Ένδυση

Σήμερα δοκίμασα σε κυνήγι περδικας το πορτοκαλί σετακι.

Λόγω νότια στο πάνω μέρος φόρεσα μόνο ένα κοντομάνικο.

Βέβαια φυσούσε πάρα πολύ στα 1500μέτρα και εκεί πάνω ο αέρας δεν ήταν ζεστός.

Βρήκα τα rs hunting πολύ βολικά ούτε κρυωνα ούτε ζεστενομουν με το περπάτημα.

Πραγματικά αξίζουν σαν αγορά εφόσον αποδείξουν και την αντοχή τους.

Πολύ καλή εφαρμογή και δεν ενοχλεί τίποτα.

Να προσθέσω ότι ειμαι άτομο που πάντα κάτι με ενοχλεί στα ρούχα.

Επίσης να πω πως αν δεν ήταν νότος και έκανε κρύο με μια μπλούζα ακόμη πάνω απ το κοντομάνικο θα τα ευχαριστιομουν περισσότερο.

Διότι ο νότος είναι άρρωστος καιρός.
Προσωπικά στο νότο δεν ξέρω τι μου φταιει.
 
Φετος έχω δώσει 1000ευρώ μόνο σε φυσίγγια και ρούχα.

Χωρίς άδεια καύσιμα κολατσια κτλ....Προς το παρον βεβαια έχω κυνηγήσει λιγότερο από κάθε άλλη αλλιώς τα έξοδα θα ήταν πολύ περισσότερα.
Μια από τα ίδια κι εγώ.
 
Να σαι καλά!!!
Ρούχα πήραμε αλλά φτερό δεν είδαμε!!!
Εβιβα!!!

🤣😂
Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα ΑΛΛΆ και έτσι να πάει μέχρι τέλους, του χρόνου δεν θα υπάρχει ανάγκη για αγορές ,οπότε κυνήγι μέχρι τελευταίας ρανιδος ;) . ΥΓΕΊΑ και όλα γίνονται!
 
Καλησπερα στην παρεα.
Τωρα με το black το friday θελω να παρω μια ζακετα fleece,εχετε να προτεινετε καμια;
Δεν θελω λεπτη,θελω χοντρη,για καρτερι!
https://www.hobbi.gr/zaketa-fleece-toxotis-065-p-34110.html

Εδώ είσαι. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και Ελληνική. 2η σεζόν που τη φοράω. Καρτέρι με τις τωρινές θερμοκρασίες κάνω με κοντομάνικο από μέσα. Στα πολλά κρύα μια μακριά μπλούζα. Περπατητό το ξεχνάς ειδικά αν έχει ηλιοφάνεια. Θα βγάλεις σπυριά.
 
https://www.hobbi.gr/zaketa-fleece-toxotis-065-p-34110.html

Εδώ είσαι. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και Ελληνική. 2η σεζόν που τη φοράω. Καρτέρι με τις τωρινές θερμοκρασίες κάνω με κοντομάνικο από μέσα. Στα πολλά κρύα μια μακριά μπλούζα. Περπατητό το ξεχνάς ειδικά αν έχει ηλιοφάνεια. Θα βγάλεις σπυριά.
το fleece γενικα εχει τη χρηση του πουλοβερ. Δεν κανει για μπουφαν. Αν παρεις χοντρο θα το φορας μονο ακινητος (και παλι θα περνα ο αερας οταν φυσαει). Εγω δεν εχω κανενα fleece πανω απο 280 gr/m2. Αν κανει κρυο βαζω μπουφαν απο πανω
Ειχα ενα τετοιο 350gr/m2 και δεν το απολαυσα ποτε.
 
το fleece γενικα εχει τη χρηση του πουλοβερ. Δεν κανει για μπουφαν. Αν παρεις χοντρο θα το φορας μονο ακινητος (και παλι θα περνα ο αερας οταν φυσαει). Εγω δεν εχω κανενα fleece πανω απο 280 gr/m2. Αν κανει κρυο βαζω μπουφαν απο πανω
Ειχα ενα τετοιο 350gr/m2 και δεν το απολαυσα ποτε.
Υπάρχουν και fleece, που δεν περνάει ο αέρας ( polartec) αλλά σίγουρα με κρύο δεν βγαίνεις μόνο με το fleece
 
το fleece γενικα εχει τη χρηση του πουλοβερ. Δεν κανει για μπουφαν. Αν παρεις χοντρο θα το φορας μονο ακινητος (και παλι θα περνα ο αερας οταν φυσαει). Εγω δεν εχω κανενα fleece πανω απο 280 gr/m2. Αν κανει κρυο βαζω μπουφαν απο πανω
Ειχα ενα τετοιο 350gr/m2 και δεν το απολαυσα ποτε.
Ναι έχεις δίκιο δεν το ανέφερα. Στο κρύο ήθελα να πω απλώς χαμηλή θερμοκρασία. Αν έχει δυνατό αέρα εννοείται δεν κάνει. Επειδή εγώ δεν μπορώ να φοράω πολλά ρούχα με ενοχλεί, πήρα αυτό και στο αυτοκίνητο έχω μπουφάν αντιανεμικό αν βγάλει πολύ αέρα αλλάζω.
 
Last edited:
Καλησπερα στην παρεα.
Τωρα με το black το friday θελω να παρω μια ζακετα fleece,εχετε να προτεινετε καμια;
Δεν θελω λεπτη,θελω χοντρη,για καρτερι!
Ψάξε κάτι από helikon tex, είτε Φλις είτε σοφτσελ . Είναι κορυφαίας ποιότητας. Έχει κάποια που κόβουν αέρα. Τσεκαρε το tactical shop.
 
Back
Top