Ένδυση

Εγώ και ο συγκυνηγος μου έχουμε για την πέρδικα το hillman birdpack.... πολύ καλό και βολικό.....το χρησιμοποίησα και στην μπεκάτσα αλλά δεν βολεύει στο πυκνό... για την πέρδικα όμως το συστήνω με κλειστά μάτια. Λεπτοί ιμάντες ώμου που δεν εμποδίζουν στην επωμιση χωρίς όμως να κουράζουν από το βάρος....το μόνο που προσθέσαμε είναι ένας ιμάντας στο στήθος για να κάθεται καλύτερα και να μην κουνιέται._vyr_606Hillman-Birdack-24-literes-hatizsak.jpgcb45fb968eaae67637e21ec4be7567ea.jpg
 
Εγώ και ο συγκυνηγος μου έχουμε για την πέρδικα το hillman birdpack.... πολύ καλό και βολικό.....το χρησιμοποίησα και στην μπεκάτσα αλλά δεν βολεύει στο πυκνό... για την πέρδικα όμως το συστήνω με κλειστά μάτια. Λεπτοί ιμάντες ώμου που δεν εμποδίζουν στην επωμιση χωρίς όμως να κουράζουν από το βάρος....το μόνο που προσθέσαμε είναι ένας ιμάντας στο στήθος για να κάθεται καλύτερα και να μην κουνιέται.View attachment 23337View attachment 23338
Με δυο τέτοιους σάκους πέτυχα δύο παιδιά πέρυσι στο βουνό αλλά δεν είχα ρωτήσει αν βολεύει αλλά μου άρεσε πολύ όπως καθότανε πάνω τους
 
Ψάχνωντας βρήκα το πρωτο μου κυνηγετικό γιλέκο, αγοράς γυρω στο '97-98..
Μάρκας D'orys...Αρκετά φτηνιαρικο...
12 θέσεις για φυσιγγια κ αυτές τις πλακας...
Θυμάμαι το σακίδιο σπανια χρησιμοποιουσα γιατί ήταν το άνοιγμα ψηλά κ έπρεπε να το βγάλω από πανω μου για να βάλω μέσα το θήραμα......
Σίγουρα κ σήμερα στο Μοναστηράκι θα υπαρχουν τέτοια.....

IMG_20210225_154021.jpg
IMG_20210225_154124.jpg
 
Σαν το βαλιτσάκι του Σπόρτ Μπίλυ ένα πράγμα ...
Πολύ πολύπλοκο για εμένα ... :)
Ωραίο όμως ...

Αν δεν μου το προτείνει ο Τέλης = @Bnllcrio δεν το αγοράζω ... αχαχαχαχαχα
Χαχαχα φίλε μου!!!!
Ωραίο αλλά αν η τιμή είναι αυτή που γράψατε εδώ μέσα δεν θα τα έδινα πιστεύω για Beretta μέχρι 350€ είναι καλά παραπάνω μου φαίνονται υπερβολή......
Που είναι ο Τέλης; Έχει καιρό να γράψει;
Παρακολουθώ φίλε μου αλλά δεν γράφω νεκρή περίοδος βλέπεις σε λίγο καιρό θα ξεκινήσει καλοκαιρινό κυνήγι δίποδων ειδικά αν έρθουν οι Βουλγάρες χαχαχα
Αλήθεια που είναι ο Τελης ο ε ο?
Μπορεί να ράβει την νέα του κυνηγετική collection φθινόπωρο-χειμωνας 2021...
Θα φορεθεί πολυ....χαχαχα
Αχχαχχα εγώ και ο Γαβαλάς χαχα
 
Back
Top