Ένδυση

View attachment 21807

Κάποιες φορές τα lidl βάζουν τέτοια είδη τώρα το χειμώνα
έχει δοκιμάσει κανεις κάποιο από αυτά. Οχι για τρομερές απαιτήσεις . Καρτέρι να σε κρατάει ζεστό. Γράφουν ότι είναι αντιενεμικα και αδιάβροχα
Είχα ένα και το έχασα......σε κρατάει ζεστό σε αρκετό κρύο αδιάβροχο δεν είναι. Τα έβγαλε τώρα ξανά???
 
View attachment 21807

Κάποιες φορές τα lidl βάζουν τέτοια είδη τώρα το χειμώνα
έχει δοκιμάσει κανεις κάποιο από αυτά. Οχι για τρομερές απαιτήσεις . Καρτέρι να σε κρατάει ζεστό. Γράφουν ότι είναι αντιενεμικα και αδιάβροχα
Έχω το μαύρο-μπλε μπουφάν και το έχω λιώσει και το μπλε παντελόνι σκι (2-3 φορές το έχω φορέσει). Αδιάβροχο σίγουρα δεν είναι, ένα ψιλόβροχο το κρατάει άνετα. Δεν είναι βαρύ, αλλά έχει καλή εφαρμογή και για 25€ το φοράω σε όλες τις δουλειές και δεν το λυπάμαι καθόλου. Το έχω φορέσει και σε περπατητό - μια χαρά ήταν. Έχει λεπτομέρειες που σε άλλα μπουφάν τα χρυσοπληρώνεις (αερισμό στις μασχάλες με φερμουαρ, ημι-γάντια ενσωματωμένα στα μανίκια, ένα σύστημα που κουμπώνει χαμηλά στη μέση που βολεύει πολύ, ρυθμιζόμενα κορδόνια μέσης και κουκούλας κα).
Για καρτέρι χειμωνιάτικο δεν θα το φόραγα, δεν έχει επαρκή μόνωση - εκτός κι αν φορέσεις εσωτερικά φλις κτλ.
Κατά καιρούς βγάζουν κάτι ωραία ισοθερμικά crivit τα lidl, είχα πάρει την πρασινη σειρά και την μπλε-γκρι και με έχουν βολέψει πολύ.
 
View attachment 21807

Κάποιες φορές τα lidl βάζουν τέτοια είδη τώρα το χειμώνα
έχει δοκιμάσει κανεις κάποιο από αυτά. Οχι για τρομερές απαιτήσεις . Καρτέρι να σε κρατάει ζεστό. Γράφουν ότι είναι αντιενεμικα και αδιάβροχα
Τα μπουφάν είναι πολύ καλά. Εξαιρετικά Θα έλεγα
 
Έχω το μαύρο-μπλε μπουφάν και το έχω λιώσει και το μπλε παντελόνι σκι (2-3 φορές το έχω φορέσει). Αδιάβροχο σίγουρα δεν είναι, ένα ψιλόβροχο το κρατάει άνετα. Δεν είναι βαρύ, αλλά έχει καλή εφαρμογή και για 25€ το φοράω σε όλες τις δουλειές και δεν το λυπάμαι καθόλου. Το έχω φορέσει και σε περπατητό - μια χαρά ήταν. Έχει λεπτομέρειες που σε άλλα μπουφάν τα χρυσοπληρώνεις (αερισμό στις μασχάλες με φερμουαρ, ημι-γάντια ενσωματωμένα στα μανίκια, ένα σύστημα που κουμπώνει χαμηλά στη μέση που βολεύει πολύ, ρυθμιζόμενα κορδόνια μέσης και κουκούλας κα).
Για καρτέρι χειμωνιάτικο δεν θα το φόραγα, δεν έχει επαρκή μόνωση - εκτός κι αν φορέσεις εσωτερικά φλις κτλ.
Κατά καιρούς βγάζουν κάτι ωραία ισοθερμικά crivit τα lidl, είχα πάρει την πρασινη σειρά και την μπλε-γκρι και με έχουν βολέψει πολύ.
Έχουν μέσα και φλις επένδυση πλάτη. Αυτό που είχα πάρει εγώ πριν 5-6 χρόνια δεν έχει πάθει τίποτα και νερό δεν περνάει.
 
Αν δεν δοκιμαστεί εκτενώς δεν μπορείς να το εμπιστευτείς φιλαράκι!
Αυτό εννοείται κάτσε να κυκλοφορήσει πρώτα Αμερική να δοκιμαστεί να δούμε και τι τιμές θα παίξουν και αν αξίζει βλέπουμε
 
Στην ιστοσελίδα λέει one size. Αν αναρρωτιέται κανένας σε τί νούμερο αντιστοιχεί θα έλεγα Large. Εγώ που είμαι XXL δε μπαίνω μέσα στο παντελόνι και το τζάκετ κλείνει με δυσκολία και χωρίς να αναπνέω.
 
Nομιζω ειναι 24% επι του ποσού + 15 ευρω εκτελονισμο
Το 24 είναι το σίγουρο.
Ανάλογα την μεταφορική μπορεί 15 μπορεί και πολύ παραπάνω για φύλαχτρα, εκτελωνισμούς κτλ.
Οπότε γι αυτό είπα 30-35% για να ξέρει περίπου το μέγιστο.
 
Καλορίζικο καλοφορετο φίλε μου!!!
Για πες δύο λόγια?
Πολύ καλό φαίνεται Τέλη, αυτιά καλυμμένα ... αν είναι ζεστό θα σου πω μόλις κάνει κρύο.
Πολύ λεπτό επίσης.

Από Γερμανία το αγόρασα ... οι Βούλγαροι ακόμα το στέλνουν :)
 
Back
Top