Ένδυση

Και η οπλοτεχνικη της ίδιες προσφορές βάζει.
Δεν ξέρω αν βάζει τις ίδιες προσφορές εγώ αυτά που γράφω τα είδα πριν 3-4 χρόνια όταν ακόμα εδώ στην Ελλάδα τα hillman ήταν τσιμπιμενα όπως και μερικά άλλα πράγματα όχι meindl 130€ εκεί και εδώ το ίδιο 180-200 καπέλο browning πήρε ο κολλητός 9€ εκεί 18-20 € εδώ οπότε σε κάποια αν όχι σε όλα ήταν-είναι πιο φθηνά
 
Σήμερα παρέλαβα από Κρήτη ( Παρασκευή έδωσα παραγελεια) το γιλεκο...
Πολύ ποιοτικό, δυχτιωτη( διπλή στρώση) όλη η πλάτη, με μεγαλεςβαθιες εξωτερικές τσέπες, μεγάλο σάκο θηραμάτων, και επιπλέον 2 εξωτερικες+1 εσωτερικη τσεπημε φερμουαρ...
Επιτέλους, ένα μακρύ γιλέκο :)
 
Σήμερα παρέλαβα από Κρήτη ( Παρασκευή έδωσα παραγελεια) το γιλεκο...
Πολύ ποιοτικό, δυχτιωτη( διπλή στρώση) όλη η πλάτη, με μεγαλεςβαθιες εξωτερικές τσέπες, μεγάλο σάκο θηραμάτων, και επιπλέον 2 εξωτερικες+1 εσωτερικη τσεπημε φερμουαρ...
Επιτέλους, ένα μακρύ γιλέκο :)
Φωτογραφία βάλε... Διονύση. Ευχαριστώ πολύ
 
Επανέρχομαι για το γιλέκο, γιατί το παρέλαβα στην δουλειά, και μόνο το άνοιξα να το δω.
Λοιπον, εάν θέλετε ένα γιλέκο για χειμώνα, να το φοράτε πάνω από το μπουφάν( λογικό είναι) να πάρετε ένα νούμερο μεγαλύτερο από αυτό που φοράτε.
Το γιλέκο, είναι πολύ ελαφρύ, αρκετά ποιοτικό, αλλά....
Στους ώμους δεξιά/ αριστερά έχει ενσωματωμένο ( δεν βγαίνει είναι γαζωμενο) κάτι σαν pad. Κάποιους μπορεί να βολεύει, αλλά όχι εμένα:(
Βρίσκει μερικές φορές το κοντάκι στο γαζί στην κάτω μεριά καθώς επωμιζω:mad: μου άρεσε σαν γιλέκο, με μεγάλες και βαθιές εξωτερικές τσέπες, 3 τσέπες με φερμουάρ μπροστά, και μία εσωτερικά, ελαφρύ, μεγάλο σάλο πίσω, δεν θα ιδρώνεις το καλοκαίρι, αλλά εμένα ΔΕΝ μου κάθεται καλά...
Για αυτό, καλό είναι να δοκιμάζουμε ( εάν έχουμε την δυνατότητα )κάτι πριν το αγοράσουμε..
Θα κοιτάξω να το δώσω σε ένα φίλο.
Μερικές φώτο

IMG_20210108_182220.jpgIMG_20210108_183932.jpgIMG_20210108_182413.jpg
 
Επανέρχομαι για το γιλέκο, γιατί το παρέλαβα στην δουλειά, και μόνο το άνοιξα να το δω.
Λοιπον, εάν θέλετε ένα γιλέκο για χειμώνα, να το φοράτε πάνω από το μπουφάν( λογικό είναι) να πάρετε ένα νούμερο μεγαλύτερο από αυτό που φοράτε.
Το γιλέκο, είναι πολύ ελαφρύ, αρκετά ποιοτικό, αλλά....
Στους ώμους δεξιά/ αριστερά έχει ενσωματωμένο ( δεν βγαίνει είναι γαζωμενο) κάτι σαν pad. Κάποιους μπορεί να βολεύει, αλλά όχι εμένα:(
Βρίσκει μερικές φορές το κοντάκι στο γαζί στην κάτω μεριά καθώς επωμιζω:mad: μου άρεσε σαν γιλέκο, με μεγάλες και βαθιές εξωτερικές τσέπες, 3 τσέπες με φερμουάρ μπροστά, και μία εσωτερικά, ελαφρύ, μεγάλο σάλο πίσω, δεν θα ιδρώνεις το καλοκαίρι, αλλά εμένα ΔΕΝ μου κάθεται καλά...
Για αυτό, καλό είναι να δοκιμάζουμε ( εάν έχουμε την δυνατότητα )κάτι πριν το αγοράσουμε..
Θα κοιτάξω να το δώσω σε ένα φίλο.
Μερικές φώτο

View attachment 21283View attachment 21286View attachment 21285
Γκουχου γκουχου....
 
το εχη φιλος παναγιωτικη και ειναι πωλη καλο,,και εγω σκευτομουνα να το παρω ,αλα αγωρασα του toxoti μπεκατσοπαντελονο μιας και τα φωραω χρονια τα toxotis,,το πηρα πριν 1 εβδωμαδα πρωσφορα λογο νουμερα στα 35 ευρω ;)
 
View attachment 21807

Κάποιες φορές τα lidl βάζουν τέτοια είδη τώρα το χειμώνα
έχει δοκιμάσει κανεις κάποιο από αυτά. Οχι για τρομερές απαιτήσεις . Καρτέρι να σε κρατάει ζεστό. Γράφουν ότι είναι αντιενεμικα και αδιάβροχα
Άμα είναι crivit είναι πολύ καλά.
 
View attachment 21807

Κάποιες φορές τα lidl βάζουν τέτοια είδη τώρα το χειμώνα
έχει δοκιμάσει κανεις κάποιο από αυτά. Οχι για τρομερές απαιτήσεις . Καρτέρι να σε κρατάει ζεστό. Γράφουν ότι είναι αντιενεμικα και αδιάβροχα
Εχω δοκιμάσει το μπουφάν φίλε μου είναι πάρα πολύ ζεστό και κρατάει και λίγο από νερό έχω δύο από αυτα
 
Back
Top