Έλληνες κυνηγοί που ζουν στο εξωτερικό.

Δεν ειμαι συγουρος νομηζω τον οκτομβριο δεν το εχω ψαξει αλλα εδω ειναι διαφορετικα τα πραγματα δεν ξεκιναν ολλα τα κυνηγια μαζι εξαρτατε το μερος που θα πας νομηζω στα βορια εχει ξεκηνησει
 
Δεν ειμαι συγουρος νομηζω τον οκτομβριο δεν το εχω ψαξει αλλα εδω ειναι διαφορετικα τα πραγματα δεν ξεκιναν ολλα τα κυνηγια μαζι εξαρτατε το μερος που θα πας νομηζω στα βορια εχει ξεκηνησει
Εκει ξεκιναει με Ρυθμιστικη??
 
Το ιδιο επαθα και εγω εξω απο το σπιτιexotic girl names that start with a
Τεο συνήθως τέλος άνοιξης έως μέσα καλοκαιριού κάθε χρόνο, τις βλέπεις ομάδες - ομάδες να κάνουν βόλτα στα προάστια της πόλης ... Περνάνε στον δρόμο και σταματάει η κυκλοφορία των αυτοκίνητων.
Είναι καναδέζικες χήνες , το εντυπωσιακό είναι όταν ξεκινάνε να πετάξουν για βόρεια που σχηματίζουν Λάμδα και περνάνε μερικές φόρες χαμηλά πάνω απο τα σπίτια και σκουζουν .
 
Last edited:
Τεο συνήθως τέλος άνοιξης έως μέσα καλοκαιριού κάθε χρόνο, τις βλέπεις ομάδες - ομάδες να κάνουν βόλτα στα προάστια της πόλης ...
Εδω από όσο ξέρω ξεκινάει τον Σεπτέμβριο η χήνα .
Ειναι στανταρ καθε χρονο? Παγιωμενο δλδ? Ποσα κιλα μπορει να ειναι η χηνα?
 
Κάθε χρόνο την άνοιξη βγαίνουν από το υπουργείο περιβαλλοντος της πολιτείας ( οντάριο ) οι κανόνες κυνηγίου για το έτος . Συνήθως έχει μικρές αλλαγές που έχουν να κάνουν με τα τυπικά ( χαρτιά , άδειες , τιμές , κτλ ) και σπάνια με τα θηρεύσιμα είδη . Ναι συνήθως οι ημερομηνίες είναι ίδιες κατά 99% . Το βάρος είναι πέντε κιλά περίπου άλλα και παραπάνω κάποιες φόρες .
 
Κάθε χρόνο την άνοιξη βγαίνουν από το υπουργείο περιβαλλοντος της πολιτείας ( οντάριο ) οι κανόνες κυνηγίου για το έτος . Συνήθως έχει μικρές αλλαγές που έχουν να κάνουν με τα τυπικά ( χαρτιά , άδειες , τιμές , κτλ ) και σπάνια με τα θηρεύσιμα είδη . Ναι συνήθως οι ημερομηνίες είναι ίδιες κατά 99% . Το βάρος είναι πέντε κιλά περίπου άλλα και παραπάνω κάποιες φόρες .
Δλδ φτιαχνεις μπολικους μεζεδες.... .sarcastic. ! Και η αδεια ποσο κοστιζει?
 
Δλδ φτιαχνεις μπολικους μεζεδες.... .sarcastic. ! Και η αδεια ποσο κοστιζει?
Αν θυμάμαι καλά ανανέωση άδειας κυνηγιού 10 δολλαρια συν καμία 80αρια για τρία χρόνια για μικρά θηράματα ...αν δεν κάνω λάθος αυτές είναι οι άδειες . Πέντε θηράματα την μέρα και έως είκοσι ή 25 ανα έτος / ανα άτομο .
 
Αν θυμάμαι καλά ανανέωση άδειας κυνηγιού 10 δολλαρια συν καμία 80αρια για τρία χρόνια για μικρά θηράματα ...αν δεν κάνω λάθος αυτές είναι οι άδειες . Πέντε θηράματα την μέρα και έως είκοσι ή 25 ανα έτος / ανα άτομο .
Δεν ειναι και ακριβα...
 
Δεν ειναι και ακριβα...
Ακριβά είναι να πάρεις τα υλικά για κυνήγι και να πας στον κυνηγότοπο , οι άδειες δεν είναι συνήθως ιδιαίτερα ακριβές .Επίσης αν δεν είσαι μόνιμος κάτοικος της πολιτείας τότε οι τιμές εκτοξεύονται ! ( άδεια για λύκο ή τσακάλι στα 12 δολάρια για κάτοικο της πολιτείας και για μη κάτοικο πάει στα 250 δολάρια .)
 
Ακριβά είναι να πάρεις τα υλικά για κυνήγι και να πας στον κυνηγότοπο , οι άδειες δεν είναι συνήθως ιδιαίτερα ακριβές .Επίσης αν δεν είσαι μόνιμος κάτοικος της πολιτείας τότε οι τιμές εκτοξεύονται ! ( άδεια για λύκο ή τσακάλι στα 12 δολάρια για κάτοικο της πολιτείας και για μη κάτοικο πάει στα 250 δολάρια .)
Νέα Υόρκη μια $50 small game και τρία ελάφια συνήθως, για τρυγόνια μόνο Πενσυλβανια 3 ώρες δρόμος να πας 3 να γυρίσεις καλως έχοντος την κίνηση στο δρόμο, και όταν φτάσεις βασιζεσαι στην όρεξη του κάθε αγρότη αν σε αφήσει να κυνηγήσεις στο κτήμα τού. Ειδικά σε δημόσιες περιοχές για υδρόβια θέλει πολύ ψάξιμο και συνήθως γίνεται το αδιαχώρητο.
 
Η καλητερη περιοχη για υδροβια ειναι η φλοριντα τεραστιες εκτασεις πολυ λιγος κοσμος αλλα πολυ ταλεπορια για να φτασεις και αν κατι παει στραβα δυσκολα εχεις προσβαση αμεση γιαυτο το αποφευγουν
 
Back
Top