Έλληνες κυνηγοί που ζουν στο εξωτερικό.

Στο τοροντο αλλά στα βόρεια της πόλης , στο τέλος της πόλης
Πολύ ωραία...!! Κρύο πολύ και χιόνι όμως βρε αδελφούλι..... .sarcastic.
Αλλά κ πολλά κυνήγια υδροβίων όμως.....my man.

Αλλά......
Δν θυμάμαι καλά, είναι στα βόρεια του Τορόντο (ίσως είναι κατά 85%).....έχω 2ο μου ξάδελφο εκεί με εκ χιονιστικά μηχανήματα.....:)
 
Πολύ ωραία...!! Κρύο πολύ και χιόνι όμως βρε αδελφούλι..... .sarcastic.
Αλλά κ πολλά κυνήγια υδροβίων όμως.....my man.

Αλλά......
Δν θυμάμαι καλά, είναι στα βόρεια του Τορόντο (ίσως είναι κατά 85%).....έχω 2ο μου ξάδελφο εκεί με εκ χιονιστικά μηχανήματα.....:)
Πολύ κρύο ναι , μειον στο θερμόμετρο μέρα νύχτα έως και ενάμισι μήνα σε διάρκεια .....συνήθεια γίνετε και αυτό . Όταν ρίχνει χιόνι μέσα σε τέσσερις ώρες μπορεί να πάει και 20-30 πόντους άνετα . Από κυνήγια όρεξη και βασικά χρόνο να έχεις να πηγαίνεις !
 
Καλησπερα και παλι,
Λιγα λογια για την Δυτικη Αυστραλια περι θηραματων.

Εδω κατω εχει πραμα πολυ αλλα μπαμ μπουμ καθολου.
Δουλευω βορεια του Περθ και απο θηραματα αλλο τιποτα.
Τρυγονια διαφορων ειδων,
αγριοπεριστερα,
σταροκιχλες με λυμενες γραβατες,
παπια και διαφορα αλλα υδροβια (χηνες δεν εχω δει)
παπαγαλους (cockatoos - galahs)
αγριοκουνελα (της "Φτερους" το καγκελο απο δαυτα)
αλεπουδες,
φυγοδικους γατους,
αγριογουρουνα,
κροκοδειλους
καβουρογ##οσαυρους (monitor lizards)
αγριαλογα
αγριοκαμηλες (εκει να δεις cameltoe να σου φυγει το ματι)
αγριο(παιδο)βουβαλα (water buffalos)
αγριοσκυλα (dingoes)
και κατι αγριομ&%@ αλλα εκει καλυτερα να τα βαλεις με κανα καρχαρια παρα με δαυτα καθοτι καθε δαγκωμασια κοστιζει πανακριβα.

Επισης εδω εχει το πιο τσαμπουκα αετο που εχω δει ποτε μου. τον Witch Tail Eagle οπως τους αρεσει να τον λενε.

Απο φασσες ομως τιποτα οποτε εγω...α ρε Γραμμο που εισαι...
 
Σήμερα είχε αναγνωριστική βολτα , έλεγχο στις σκαλες και σκόρπισμα καλαμποκιού για τα ελάφια ... Είχε και λίγο βροχή αλλά τελικά όλα πήγαν καλώς View attachment 3506
Πήγαμε και μεις την περασμένη βδομάδα σε ένα μέρος που έχει ένα φιλαράκι το tree stand , οι κάμερες του έκαναν νερά και δεν έστελναν της φωτογραφιες άλλαξε κάρτες μνήμης και έκανε κάτι ρυθμίσεις. Είδα μερικά θύληκα εκεί γύρω, μπήκαμε στο αμάξι να φύγουμε και μόλις πιάσαμε τον δρόμο για την έξοδο από το πουθενά στα 15 μέτρα μπροστά μας ένα 10αρι και βάλε, σταματήσαμε μέχρι να βρούμε κινητά την έκανε στο πυκνό. Πρώτη φορά βλέπω από τόσο κοντά τέτοιο μουλάρι συνήθως θύληκα και spike.
 
Πήγαμε και μεις την περασμένη βδομάδα σε ένα μέρος που έχει ένα φιλαράκι το tree stand , οι κάμερες του έκαναν νερά και δεν έστελναν της φωτογραφιες άλλαξε κάρτες μνήμης και έκανε κάτι ρυθμίσεις. Είδα μερικά θύληκα εκεί γύρω, μπήκαμε στο αμάξι να φύγουμε και μόλις πιάσαμε τον δρόμο για την έξοδο από το πουθενά στα 15 μέτρα μπροστά μας ένα 10αρι και βάλε, σταματήσαμε μέχρι να βρούμε κινητά την έκανε στο πυκνό. Πρώτη φορά βλέπω από τόσο κοντά τέτοιο μουλάρι συνήθως θύληκα και spike.
Είχα αυτη τη κουβέντα χτες με τον Μάνο και μου έλεγε για κάμερα με κάρτα σιμ , άλλα είναι δύσκολο γιατί στην φάρμα που πάμε εκτός ότι είναι 250 + χλμ μακριά , δεν μένει κάποιος πλέον εκεί όποτε είναι πολύ εύκολο να μας τις κλέψουν αν βάλουμε .
 
Κωνσταντίνε , μας είπε ο άνθρωπος που έχει την φάρμα ότι δεν βλέπει πλέον άγριες γαλοπούλες αλλα έχουν αυξηθεί πάλι τα κογιοτ , πιστεύεις ότι τα κογιοτ χτυπάνε τις γαλοπούλες με αποτέλεσμα να έχουν μειωθεί ?
 
Last edited:
Κωνσταντίνε μας είπε ο άνθρωπος που έχει την φάρμα ότι δεν βλέπει πλέον άγριες γαλοπούλες αλλα έχουν αυξηθεί πάλι τα κογιοτ , πιστεύεις ότι τα κογιοτ χτυπάνε τις γαλοπούλες με αποτέλεσμα να έχουν μειωθεί ?
Ίσως τις γέννες Γιώργο τις μεγάλες δεν νομίζω, το ίδιο κάνουν και στα ελαφακια.
Είχα αυτη τη κουβέντα χτες με τον Μάνο και μου έλεγε για κάμερα με κάρτα σιμ , άλλα είναι δύσκολο γιατί στην φάρμα που πάμε εκτός ότι είναι 250 + χλμ μακριά , δεν μένει κάποιος πλέον εκεί όποτε είναι πολύ εύκολο να μας τις κλέψουν αν βάλουμε .
Εκεί που πάει το φιλαράκι είναι ιδιοκτήτη (Ελληνας) φάρμα με άλογα, ο ιδιοκτήτης δεν γουσταρει τα ελάφια γιατί πετάγονται στις διαδρομές από το δάσος και τρομάζουν τα άλογα, και πολλές φορές οι αναβάτες είναι γυναίκες και παιδιά. Επιτρέπει μόνο σε δύο άτομα το κυνήγι και μόνο με τόξο, έχεις δίκιο αν το μέρος δεν είναι σίγουρο θα κάνουν φτερά οι κάμερες.
 
Back
Top