνόμουν και για το Muflon της DeerHunter

Δεν εχω αποψη καθολου...

Άρη πήρες Drake.....από Αμερική δεν ακούω και τα καλύτερα !!

Κ εγω δεν εχω διαβασει τα καλυτερα, ωστοσο βρεθηκε μια ευκαιρια κ περιμενω το Drake guradian elite... Θα δειξει στην πραξη...
 
Χαχαχα πες μου μέχρι πόσα δίνεις να σε φτιαξω....Sitka έχει και Βουλγαρία το zarimex.eu
Ότι παίρνεις είναι ανάλογο τις τιμής το τελωνείο απλά αντί να δώσεις 150 στο τελωνείο εδώ δίνεις εκεί 80-100 και δεν περνάει τελωνείο έχεις το κεφάλι σου ήσυχο
Δεν το κατάλαβα αυτό, αφού είναι από Βουλγαρία, γιατί έχει τελωνείο;
 
wader jacket της Browning υπάρχουν στο eBay σε διάφορα νούμερα και παραλλαγές!!!
Πχ το συγκεκριμένο με τελωνείο και μεταφορικά βγαίνει στα 224 ευρώ περίπου....
https://www.ebay.com/itm/New-Men-s-...ber-Wader-Hunting-Jacket-/163785236154?_ul=GR

Επειδη το εχω ψαξει αρκετα το θεμα γιατι το ηθελα αυτο το μουφαν, απο αυτα που βρηκα το παραπανω μπουφαν timber wader jacket δεν εχει επενδυση, ειναι πολυ ελαφρυ...
Εγω εψαχνα το Dirty bird jacket το οποιο στα χαρακτηριστικα αναφερει ξεκαθαρα οτι εχει μονωση (insulation)... Το παραπανω, timber wader jacket, δεν αναφερει τιποτα τετοιο...
 
Δεν εχω αποψη καθολου...



Κ εγω δεν εχω διαβασει τα καλυτερα, ωστοσο βρεθηκε μια ευκαιρια κ περιμενω το Drake guradian elite... Θα δειξει στην πραξη...
Για το τελευταία μοντέλα guardian δεν έχω ακούσει κάτι άσχημο......
Δεν το κατάλαβα αυτό, αφού είναι από Βουλγαρία, γιατί έχει τελωνείο;
Σόρρυ αν σε μπέρδεψα φίλε μου δεν έχει τελωνείο από Βουλγαρία απλά αναφέρω τι γίνεται με το τελωνείο και ταυτόχρονα του είπα ότι sitka έχει και στην Βουλγαρία σε καλύτερη τιμή από της Ελλάδας ;)
Επειδη το εχω ψαξει αρκετα το θεμα γιατι το ηθελα αυτο το μουφαν, απο αυτα που βρηκα το παραπανω μπουφαν timber wader jacket δεν εχει επενδυση, ειναι πολυ ελαφρυ...
Εγω εψαχνα το Dirty bird jacket το οποιο στα χαρακτηριστικα αναφερει ξεκαθαρα οτι εχει μονωση (insulation)... Το παραπανω, timber wader jacket, δεν αναφερει τιποτα τετοιο...
Όντως αλλά νόμιζα τον ενδιέφερε να είναι wader και όχι αν έχει μόνωση η όχι ......τα περισσότερα wader δεν έχουν μόνωση και όσα έχουν δεν είναι αφαιρούμενη.....κάτι άσχετο είδατε την καινούργια παραλλαγή του Cabela's στα northern flight ότι πιο άσχημο.....
 
Καλησπέρα σας.θα ήθελα να προμηθευτώ ένα αδιάβροχο είτε fleece είτε jacket για τα κηνυγια μου ..έχει κανείς συνάδελφος να προτείνει κάτι σε λογικές τιμές για εμένα φυσικά γύρω στα 70€????ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...
 
Καλησπέρα σας.θα ήθελα να προμηθευτώ ένα αδιάβροχο είτε fleece είτε jacket για τα κηνυγια μου ..έχει κανείς συνάδελφος να προτείνει κάτι σε λογικές τιμές για εμένα φυσικά γύρω στα 70€????ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

Για περπατητό ή για καρτέρι Γιώργο; Νούμερο;
 
Και τα δύο σπορ ακολουθώ ..όσο για το νούμερο μάλλον large είμαι 1,85. 85 κιλα..
Ωραίο σετ αδιάβροχο και ζεστό έχω το λίγο καλύτερο της εταιρείας με αφαιρούμενη επένδυση πολύ τίμιο
https://www.ebay.co.uk/itm/PROLOGIC-NEW-MAX5-Comfort-Thermo-2-Piece-Fishing-Suit-Carp-100-Waterproof-/18280130483εδω πιο φθηνό
https://www.ebay.co.uk/itm/Prologic-Max5-Comfort-Thermo-Suit-2pc-/152923030377
 
Και τα δύο σπορ ακολουθώ ..όσο για το νούμερο μάλλον large είμαι 1,85. 85 κιλα..
Για περπατητό υπάρχει μια πολύ καλά επιλογή αλλά πρέπει να βάλεις παραπάνω χρήματα, και όπως προείπα είναι δεσμευτικό για περπατητό μόνο. Δωρεάν μεταφορικά και έρχεται πολύ γρήγορα ακόμη και από παραγγελίες εντός χώρας.... ;)
http://estore.beretta.com/en-eu/beretta-light-active-jkt/gu42202295/


Υ.Γ. Όποιος ενδιαφέρεται για αδιάβροχο τζάκετ, δεν τον ενοχλεί το χρώμα (είναι σκοπευτικό τζάκετ), και φοράει νούμερο S, υπάρχει ένα από 210€ που το δίνουν 89€ αλλά χρησιμοποιώντας τον κωδικό LIMITED έχει επιπλέον έκπτωση 30€ !!!
http://estore.beretta.com/en-eu/beretta-bisley-waterproof-shooting-jacket/



.
 
Last edited:
Καλησπέρα σας.θα ήθελα να προμηθευτώ ένα αδιάβροχο είτε fleece είτε jacket για τα κηνυγια μου ..έχει κανείς συνάδελφος να προτείνει κάτι σε λογικές τιμές για εμένα φυσικά γύρω στα 70€????ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...
Rainforest Gamo
 
Back
Top